فود کورت سیام سنتر، بانکوک

فود کورت سیام سنتر (Siam Center)، یا Food Republic اگر بخواهیم نام دقیقش را بگوییم، یک تازه‌وارد دوست‌داشتنی به جمع تا همین الان شلوغ رستوران‌های خوب بانکوک است. این مجموعه‌ی ساخته شده از دکه‌های فروش نوشیدنی و غذا با ظاهر شیک و فلزیشان، برخی از بهترین‌های غذاهای بین‌المللی را به مسافران تور تایلند ارائه می‌دهد. دکور مدرن این فود کورت مرز بین رستوران و فود کورت را محو کرده است. این فود کورت خنک، تمیز و همیشه پر از مسافران تور بانکوک و مردم محلی است.

فود کورت سیام سنتر، بانکوک

Food Republic تقریبا به دو بخش تقسیم شده است. مسافران خوش‌اشتهای تور تایلند می‌توانند بین بخش بین‌المللی مرکزی که غذاهای محبوب آسیایی و غربی را پوشش می‌دهد و بخش عقبی که غذاهای سنتی تایلندی را ارائه می‌دهد انتخاب کنند. قیمت‌ها از باقی فود کورت‌های بانکوک بیشتر است و بین دکه‌های غذاهای تایلندی و بین‌المللی نیز یک اختلاف قیمت اضافی وجود دارد. انتظار پرداخت حدود 100 بات برای ناهار از بخش تایلندی و 150 بات برای غذاهای بین‌المللی را داشته باشید. البته با این قیمت‌های بالاتر، حجم غذاها از فود کورت‌های همسایه بیشتر است. تک تک دکه‌ها از میان بهترین دکه‌داران بانکوک دستچین شده‌اند و تمامشان به عنوان نشانه‌ای از کیفیت، بهترین‌های برندشان را ارائه می‌دهند.

کسانی که می‌خواهند در تور تایلند یک غذای تایلندی خوشمزه و سریع نوش جان کنند، باید به سراغ ردیف دکه‌های قرار گرفته در امتداد دیوار عقبی بروند. چندین دکه فروش سوپ نودل، انواع نودل‌ها و سوپ‌ها را با گوشت‌های مختلف ارائه می‌دهند. نگران نباشید اگر اسم یک غذای خاص را نمی‌دانید؛ تمام منوها به انگلیسی و تایلندی نوشته شده‌اند، بنابراین بگذارید حواستان شما را راهنمایی کند. در بخش بین‌المللی، دکه فروش اردک سرخ‌شده برای هر وعده مقدار زیادی گوشت همراه با سس تند و شیرین ارائه می‌دهد. دکه تیپانیاکی ژاپنی یک ردیف صندلی دور محوطه آشپزیش دارد و غذاهای دریایی و سبزیجات را با نمایشی سرگرم‌کننده به مسافران تور بانکوک ارائه می‌دهد. یک دکه فروش استیک و یک دکه فروش کاری هندی نیز وجود دارد.

به دنبال سیاست استاندارد فود کورت‌ها، دکه‌ها و فروشنده‌ها هیچ کدام پول نقد قبول نمی‌کنند. در عوض شما باید در محل صندوق یک کارت اعتباری بخرید. این صندوق‌ها در چهار گوشه فود کورت قرار گرفته‌اند. ممکن است صف‌های طولانی در محل این صندوق‌ها وجود داشته باشد، اما صندوق‌دارها آن قدر سریع هستند که در مدتی کوتاه کارت‌تان را دریافت خواهید کرد. مرکز خرید Siam Center یکی از باحال‌ترین مکان‌های بانکوک برای جوانان و جوان‌دل‌ها، برای خرید، وقت گذرانی و خوردن است؛ سه چیزی که شهرگردها بهتر از هر کاری آن‌ها را بلدند.

بیشتر فود کورت‌ها طراحی می‌شوند تا کاربردی باشند، اما در چند سال اخیر شیک بودن و ظاهر هم به همان اندازه مهم شده است. در این مورد فود کورت مرکز خرید سیام سنتر، باحال‌ترین آنها است. سقف شیشه‌ای باعث می‌شود مقدار زیادی نور طبیعی به داخل وارد شود و ستون‌های فلزی همان سبک صنعتی و شیکی که در همه جای مجتمع به چشم می‌خورد را ادامه داده‌اند. مانکن‌هایی که از سیم درست شده‌اند و چراغ‌هایی که با الگوهای هندسی چیده شده‌اند، به فود کورت حس و حالی مدرن داده‌اند؛ حس و حالی که تنها Food Loft در Chidlom یارای رقابت با آن را دارد.

دیدگاه های مرتبط با فود کورت سیام سنتر، بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021