وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

بازدید از ده جاذبه برتر فرانسه

فرانسه با بیش از 82 میلیون گردشگر خارجی در سال، به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری دنیا شناخته می‌شود. بازدید کنندگان از سراسر دنیا مجذوب فرهنگ غنی، سازه‌های پر آذین، وعده‌های لذیذ، کاخ‌های رویایی و حومه‌های خوش منظره این کشور می‌شوند. همین امر ما را برآن داشت که در یک فهرست ده مورده به معرفی جاذبه‌های شاخص و محبوب این کشور زیبا بپردازیم.

بازدید از ده جاذبه برتر فرانسه

بازدید از مارسی (Marseille) همراه با تور فرانسه

مارسی، این بندرگاه عظیم مدیترانه‌ای با فاصله از کرانه شمال شرقی فرانسه واقع شده است و به عنوان قدیمی‌ترین شهر اروپا و دومین شهر بزرگ فرانسه شناخته می‌شود. هوای دلپذیر، آثار رومی، معماری قرون وسطی‌ای و مراکز فرهنگی شاخص از جاذبه‌های محبوب این شهر بندری در میان گردشگران تور فرانسه هستند و علاوه بر این چندین دانشگاه و کارخانه صنعتی را نیز شامل شده است. در مرکز مارسی بندر قدیمی آن واقع شده است. در این محل دو قلعه تاریخی بر محیط غالب شده‌اند و اطراف بندر با کافه‌ها و فروشگاه‌های مشرف به آب احاطه شده است. یکی از برترین جاذبه‌های طبیعی مارسی Calanques است که مجموعه‌ای از آبراه‌های زیبا با آبی زلال و صخره‌هایی جادویی از جنس آهک را شامل شده است.

بازدید از لیون (Lyon) همراه با تور فرانسه

لیون به عنوان مرکز رون (Rhone) در شرق مرکز فرانسه در ناحیه کوه‌های آلپ رون (Rhone Alpes) واقع شده است. تاریخچه این شهر بسیار طول و دراز است و امروزه سومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود و به واسطه معماری تاریخی، غذاهای لذیذ و جلوه‌های فرهنگی‌اش در میان گردشگران تور فرانسه شناس شده است. لیون مناطق شهری متعددی را شامل شده است و هر یک گنجینه‌ای منحصربفرد را در دل جای داده‌ است. به عنوان مثال Presqu'ile با رستوران‌ها و کافه‌های سرزنده‌اش قلب این شهر را شکل داده است و این در حالی است که Croix Rousse بواسطه صدها پیاده‌راه‌ مخفی‌اش شناس شده است. در این میان Fourviere مجموعه‌ای از آثار رومی و کلیساهای سبک گوتیک را در مقابل دیدگان گسترده است و Brotteaux نیز منطقه‌ای ثروتمند نشین است که پارک Tete d'Or را شامل شده است.

بازدید از استراسبورگ (Strasbourg) همراه با تور فرانسه

استراسبورگ به عنوان مرکز ناحیه Alsace بر مرز فرانسه و آلمان واقع شده است. این شهر پارلمان اروپا و دیگر موسسات اروپایی چون دادگاه حقوق بشر و کنسولگری اروپا را در خود جای داده است. مرکز تاریخی این شهر Grande ile است که استراسبورگ را به عنوان یکی از برترین جاذبه‌های فرانسه شاخص نموده است. گردشگران تور فرانسه می‌توانند از میان معماری‌های فرانسوی و آلمانی این محل به بازدید از موزه‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌ها و جاذبه‌های مسحور کننده‌ای چون کلیسای جامع سبک گوتیک که حکاکی‌های بسیار پر جزئیات و یک ساعت نجومی 300 ساله را که همچنان کار می‌کند شامل شده است بپردازند.

بازدید از آرل (Arles) همراه با تور فرانسه

آرل این شهر پروانسی با زیبایی خیره‌ کننده و آرامش بخشش زمانی منزلگاه هنرمند برجسته ونسان ون گوگ بوده است. یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های این شهر بقایای باستانی معماری رومی است که از میانشان می‌توان به بنای آمفی‌تئاتر اشاره کرد. امروزه صحن عظیم این سازه به محلی برای برگزاری مسابقات گاو بازی، فستیوال‌ها و دیگر رویدادهای ویژه تبدیل شده است. از دیگر سازه‌های رومی فرانسوی محبوب در میان گردشگران تور اروپا می‌توان به تئاتر کلاسیکال (Classical Theatre)، کریپتوپرتوکیوس (Cryptoporticus)، بنای آبلیسک (Obelisk) و کلیسای سنت تروفیم (Church of Saint Trophime) اشاره کرد.

بازدید از بیاریتز (Biarritz) همراه با تور فرانسه

این شهر که با فاصله چند مایلی از اسپانیا در مرکز بخش غربی فرانسه واقع شده است، یک تفریحگاه ساحلی آرام و بسیار خوش منظره است. بیاریتز بر خلیج Biscay واقع شده است و بواسطه سواحل دوست داشتنی‌اش که فرصت آب تنی و موج سواری‌ را به بدست می‌دهد در میان گردشگران تور فرانسه محبوب شده است. ساحل اصلی آن گرند پلاژ (Grand Plage) است و در طول تابستان آکنده از جمعیت بازدیدکنندگان می‌شود. با این وجود تجربه موج سواری در Cote de Basque واقع در بلوار پرینس دی گال (Boulevard du Prince de Galles) نیز تجربه‌ای منحصربفرد را رقم خواهد زد. در طول خلیج اصلی این شهر صخره‌های مشهور ویرجین (The Rock of the Virgin) واقع شده‌اند و بواسطه پل آهنی قدیمی که توسط گوستاو ایفل ساخته شده است به سرزمین اصلی متصل گردیده.

