رستوران سوم تام نوآ، بانکوک

رستوران Som Tam Nua در خیابان شماره 5 میدان سیام، یک رستوران ساده و باحال در بانکوک است که با ارائه سالاد پاپایا و دیگر غذاهای خوشمزه منطقه ایسان مطابق میل مسافران تور تایلند، شهرت فراوانی به دست آورده است. این رستوران در یکی از کوچه پس کوچه‌های نزدیک به ایستگاه سیام قطار هوایی مخفی شده است. جستجو برای Som Tam Nua یک پیش‌مقدمه مفرح برای یک غذای لذیذ است. بعضی وقت‌ها صف مردم محلی که بیرون ایستاده‌اند، خودش گواهی بر شهرت بالای این رستوران است. این رستوران در میدان سیام، قطب اصلی مد و لباس بانکوک قرار گرفته است و تعداد زیادی فروشگاه لباس و مغازه‌های جذاب این رستوران را احاطه کرده‌اند.

رستوران سوم تام نوآ، بانکوک

سالاد پاپایا یا سوم تام، غذای اصلی تایلندی‌ها است. این غذای همزمان شیرین و تند، در اصل از منطقه شمالی تایلند یعنی ایسان آمده است. این غذای سالم و کم قیمت را می‌توانید در منوی برترین رستوران‌های تمام شهر و همزمان دکه‌های فروش غذای خیابانی پیدا کنید. سالاد پاپایا انواع مختلفی دارد ولی سبک تایلندی آن عموما شامل پاپایای نرسیده خلالی شده است که همراه با چیلی، گوجه، لیمو و بادام زمینی سرو می‌شود.

رستوران Som Tam Nua یک رستوران کوچک است و میزها به صورت فشرده کنار هم چیده شده‌اند. کارد و چنگال و ادویه‌پاش‌ها از قبل روی میزها قرار داده شده‌اند و آماده‌اند تا از مسافران گرسنه تور تایلند که به این مکان محبوب می‌آیند پذیرایی کنند. در ساعت‌های مختلف روز با مشتریان متفاوتی همنشین می‌شوید؛ زمان ناهار خانم‌های کارمند شیک‌پوشی را می‌بینید که برای ناهار از شرکت‌هایشان بیرون آمده‌اند و غروب‌ها رستوران پر می‌شود از نوجوانانی که عاشق وقت‌گذرانی در این رستوران هستند. یک چیز ولی حتمی است، این رستوران هیچوقت خالی نیست. یکی از نکات منفی رستوران، زمان‌های طولانی منتظر ماندن برای میز خالی است که البته پیامد محبوبیت بالا است. محوطه نشستن در دو طبقه‌ی رستوران وجود دارد و با این حال باز هم وقت ناهار مردم را می‌بینید که بیرون رستوران صف ایستاده‌اند.

4 نوع سالاد پاپایا برای انتخاب کردن وجود دارد. این رستوران همچنین مرغ سرخ‌شده (130 بات) هم ارائه می‌کند؛ مرغ با دانه‌های کنجد پخته می‌شود تا مزه‌ای متفاوت و عالی بگیرد. گفتنی است که سالاد پاپایا در این رستوران شیرین‌تر و با تندی کمتری نسبت به دیگر رستوران‌های شهر ارائه می‌شود، شاید به این خاطر که با ذائقه مسافران تور تایلند جورتر باشد. با این که می‌توانید در تور بانکوک سوم‌تام‌های سنتی‌تر در جاهای دیگر پیدا کنید اما قیمت 75 بات، یک قیمت عالی است با در نظر گرفتن این که مواد اولیه غذا تازه و با کیفیت و محیط آشپزخانه و سالن غذاخوری هر دو فوق‌العاده تمیز هستند. به خاطر محبوبیت رو به افزایش رستوران در بین گردشگران، بیشتر کارکنان مختصری انگلیسی بلدند و می‌توانند شما را به صورت ابتدایی در مورد منو راهنمایی کنند.

غذاهایی مانند پد تای و سوپ توم یام احتمالا در بین مسافران تور تایلند شناخته‌شده‌تر هستند، ولی هیچ کدام به اندازه سالاد پاپایا در تایلند خورده نمی‌شوند. رستوران Som Tam Nua مکانی عالی برای امتحان کردن این غذا است. احاطه شدن توسط ترکیبی جذاب از مشتریان مختلف در محیطی دلپذیر و دارای تهویه مطبوع، تجربه‌ای به‌یادماندنی در تور بانکوک برای شما خواهد بود.

دیدگاه های مرتبط با رستوران سوم تام نوآ، بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021