رستوران تایلندی بان خون مائه، بانکوک

ایده دلگرم‌کننده رفتن به خانه مادربزرگ و تجربه غذاهای سنتی خانگی، از آن دست تجربه‌هایی است که مرز نمی‌شناسد. و این دقیقا همین حسی است که شما در تور تایلند با رفتن به رستوران Ban Khun Mae خواهید داشت. Ban Khun Mae که معنی تحت‌اللفظیش خانه خانم مائه می‌شود، در حقیقت کمی خلاف قاعده عمل کرده است. این رستوران در قلب میدان سیام قرار دارد، جایی که با مراکز خرید مدرن پر شده و بین نوجوان‌ها و دانشجویان بسیار محبوب است. تیرچه‌های چوبی، نقاشی‌های دیواری با دست کشیده شده و مجموعه‌ای بزرگ از تزئینات جذاب، به رستوران ظاهری قدیمی و روستایی داده‌اند؛ فضایی که در تضاد کامل با حس و حال جوان‌پسند و سرزنده رستوران‌ها و فروشگاه‌های همسایه است.

رستوران تایلندی بان خون مائه، بانکوک

رستوران Ban Khun Mae مکانی عالی برای غذا خوردن در تور تایلند است، اگر قرار است غذاهای معروف تایلندی را برای اولین بار امتحان کنید. سرآشپز رستوران غذاها را طوری می‌پزد که با طبع مسافران خارجی جور باشد و هیچ غذایی بیش از حد ادویه‌دار نشده است. توم یام کونگ (مرغ با بادام هندی)، سوم تام و لقمه‌ها همگی بین مسافران تور بانکوک و البته برخی از مردم محلی محبوب هستند، که همیشه نشانه خوبی است. با این حال چند غذای تایلندی جذاب و کمیاب هم در منو وجود دارد که سخت می‌توان جای دیگر آنها را پیدا کرد. کاری غذای دریایی بخار پز شده، که داخل یک پوسته نارگیل تازه سرو می‌شود، بافتی نرم و مزه‌ای عالی دارد و برای کسانی که ماجراجوترند گزینه‌ای خوب است.

مرغ مزه‌دار پیچیده شده در برگ‌های پاندانوس، گزینه‌ای عالی برای به اشتراک گذاشتن است. این غذا همراه با سس شیرین سرو می‌شود. رایحه پاندانوس در ظرف می‌پیچد و برگ‌ها مرغ را تازه نگه می‌دارند. رستوران Ban Khun Mae مجموعه‌ای از منوهای از پیش‌تعیین‌شده با قیمت‌های متفاوت برای گروه‌های 5 یا 6 نفره ارائه می‌دهد. قیمت‌ها از 350 بات برای هر نفر تا 800 بات برای 18 ظرف مختلف متغیر هستند. آن‌هایی که در تور تایلند برای شام به این رستوران می‌آیند، فرصت می‌کنند اجرای نوازنده‌ی یک ساز سنتی تایلندی را از ساعت 19 تا 21 به تماشا بنشینند. اجرای او یک موسیقی پس‌زمینه ملایم برای لذت بردن از غذایتان فراهم می‌کند.

کارکنان رستوران به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند و منو شامل مخلوطی از غذاهای مشهور تایلندی است که باید در تور تایلند حتما آنها را امتحان کنید و غذاهایی که احتمالا حتی نام آنها را نشنیده‌اید. تمام این‌ها باعث می‌شوند این رستوران مکانی عالی برای خوردن ناهار یا شام در میدان سیام باشد و یک تغییر دلپذیر از رستوران‌های زنجیره‌ای شیک و مدرنی است که در این اطراف زیاد پیدا می‌شوند.

وبسایت
bankhunmae.com

دیدگاه های مرتبط با رستوران تایلندی بان خون مائه، بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021