Briksdalsbreen، یخچالی طبیعی در معرض نابودی در نروژ

Briksdalsbreen در Stryn نروژ قرار دارد. این یخچال یکی از شاخه‌های یخچال طبیعی معروف Jostedalsbreen بزرگترین یخچال در اروپا است. Briksdalsbreen در نروژ یکی از در دسترس ترین و خیره‌کننده‌ترین قسمت های این یخچال طبیعی است. اندازه این بازو در طول دهه های مختلف متفاوت بوده است، رشد تدریجی آن و همچنین زوال آن در قرن بیستم مشاهده شد. در دهه‌ی 90 هنگامی که بیشتر یخچال های طبیعی در اروپا کاهش یافته بودند، این یخچال به طرز محسوسی رشد داشت.

Briksdalsbreen، یخچالی طبیعی در معرض نابودی در نروژ

از سال 2000 این یخچال مجددا رو به سوی نابودی گذاشت. امروزه این یخچال در خطر تفکیک از یخچال Jostedalsbreen قرار دارد. به منظور اجتناب از جدایی مخاطره آمیز تکه های یخچال، در حال حاضر قدم زدن روی یخچال طبیعی Briksdalsbreen نروژ ممنوع می باشد. امیدواریم که یخچال مجددا سیر صعودی رشد خود را طی کند که در غیر اینصورت نابودی آن اجتناب ناپذیر است.

چرا باید از این مکان در نروژ دیدن کنیم؟

یکی از محبوبترین مکان ها برای بازدید از یخچال های طبیعی نروژ است. به دلیل امکان نابودی آن بهتر است که از Briksdalsbreen نروژ قبل از این که دیر شود، دیدن کنید.

چه زمانی برای سفر به این مکان مناسب است؟

تقریبا می توان گفت همه ی فصول سال برای این سفر مناسب است. این مکان و پیرامون آن در تمام فصول سال به قدر کافی مهیج است.

چگونه می توان به این نقطه از نروژ سفر کرد؟

می توانید از جاده 724 با استفاده از خودرو به این مکان سفر کنید. برای بازدیدکنندگان به اندازه کافی فضای رایگان به منظور پارک کردن خودرو در دسترس می باشد. حدودا با 45 دقیقه پیاده روی می توان از این مکان به Briksdalsbreen رسید و یا این که کالسکه ای اجاره کنید که بازدید کنندگان را تا نیمه راه می برد.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "Briksdalsbreen، یخچالی طبیعی در معرض نابودی در نروژ"

سلسله جبال بسگن (Besseggen) در منطقه کوهستانی Jotunheimen نروژ قرار گرفته است. این کوهستان که بین دریاچه‌های Gjende و Bessvatnet قرار گرفته، مناظر شگفت‌انگیزی را خلق کرده است. همین مناظر زیبا باعث شده‌اند کوهنوردان و کوله‌پشتی‌گردها از سراسر نروژ و از کشورهای دیگر برای دیدنشان به این منطقه بیایند....

ساحل Høyvika در شمالی‌ترین جزیره مجمع‌الجزایر Vesterålen یعنی جزیره Andøya نروژ قرار گرفته است. این ساحل بدون شک زیباترین ساحل این منطقه از نروژ است. کل این جزیره سطحی خاص و تماشایی دارد؛ رشته کوه‌های Kvasstinden با ارتفاع 705 متر در این جزیره قرار گرفته‌اند و صخره‌های شیب‌دار ساحل را احاطه...

Geirangerfjord آبدره‌ای 15 کیلومتری و مکانی خوش‌منظره در نروژ است. این آبدره یک شاخه از Storfjord، یک آبدره 110 کیلومتری است. دهکده کوچک اما بسیار زیبای Geiranger، در انتهای این آبدره قرار گرفته است. این مکان یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی بین مسافران تور نروژ است. از سال 2005 به بعد این مکان تحت...

دیوار ترول (Trollveggen) در منطقه Romsdal نروژ قرار گرفته است. این دیوار مسحورکننده، بخشی از کوهستان Trolltindene در دره Romsdalen است. این دیوار 1100 متری، بلندترین صخره‌ی عمودی در اروپا است. این صخره چالشی وسوسه‌کننده برای صخره‌نوردان و چتربازان ارتفاع پایین است.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

دیدگاه های مرتبط با Briksdalsbreen، یخچالی طبیعی در معرض نابودی در نروژ

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021