تور رم

رم را می‌توان به هفت منطقه تقسیم کرد. مرکز تاریخی رم خیلی کوچک است و تنها حدود 4 درصد مساحت رم را تشکیل می‌دهد؛ ولی این بخش از شهر رم جایی است که بیشتر جاذبه‌های توریستی رم در آن قرار گرفته‌اند. منطقه مدرن رم، جایی است که بیشتر هتل‌های رم به علاوه‌ی مراکز خرید رم و غذاخوری‌های رم در آن جا قرار گرفته‌اند.

تورهای رم

MSC Fantasia Cruise تور کشتی کروزاروپا 8روزMSC Fantasia شناسه تور: 99 تور کشتی کروزاروپا 8روزMSC Fantasia تور ایتالیا، فرانسه و اسپانیا با کشتی کروز شروع قیمت: € 1,290 + مبلغ ریالی 14 ، 21 و 28 اردیبهشت و... (بهار 97) MSC Meraviglia Cruise تور کشتی کروز اروپا 8روز Meraviglia آفر، تخفیف ویژهشناسه تور: 157 تور کشتی کروز اروپا 8روز Meraviglia تور ایتالیا، اسپانیا، فرانسه *نوروز 97* شروع قیمت: 13,980,000 تومان 28 اسفند (نوروز 97) MSC Divina Cruise تور کشتی کروز اروپا 8روز MSC Divina شناسه تور: 135 تور کشتی کروز اروپا 8روز MSC Divina تور ایتالیا، اسپانیا و فرانسه با کشتی کروز شروع قیمت: € 1,430 + مبلغ ریالی 9 ، 16 ، 23 و 30 اردیبهشت و... (بهار 97) MSC Preziosa Cruise تور کشتی کروز اروپا *شمال اروپا* شناسه تور: 132 تور کشتی کروز اروپا *شمال اروپا* تور دانمارک، آلمان، نروژ 10 روز شروع قیمت: € 1,890 + مبلغ ریالی 23 اردیبهشت، 6 و 20 خرداد و...(بهار 97) MSC Orchestra Cruise تور کشتی کروز شمال اروپا 10روز شناسه تور: 14 تور کشتی کروز شمال اروپا 10روز تور دانمارک، آلمان، نروژ و ایتالیا شروع قیمت: € 1,780 + مبلغ ریالی 1 ، 8 و 22 تیر (تابستان 1397) MSC Meraviglia Cruise تور کشتی کروز اروپا *قطب شمال* شناسه تور: 19 تور کشتی کروز اروپا *قطب شمال* تور آلمان+نروژ+قطب شمال 13 روز شروع قیمت: € 2,690 + مبلغ ریالی 20 اردیبهشت، 10 خرداد و 28 تیر 1397 MSC Meraviglia Cruise تور کشتی کروز اروپا *شمال اروپا* 14روز شناسه تور: 160 تور کشتی کروز اروپا *شمال اروپا* 14روز آلمان، سوئد، نروژ، فنلاند، روسیه، استونی شروع قیمت: € 2,870 + مبلغ ریالی 10 و 21 شهریور 1397 MSC Preziosa Cruise تور کشتی کروز اروپا *اسکاندیناوی* شناسه تور: 15 تور کشتی کروز اروپا *اسکاندیناوی* تور دانمارک، سوئد، روسیه و آلمان 10روز شروع قیمت: € 1,690 + مبلغ ریالی 7، 15 و 29 اردیبهشت و ...(بهار 97)
تعداد: (26)

برای دو هفته در ماه آگوست، سابقا بسیاری از شهروندان رم، مغازه‌های خود را بسته و به تعطیلات می‌رفتند. امروزه البته شرایط تغییر کرده و بسیاری از مغازه‌ها و رستوران‌های رم (مخصوصا آنهایی که در مراکز تاریخی رم قرار دارند و به مسافران تور ایتالیا خدمت می‌کنند) در تابستان تمام مدت باز هستند. البته آنهایی که در مناطق مسکونی رم قرار دارند در این مدت مغازه‌های خود را می‌بندند. دمای هوا در این ماه در رم آن چنان مطبوع نیست. اگر در این مدت به تور اروپا و بازدید از رم رفتید، تابلوهای بسته روی مغازه‌ها را زیاد خواهید دید. البته در این زمان نیز رم بسیار زیبا است و همچنان می‌توانید جایی برای خوردن یک غذای عالی ایتالیایی پیدا کنید.

گشت و گذار در رم

پیشنهاد می‌کنیم در مدت تور ایتالیا خود در رم، نقشه همراه داشته باشید. بسیاری از هتل‌های رم نقشه‌هایی دارند که توسط تبلیغات‌کننده‌ها آماده شده‌اند. جاده‌های رم می‌توانند گیج‌کننده باشند و پیدا کردن جهت‌ها بدون نقشه سخت است.

