کلیسای قلب مقدس پاریس، فرانسه

کلیسای سکره کر دو مون مارتر (Sacre Coeur de Montmartre) یا قلب مقدس در سال 1919 تقدیس گردید و امروزه به عنوان یکی از برجسته‌ترین سازه‌های تاریخی پاریس به شمار می‌آید. موقعیت آن بر فراز تپه مون مارتر، دید پانورامایی بسیار زیبایی از شهر پاریس را در ارتفاع 130 متری سطح زمین بدست خواهد داد. کلیسای قلب مقدس به سبک رومی بیزانس طراحی شده است و بواسطه رنگ سفیدش از فاصله دور نیز قابل تشخیص است. زیبایی و شکوه این مجموعه سبب شده است که سالانه در حدود 11.5 میلیون بازدید کننده آن را مقصد خود قرار دهند و این امر کلیسای قلب مقدس پاریس را به محبوب‌ترین جاذبه مذهبی تور فرانسه بعد از کلیسای نوتردام بدل نموده است.

کلیسای قلب مقدس پاریس، فرانسه

چه چیز کلیسای قلب مقدس پاریس را شاخص نموده است؟

کلیسای قلب مقدس پاریس در حد فاصل سال‌های 1875 و 1914 توسط Paul Abadie به عنوانی نمادی از امید احداث گردید. این کلیسا بعد از برج ایفل بلند سازه پاریس به شمار می‌آید و نام آن به قلب حضرت مسیح اشاره دارد و بیانگر عشق روحانی وی به بشریت است. گنبدهای متعدد این باسیلیکای سبک رومی بیزانس، ظاهری شبیه به کیک عروسی بدان بخشیده‌اند و برخی نیز بدین نام آن را خطاب می‌کنند. بخش‌های داخلی کلیسا با شمع‌های بسیاری آذین گردیده است و حال و هوایی روحانی بدان بخشید‌ه‌اند. علاوه بر آن این کلیسا یک ارغنون بزرگ را نیز که در گرد همایی‌های روز یکشنبه و کنسرت ارغنون شب پیش از کریسمس نواخته می‌شود شامل شده است.

سقف داخلی کلیسای قلب مقدس از بزرگترین ابعاد موزائیک کاری در فرانسه برخوردار است و معماری آن بیشتر به تاج محل شباهت دارد تا کلیسای نوتردام که در همسایگی آن واقع شده است. از شاخص‌ترین جاذبه‌های این مجموعه می‌توان به چشم‌اندازهای خیره کننده شهر پاریس از فراز گنبد آن اشاره نمود. در هوای صاف می‌توان از این محل کلیسای نوتردام، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو و سالن اپرا را نظاره کرد. ورودی گنبد در خارج از کلیسا، بر سمت چپ آن قرار دارد و جهت دسترسی به آن باید 300 پله را پیمود. علاوه بر آن تراس و پیاده‌راه کلیسا نیز دیدی پانورامایی به مناظر اطراف را بدست خواهند داد. لازم به ذکر است که ورود به داخل کلیسا رایگان است، اما جهت ورود به گورستان زیر زمینی و رفتن به بالای گنبد باید هزینه‌ای را پرداخت نمایید.

Inside of Sacre Coeur

چگونه به کلیسای قلب مقدس پاریس برویم؟

کلیسای قلب مقدس در منطقه هجده پاریس، بر غرب ایستگاه Gare de Nord و شمال سالن Opera Garnier واقع شده است. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محل کلیسا Anvers واقع بر خط دو است. از محل این ایستگاه می‌توان با دو یا سه دقیقه پیاده روی خیابان Steinkerque را به سمت تپه مون مارتر پیمود.

گردشگرانی که قصد دارند از مرکز شهر پاریس به این محل بیایند، می‌توانند سوار خط 12 به مقصد Porte de la Chapelle شوند. سپس در ایستگاه Abbesses واقع در مرکز مون مارتر توقف نمایند و به سوی میدان Tertre و کلیسای قلب مقدس از تپه بالا روند.

مون مارتر یکی از مناطق تپه‌ای پاریس محسوب می‌شود و گردشگرانی که توانایی بالا رفتن از تپه را ندارند می‌توانند:

  • مسیر دور تپه را که از نزدیکی ایستگاه مترو Pigalle شروع می‌شود و تا بالای تپه امتداد می‌یابد بپیمایند.
  • تا زمان بازگشت اتوبوس به پایین تپه صبر نمایند. این اتوبوس به هنگام بازگشت به بالای تپه از مقابل کلیسای قلب مقدس عبور خواهد کرد.
  • از ماشین‌های کابلی Funiculaire de Montmarte که گردشگران را از پایین تپه به محل ورودی باسیلیکا خواهند برد استفاده نمایند.
آدرس
فرانسه، منطقه 75018 پاریس، خیابان Chavalier de la Barre سی و پنجم
وبسایت
www.sacre-coeur-montmartre.com
ساعات بازدید
6 صبح تا 10:30 شب
تماس
33153418900+

دیدگاه های مرتبط با کلیسای قلب مقدس پاریس، فرانسه

امتیاز دهید:
1 دیدگاه

مریم7 فروردین 1396

من دیدمش، عالیه واقعا

پاسخ به مریم
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021