Mont Saint Michel

 بازدید از دره لوآر (Loire Valley) همراه با تور فرانسه

این جاذبه محبوب، ناحیه‌ای واقع در مرکز فرانسه است و به واسطه چشم‌اندازهای زیبا، کاخ‌های با شکوه، باغات انگور و دهکده‌های باستانی‌اش در میان گردشگران تور فرانسه شناس شده است. دره لوآر مساحتی معادل 280 کیلومتر را در طول رودخانه لوآر شامل شده است و در میان پیچ و تاب‌های زیباترین دهکده‌های فرانسه و مسحور کنندترین کاخ‌های این کشور امتداد می‌یابد. از میان مشهورترین سکونتگاه‌های ثروتمند نشین این بخش می‌توان به Chambord، Amboise، Rivau، Chinon و Chenonceau اشاره کرد.

بازدید ازبوردو (Bordeaux) همراه با تور فرانسه

بوردو بر فراز رودخانه گارون واقع شده است و با فاصله نیم ساعته از اقیانوس اطلس قرار دارد. این شهر بندری بزرگ آکنده از معماری‌های زیبا، بخش‌های تاریخی، فروشگاه‌های منحصربفرد و جلوه‌های فرهنگی و هنری جهانی است. بخش مرکزی آن  بیش از 350 سازه تاریخی و بنای شاخص را که طیفی از کلیساهای قرون وسطی‌ای و پل‌های قدیمی شگفت انگیز چون Ponte de Pierre را شامل می‌شود در خود جای داده است. بوردو میادین متعددی را نیز شامل شده است که از شاخص‌ترینشان می‌توان به Place de la Bourse با انعکاس آیینه مانندش اشاره کرد. سفر به همراه با تور فرانسه بوردو بی تجربه حرکت در میان دهکده‌های خوش منظره آن، تاکستان‌ها و کاخ‌های زیبایش تکمیل نخواهد شد.

بازدید از کوه سنت مایکل (Mont Saint Michel) همراه با تور فرانسه

جزیره صخره‌ای کوه سنت مایکل، از میان پهنه‌های گلی و برخی از قوی‌ترین امواح جذر و مدی اروپا سربرآورده است و با فاصله از کرانه شمال غربی فرانسه در ناحیه نرماندی واقع شده است. این جزیره بواسطه سازه‌های قرون وسطی‌ایش که گویی بر بالای یکدیگر ساخته شده‌اند، به همراه کلیسای کوه سنت مایکل که چون نگینی در ورایشان می‌درخشد در میان گردشگران تور فرانسه محبوب شده است. این کلیسای شگفت انگیز در سال 708 میلادی پس از آنکه گفته شد اسقف Avranches با حضرت میکائیل ملاقات کرده است، توسط راهبان جان نثار بنا شد.

بازدید از ساحل مدیترانه‌ای فرانسه (French Riviera) همراه با تور فرانسه

این بخش که بر کرانه ساحلی دریای مدیترانه (Cote d'Azur) واقع شده است، تفریحگاهی محبوب در میان ثروتمندان، افراد مشهور و بسیاری از گردشگران تور اروپا از سراسر دنیا به شمار می‌آید. اگرچه این ساحل عمدتاً بواسطه سنت تروپز (St. Tropez)، موناکو (Monaco) یا فستیوال فیلم کن (Cannes Film Festival) محبوب شده است، با این وجود جاذبه‌های کمتر شناخته شده‌تری چون دهکده‌های مرتفع Eze و Saint Paul de Vence و عطرهای Grasse را نیز نباید فراموش کرد. این ناحیه با وجود آنکه یکی از شمالی‌ترین کرانه‌های مدیترانه‌ای محسوب می‌شود، در تمام طول سال از اقلیمی معتدل رو به گرم برخوردار است.

بازدید از پاریس (Paris) همراه با تور فرانسه

پاریس با بیش از 45 میلیون بازدیدکننده در سال، پرجاذبه‌ترین مقصد گردشگری دنیا به شمار می‌آید. این شهر با نام‌های مستعار متعددی چون شهر نورها، شهر عشق و پایتخت مد دنیا خوانده می‌شود و به عنوان پایتخت فرانسه بیشتر بواسطه حال و هوای عاشقانه‌اش و پیش تازی‌اش در عرصه‌های تجاری، سرگرمی، غذا، مد، هنر و فرهنگ شناس شده است. علاوه بر سازه‌های شاخصی چون برج ایفل، طاق پیروزی و کلیسای جامع نوتردام، پاریس برخی از زیباترین موزه‌های جهان را در خود جای داده است و از میانشان می‌توان به موزه لوور و موزه اورسی اشاره کرد.

به "بازدید از ده جاذبه برتر فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از ده جاذبه برتر فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021