استفاده از Roma Pass در مدت تور رم

اگر قرار است بیشتر از سه روز در رم بمانید، Roma Pass تهیه کنید. قیمت آن 36 یورو است و به دارندگانش اجازه می‌دهد از دو موزه یا مکان باستان‌شناسی به رایگان دیدن کنند، دسترسی کامل به سیستم حمل و نقل عمومی رم داشته باشند، برای موزه‌ها و مکان‌های تاریخی (که در این برنامه قرار دارند) و همچنین نمایشگاه‌ها، برنامه‌های موسیقی، اجراهای رقص و نمایش‌های تئاتری، بلیت‌ها را با تخفیف تهیه کنند.

گشت و گذار در رم با ماشین شخصی در مدت تور ایتالیا

خلاصه کلام: این کار را انجام ندهید. خب برخی از این کار لذت می‌برند، ولی ترافیک مرکز شهر رم می‌تواند دیوانه کننده باشد. برای رانندگی در رم چند هفته‌ای زمان نیاز دارید تا متوجه شوید برای رسیدن به مقصدتان باید در کدام خیابان‌ها رانندگی کنید. وقتی در مدت تور ایتالیا، در رم رانندگی می‌کنید مهم است که متوجه شوید رانندگان ایتالیایی به روش خیلی خاصی رانندگی می‌کنند. رانندگان ایتالیا صبر کمی دارند، بنابراین اگر چراغ سبز شود و شما کمی تعلل کنید بقیه شما را حتما مطلع خواهند کرد! تغییر چراغ سبز به نارنجی به معنی گاز دادن است نه ترمز گرفتن، به همین دلیل است که در ایتالیا چراغ‌ها معمولا چند ثانیه‌ای بیشتر نارنجی می‌مانند. اگر در هنگام تغییر رنگ چراغ راهنمایی سریع ترمز کنید، احتمال این که از عقب به شما بزنند زیاد است. وقتی در تور رم هستید توصیه می‌کنیم از اتوبوس، مترو و در ناگزیرترین حالت ممکن از تاکسی استفاده کنید.

گشت و گذار در رم با تاکسی در مدت تور ایتالیا

تاکسی‌های رم سفید هستند. در مرکز شهر رم برای قیمت تاکسی چانه نزنید و مطمئن شوید راننده تاکسی‌متر خود را روشن می‌کند (اگر در مسیری حرکت می‌کنید که نرخ ثابت ندارد). قیمت ثابت کرایه تاکسی از فرودگاه Fiumicino رم تا مرکز شهر رم، 48 یورو است. اگر رانندگان تاکسی‌های فرودگاه پول بیشتری طلب کردند و بهانه کردند که رسیدن به مقصد شما سخت بوده است و یا مسیر طولانی‌تری را پیموده‌اند، آنها را تهدید کنید که به پلیس اطلاع می‌دهید، احتمالا بی‌خیال خواهند شد. مراقب تاکسی‌های غیر رسمی باشید. کسانی که جلوی شما ظاهر شده و پیشنهاد تاکسی می‌کنند را نادیده گرفته و مستقیم به باجه‌های تاکسی بروید. تاکسی‌های داخل شهر رم گران‌ترین روش سفر برای گشتن در داخل رم هستند، ولی اگر راحتی و سرعت را نیز در نظر بگیرید، گزینش آنها گاهی وزن بیشتری پیدا می‌کند. برای چمدانهایی که در صندوق ماشین می‌گذارید باید هزینه اضافی پرداخت کنید ولی اگر وسیله همراهتان آن قدر کوچک است که می‌توانید آن را داخل ماشین ببرید، می‌توانید پیشنهاد راننده برای قرار دادن آنها در صندوق عقب را رد کنید. بعضی رانندگان ممکن است شما را از مسیر طولانی‌تری ببرند، بنابراین از روی نقشه راجع به مسیر رسیدن به مقصد بحث کنید، اگر دیدید راننده می‌خواهد به شما حقه بزند.

گشتن در رم با پای پیاده

وقتی در مرکز شهر رم هستید، بهترین کار برایتان پیاده گشتن در شهر است. چه چیزی رمانتیک‌تر از گشتن در خیابان‌های رم با پای پیاده وجود دارد؟ این کاری است که در تمام اروپا کمتر رقیبی برایش پیدا خواهید کرد. در رم وقتی می‌خواهید از خیابان‌ها عبور کنید، ماشین‌ها اجازه عبور به شما می‌دهند، ولی مراقب موتورسیکلت‌ها و دوچرخه‌ها باشید.

