وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

جزیره میمون پاتایا (تایلند)

جزیره میمون پاتایا اسم‌های متفاوتی از جمله Koh Ling (به معنی جزیره میمون) و Koh Ped (به معنی جزیره اردک) دارد، اما نام رسمیش Ko Klet Kaeo است. متناسب با برخی از نام‌هایش، این جزیره‌ی بسیار کوچک و پوشیده شده با جنگل همانند یک تکه شکسته شده کریستال می‌ماند و با جمعیت بزرگی از میمون‌های خرچنگ‌خورش شناخته می‌شود؛ البته در اینجا اردکی وجود ندارد.

جزیره میمون پاتایا (تایلند)

این جزیره ۲۴ هکتاری، درست کمی آن‌طرف‌تر از ساحل Sattahip قرار گرفته و خانه صدها میمونی است که به خاطر حضور هر روز و مداوم مسافران تور تایلند که از این جزیره دیدن می‌کنند، با انسان‌ها خو گرفته‌اند. ساحل سنگی بخش شرقی جزیره، یکی از محبوب‌ترین نقاط در مسیر بسیاری از تورهای جزیره‌گردی در اطراف پاتایا است. در اینجا مسافران تور پاتایا می‌توانند از غذا دادن به میمون‌ها و عکس گرفتن از این ساکنین بامزه‌ی جزیره لذت ببرند.

جزیره میمون پاتایا زمانی خانه جمعیت بسیار بزرگی از گیبون‌های دست‌سفید بود که توسط دانشمندان ارتش ایالات متحده در سال ۱۹۶۷ به اینجا آورده شده بودند. آنها بخشی از تحقیق در مورد امکان‌پذیری استفاده از جمعیت‌های ایزوله شده به عنوان ذخیره‌ای آماده از نمونه‌های آزمایشی برای تست واکسن‌های جدید مالاریا بودند. با این حال موسسه‌ی پشت این برنامه چند سال بعد، استفاده از آنها را در تحقیقاتش متوقف کرد و آنها در طبیعت وحشی در محلی نزدیک به Kanchanaburi رها شدند.

ساکنین فعلی جزیره، میمون‌های دم‌درازی هستند که با نام میمون‌های خرچنگ‌خور نیز شناخته می‌شوند. به خاطر تغذیه شدن مداوم توسط توریست‌های تور تایلند، جمعیت میمون‌ها خیلی زیاد شده است. نیروی دریایی تایلند مجبور شده در فصل‌های کم‌گردشگر به میمون‌ها غذا برساند تا آنها را از گرسنگی نجات دهد. آنها آن قدر به مسافران تور پاتایا عادت کرده‌اند که به سمت قایق‌های در حال نزدیک شدن به ساحل شنا می‌کنند تا بتوانند از مسافران میوه دریافت کنند.

اگر می‌خواهید در تور پاتایا، خودتان به میمون‌ها غذا دهید می‌توانید موز و گردو همراه ببرید، اما خوراکی مورد علاقه آنها هندوانه است. خیلی مهم است که به یاد داشته باشید با این که ساکنین جزیره میمون پاتایا عموما رفتاری دوستانه دارند و اگر شما غذا داشته باشید حتی ممکن است از سر و کول شما بالا بروند، با این حال آنها حیواناتی وحشی هستند و ممکن است بدون هیچ بهانه‌ای حرکتی خشن انجام دهند.

دیدگاه های مرتبط با جزیره میمون پاتایا (تایلند)

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021