وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

پل ساراسین پوکت

پل ساراسین (Sarasin Bridge)، اولین پلی بود که جزیره پوکت را به سرزمین اصلی تایلند و استان فانگ نگا متصل کرد. این پل با نام یک سیاستمدار چینی‌تایلندی نامگذاری شده است. خانواده ساراسین، خاندانی ثروتمند بودند و از قرن نوزدهم در تجارت و سیاست تایلند نقش مهمی داشته‌اند. این پل ۷۰۰ متری در سال ۱۹۶۷ ساخته شد تا جایگزینی برای سیستم حمل و نقل قایقی باشد؛ سیستمی که تا آن زمان تنها راه اتصال پوکت به سرزمین اصلی تایلند بود.

پل ساراسین پوکت

توسعه صنعت توریسم در تایلند و افزایش ترافیک جاده‌ای (تنها در سال ۲۰۱۲ در پوکت بیشتر از ۱۰ هزار خودرو جدید خریداری شد)، مقامات را واداشت تا یک پل جدید و بزرگتر درست در کنار پله ساراسین بسازند. پل Thepkasattri که به خاطر جاده فرودگاه به این نام نامگذاری شده، در سال ۲۰۱۱ تکمیل شد. پل ساراسین اما به یک جاذبه تفریحی برای مسافران تور تایلند تبدیل شد. مسافران تور پوکت می‌توانند در این پیاده‌راه قدم زده و از غروب خورشید و نسیم دریا لذت ببرند.

ایده حفظ کردن یک پل قدیمی و تبدیل کردن آن به یک جاذبه توریستی شاید عجیب به نظر بیاید، اما این پل هم‌اکنون به مقصدی محبوب در بین مردم محلی و مسافران تور تایلند برای گشت و گذار در بعدازظهرها تبدیل شده است. پل ساراسین به مکانی جذاب برای قدم زدن تغییر شکل داده شده است: دو برج که با یک سکو به هم متصل هستند، در بخش مرکزی پل ساخته شدند تا مکانی برای تماشای منظره‌ی دریای آندامان در سمت غرب و دهکده‌های ماهیگیری و خلیج فانگ نگا در شرق به وجود بیاورند. کف این پل با کاشی پوشیده شده است و تعداد زیادی چراغ‌های جذاب و پر تزئینات در امتداد پیاده‌راه نصب شدند و این پل را در غروب‌ها فوق‌العاده زیبا کرده‌اند.

Sarasin Bridge

بعد از ساعت 18، ماهیگیران تجهیزات خود را شامل چهارپایه، قلاب ماهیگیری و یک چراغ قوه قدرتمند به روی پل می‌آورند تا ماهی‌ها و ماهی‌های مرکبی که در آب‌های شلوغ زیر پل شنا می‌کنند را به دام بیاندازند. در سمت پوکت، تعداد زیادی فروشنده خیابانی دکه‌های خود را برپا می‌کنند و به مسافران تور تایلند خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های متنوع تایلندی، ماهی مرکب و جوجه کبابی، میوه و آبمیوه را می‌فروشند. در پایین پل در طرف فانگ نگا، یک رستوران غذاهای دریایی با نام Thanoon Seafood وجود دارد. این رستوران فضای باز، درست در کنار ساحل و در حدود ۵۰ متری پل ساراسین در سمت چپ قرار گرفته است.

پل ساراسین هیجان‌انگیزترین جاذبه پوکت نیست، اما به شما در تور تایلند فرصتی عالی برای تجربه زندگی مردم محلی می‌دهد. در طرف فانگ نگا، درست بعد از پل شما تعداد زیادی فروشگاه را پیدا خواهید کرد که ماهی‌های خشک‌شده، خرچنگ، انواع سوغات، تیشرت، اسباب‌بازی‌های ساحلی و نوشیدنی می‌فروشند. اگر در تور پوکت با ماشین به این پل می‌آیید، بهترین راه این است که از پل Thepkasattri عبور کرده، دوربرگردان را دور زده و در کنار فروشگاه‌ها پارک کنید. توجه داشته باشید که بهترین زمان برای لذت بردن از جذابیت‌های پل ساراسین بین ساعت‌های ۱۸ تا ۱۹ است.

دیدگاه های مرتبط با پل ساراسین پوکت

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021