استفاده از حمل و نقل عمومی رم

در رم تمامی سیستم‌های حمل و نقل عمومی (شامل اتوبوس‌ها، ترامواها، اتوبوس‌های برقی، شبکه مترو رم و خطوط راه آهن Roma-Lido و Roma-Viterbo و Roma-Giardinetti) توسط ATAC مدیریت می‌شوند. وب سایت این شرکت (infopoint.atac.roma.it/bw.asp?lingua=ENG) یک برنامه‌ریز عالی مسیر دارد که می‌تواند در مدت تور ایتالیا و در شهر رم خیلی به کارتان بیاید. کسانی که از تلفن‌های اندرویدی استفاده می‌کنند می‌توانند اپ‌های Muoversi a Roma یا Probus Rome یا Autobus Roma را دانلود کنند. اتوبوس‌های رم قابل اعتماد هستند، ولی کمی شلوغند. اتوبوس‌های رم بهترین راه سفر در شهر هستند. نقشه‌های رایگان در سیستم اتوبوس‌رانی رم موجود هستند. در رم همیشه شخصی را پیدا می‌کنید که انگلیسی صحبت کند، بنابراین اگر نیاز به کمک داشتید می‌توانید از اهالی رم کمک بگیرید.

در رم شش خط تراموا وجود دارد. این خطوط باقی‌مانده شبکه بزرگتری هستند که در سال 1877 راه‌اندازی شده بود. سیستم تراموای رم، در دهه 1960، به خاطر سیستم توسعه‌یافته و خوب اتوبوس‌ها کم کم جمع شد. مترو رم سه خط و نیم دارد. خط A مترو رم از شمال شرق رم و از واتیکان گذشته و به سمت جنوب شرق می‌رود. خط B از جنوب غرب از کولسیوم گذشته و به سمت شمال شرق می‌رود. خط B در ایستگاه Bologna دو شاخه شده و به سمت شمال و Jonio می‌رود.

گشت و گذار در رم

در رم می‌توانید هر نوع دوچرخه‌ای که بخواهید را کرایه کنید. بعضی از مغازه‌ها در رم، فقط دوچرخه‌های حرفه‌ای و با کیفیت را کرایه می‌دهند، در حالی که دکه‌های خیابانی کرایه دوچرخه در رم، دوچرخه‌های ارزان و سنگین را در اختیارتان قرار می‌دهند. دوچرخه سواری در رم به تنهایی، به خاطر ترافیک می‌تواند استرس‌زا باشد. بهترین راه برای گشتن در رم با دوچرخه در مدت تور ایتالیا، استفاده از تورهایی است که در همان فروشگاه‌های کرایه دوچرخه ارائه می‌شوند. برنامه‌های سفر متفاوتی وجود دارد، از تورهای پایه‌ای مرکز شهر رم گرفته تا تورهای مکان‌های باستانی رم. مطمئن باشید کسب این تجربه در تور اروپا ارزشش را دارد و در ضمن با این کار بر محیط طبیعی رم نیز تاثیر کمتری می‌گذارید. یک سفر آرامش‌بخش و خارق‌العاده با دوچرخه در مدت تور ایتالیا، احتمالا رکاب زدن در خیابان via Appia Antica خواهد بود. برخی از سنگ‌فرش‌های اصلی این خیابان حتی بعد از دو هزار سال پا خوردن، همچنان در جای خود مانده‌اند. به خاطر ترافیک سبک در بیشتر بخش‌های این خیابان، می‌توانید با خیال راحت در طول کیلومترها مسیری پر شده با مناظر زیبا و باقیمانده‌های باستانی دوچرخه سواری کنید.

گشت و گذار در رم با

کرایه یک Segway (یک نوع وسیله دو چرخ الکتریکی خودتراز) برای گشتن در رم هم اکنون ممکن شده است. Segway سریع، راحت و دوستدار طبیعت و بهترین راه برای گشتن در مرکز شهر رم است. در رم شخص سوار بر Segway به عنوان عابر پیاده تلقی می‌شود، نه موتور سوار. بنابراین سگ‌وی‌ها تنها امکان تردد در پیاده‌روها را دارند؛ شما نمی‌توانید با این وسیله‌ها در خیابان و در کنار دیگر ماشین‌ها حرکت کنید. کرایه سگ‌وی بین 25 تا 50 یورو برای هر ساعت هزینه دارد.

دیدگاه های مرتبط با "تور رم"

3 دیدگاه

نازیلا موردی29 دی 1395

شهر رم فوق العاده است، پیشنهاد میدم حداقل 4 روز کامل رو برای بازدید از این شهر بزارید

پاسخ به نازیلا موردی

مهرابی25 دی 1395

کجاهای رم گشت میبرید شما؟

پاسخ به مهرابی

فرید24 دی 1395

رم رو بیشر افلورانس و ویزا دوس داشتم

پاسخ به فرید
نظرتان را در مورد این سفر با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021