وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

گردشگری هند سال 2017 را با درآمد 27 میلیارد دلاری پشت سر گذاشت

کشور هند علاقمندان بسیاری در میان گردشگران جهان دارد و البته با توجهی که مسئولین این کشور به مقوله گردشگری در سال 2017 داشته اند این کشور به درامدی معادل 27 میلیارد دلار از این صنعت رسید که مطمئنن موجب سرمایه گذاری بیشتر در صنعت گردشگری هند طی سال 2018 خواهد شد.

گردشگری هند سال 2017 را با درآمد 27 میلیارد دلاری پشت سر گذاشت

دولت هند گزارش داده است که بیش از 10 میلیون گردشگر خارجی در سال میلادی گذشته (2017)، از این کشور بازدید کرده اند که این تعداد گردشگر بالغ بر 27 میلیارد دلار را برای این کشور به ارمغان آورده است.

به نقل از روزنامه تایمز ایندیا، کی جی آلفونز وزیر جهانگردی هند، عملکرد بخش جهانگردی هند را مثبت ارزیابی کرد و گفت:

6.8 درصد از تولید ناخالص داخلی هند به بخش جهانگردی اختصاص دارد و این بخش 12 درصد از کل اشتغال زایی در هند را در سال 2017 به خود اختصاص داده است. افزایش سفر گردشگران خارجی به هند در سال 2017 به این کشور کمک کرده است تا رتبه بندی کلی خود را در شاخص جهانی جهانگردی ارتقا دهد.

هند در سال 2013 در میان مقصدهای جهانگردی جهان در رتبه 65 قرار داشت، اما پارسال این رتبه تا جایگاه چهلم ارتقا پیدا کرد. وزارت جهانگردی هند بهبود زیرساخت ها و معرفی جهانگردی موضوعی هند (طبیعت، مذهبی، تاریخی و ...) را دلیل افزایش سفر جهانگران خارجی می داند. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد دولت هند برای ترویج جهانگردی در استان های شمال شرقی این کشور، سیاست نگاه به شرق را در این مناطق اجرا کرده است.

کشور هند، جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بسیاری را در خود جای داده است و یکی از قطب های توریستی دنیا محسوب می شود. این کشور با تاریخ پر فراز و نشیب خود و فرهنگ خاص حاکم بر آن برای بسیاری از گردشگران جذاب است. از سوی دیگر جاذبه های تاریخی مانند بناهای چند هزار ساله، موزه های مختلف و روستاهایی با شیوه زندگی قدیمی، هند را یکی از محبوب ترین مقاصد جهان کرده است.

در کنار این ها، بسیاری از گردشگران، هند را برای طبیعت بکر، جنگل های گرمسیری، نواحی استوایی، بیابان ها و رشته کوه هیمالیا انتخاب می کنند.

به "گردشگری هند سال 2017 را با درآمد 27 میلیارد دلاری پشت سر گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری هند سال 2017 را با درآمد 27 میلیارد دلاری پشت سر گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021