وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

نشست تعاملات فلسفی ایران و یونان

جشنواره بین‌المللی فارابی نشستی با نام تعاملات فلسفی ایران و یونان را در تاریخ 28 دی ماه برگزار کرد. این نشست با همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، دانشگاه اصفهان و دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

نشست تعاملات فلسفی ایران و یونان

در طی گزارشی که از سوی واحد تبلیغات هشتمین جشنواره بین المللی فارابی منتشر شده‌، برنامه این همایش که در مورد تعاملات فلسفی ایران و یونان در اروپا است، به صورت زیر اعلام گردید:

دکتر سعید بینای مطلق، استاد دانشگاه اصفهان در مورد بازخوانی انتقادی جایگاه فلسفه یونان در تاریخ فلسفه سخنرانی نمود.

استاد منوچهر صدوقی سها، مدرس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در مورد دگرگونی اندیشه یونانی در فلسفه ایرانی-اسلامی سخنرانی نمود.

دکتر نصرالله حکمت، استاد دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی در مورد تحلیلی بر رویکرد استاد جواد فلاطوری در بازخوانی مواجهه فلسفه یونان در اروپا و اندیشه اسلامی سخنرانی نمود.

در آخر، استادان درباره چگونگی پیدایش فلسفه اسلامی براساس کتاب دگرگونی بنیادی فلسفه یونان در برخورد با شیوه اندیشه اسلامی اثری از عبدالجواد فلاطوری به بحث و گفتگو پرداختند. این نشست در تاریخ روز سه شنبه 28 دی ماه 1395 از ساعت 15 تا 17 در سالن اجتماعات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار گردید.

به "نشست تعاملات فلسفی ایران و یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تعاملات فلسفی ایران و یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021