جزیره مرجانی پوکت

جزیره مرجانی که مردم محلی آن را با نام Ko He می‌شناسند، یک مقصد گردشگری بسیار زیبا در ۳ کیلومتری جنوب شرقی پوکت است. این جزیره دو ساحل اصلی دارد: ساحل طولانی (Long Beach) و ساحل موز (Banana Beach). بی‌دلیل به آن جزیره مرجانی نمی‌گویند؛ غواصی سطحی در ساحل موز یک تجربه هیجان‌انگیز در تور تایلند است و اگر از ساحل لانگ به اندازه کافی دور شوید، در صخره‌های مرجانی خارق‌العاده آن دنیایی شگفت‌انگیز کشف خواهید کرد.

جزیره مرجانی پوکت

شب هنگام این مکان به شکل زیبایی آرام است، اما روزها با حضور مسافران تور تایلند که با تورهای یک روزه به این مکان می‌آیند، فوق‌العاده شلوغ می‌شود. با این حال همچنان می‌توانید سکون و آرامش را در منتهی‌الیه هر دو ساحل پیدا کنید. صندلی‌ها و تخت‌های آفتاب گرفتن در سواحل قابل اجاره کردن هستند. هر دو ساحل گستره متنوعی از غذاخوری‌های ارائه‌کننده‌ی غذاهای ساده تا رستوران‌های بوفه و رستوران‌های شیک و مجلل را در خود جای داده‌اند. البته که هتل Coral Island Resort در تورهای یک روزه‌اش ناهار را هم لحاظ کرده است. اما آن دسته از مسافران تور پوکت که با برنامه‌ریزی خودشان به این جزیره آمده‌اند، مشکلی در پیدا کردن یک رستوران مناسب یا سرویس‌های بهداشتی نخواهند داشت.

در هر دوی ساحل‌ها مسافران تور تایلند به انواع ورزش‌های آبی دسترسی دارند: قایق‌های موزی، کانوها و غواصی سطحی. در ساحل لانگ شما می‌توانید تنها با ۶۰۰ بات، یک تجربه کوتاه اما هیجان‌انگیز چترسواری با قایق تندرو داشته باشید. در هتل Coral Island Resort کلاس‌های ساخت باتیک (پارچه‌های طرح‌دار) با مبلغ ۲۵۰ وات برای هر ساعت برگزار می‌شود. آموزش غواصی عمیق از استخرهای شنای هتل شروع می‌شود و ۲۰۰۰ وات برای یک دوره‌ی یک روزه هزینه دارد. در انتهای بخش شرقی ساحل لانگ عمارت روبازی وجود دارد که برای ماساژ استفاده می‌شود.

برای رفتن به جزیره مرجانی در تور پوکت می‌توانید یک قایق بلند تایلندی در ساحل راوای یا اسکله چالونگ اجاره کنید. در تورهای یک روزه غواصی سطحی شما با قایق تندرو در مدت زمان ۱۵ دقیقه از چالونگ به جزیره می‌رسید. ماسک، باله و لوله تنفسی در اختیارتان قرار داده می‌شود و تور شامل بوفه ناهار هم است. هزینه این تور (۱۰۰۰ بات) خیلی بیشتر از اجاره یک قایق بلند نخواهد بود، با این تفاوت که خیلی سریع‌تر به مقصد می‌رسید. اگر در ساحل لانگ به جزیره رسیدید و می‌خواستید از ساحل موز نیز دیدن کنید، در انتهای بخش شرقی ساحل لانگ یک مسیر برای رسیدن به آنجا وجود دارد. این مسیر از داخل جنگل می‌گذرد و طی کردن آن ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد. به خاطر ناهمواری و سختی مسیر توصیه می‌کنیم کفش‌های مناسب به پا داشته باشد. این مسیر برای افراد مسن و آنهایی که در تور تایلند بچه‌های کوچک به همراه دارند مناسب نیست.

دیدگاه های مرتبط با جزیره مرجانی پوکت

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021