کلیسای سن چاپل در پاریس

کلیسای سن چاپل ، با معماری گوتیک، بین سال‌های 1214-70 توسط لویی نهم ملقب به سنت لویی بنا شد و دارای قدیمی‌ترین شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده در پاریس است. این کلیسای کوچک در طول سه سال و با صرف هزینه‌ای هنگفتی ساخته شد و هدف از ساخت آن ایجاد مکانی برای نگهداری مجموعه آثار عتیقه‌ای بود که پادشاه از امپراتور فقیر قسطنطنیه به دست آورده بود. این آثار شامل تاج خار مسیح، قطعاتی از صلیب عیسی مسیح و قطراتی از خون مسیح می‌شود، هرچند که در زمان لویی اصالت این اثار مورد تردید بود. برخی از این آثار و عتیقه جات تا کنون نیز باقی مانده‌اند و می‌توانید آن‌ها را در طول تور فرانسه در خزانه نوتردام مشاهده کنید، اما اغلب آن‌ها درطی انقلاب کبیر فرانسه گم شدند.

کلیسای سن چاپل در پاریس

پلکان مارپیچ و باریک کنار در ورودی، به کلیسای کوچک بالایی راه دارد که کلیسای سن چاپل پاریس زیبایی و شهرت خود را وام دار آن است. در میانه دیواری از سنگ کنده‌کاری و رنگ‌آمیزی شده، 599.96 متر مربع شیشه‌های رنگی با ظرافت تعبیه شده است. این سنگ‌ها در نور رنگارنگی که از پنجره‌ها به درون می‌تابد ناپدید می‌شوند. رنگ‌های قرمز و آبی پررنگ بر پس زمینه چیره می‌شوند، کاملا متفاوت از سبک‌ متدوال قرون وسطی است که در پنجره‌های نوتردام در پاریس به کار رفته است.

این کلیسای کوچک پاریس اساسا فانوسی جادویی و عظیمی است که 1130 شخصیت موجود در انجیل را به نمایش می‌گذارد. 15 پنجره این کلیسا که ارتفاع هر یک به 15.25 متر می‌رسد در دوره بازسازی چهل ساله که در سال 2014 و همزمان با هشتصدمین سالگرد تولد سنت لویی به اتمام رسید، با استفاده از تکنولوژی لیزر پاکسازی و تمیز شدند. کلیسای کوچک پایینی دلگیر و ساده است اما سقف آن کاملا هوشمندانه با نمادهای گل زنبق به شکل L تزئین شده که ابتدای اسم لویی است.

sainte-chapelle

در طی تور فرانسه بهتر است زمان مطلوبی برای بازدید از این کلیسای زیبای پاریس و پنجره‌های آن انتخاب کنید که بهترین زمان هنگام غروب خورشید است. اما به منظور جلوگیری از ایستادن در صف طولانی برای ورود به کلیسا بهتر است در طول هفته و هنگام صبح به این کلیسا مراجعه کنید. بهتر است برای بازدید یک روز آفتابی را برگزینید تا بتوانید شاهد زیبایی خیره‌کننده رقص نورهای رنگی ناشی از شیشه‌های رنگی باشید.

اگر در تور فرانسه بلیط کلیسا را از باجه نگهبانی خریداری کنید، مدت زمان کمتری در صف منتظر می‌مانید اما هنوز هم برای رسیدن به کلیسای سن چاپل پاریس باید در صفی در امتداد یک شی تزئینی طولانی بایستید.

منبع: Fodors
اخبار و مقالات مرتبط با "کلیسای سن چاپل در پاریس"

کاخ بزرگ (Grand Palais) در یکی از نمادین‌ترین مناطق پاریس فرانسه، یعنی خیابان شانزه لیزه قرار دارد. این ساختمان یک مجموعه تاریخی است که نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلفی در تمام طول سال در آن برگزار می‌شود. این ساختمان همچنین یک موزه علمی را در خود جای داده است. در زمستان یکی از سالن‌های...

برج ایفل در سال 1889 و برای بزرگداشت نمایشگاه جهانی آن سال ساخته شد. این برج آهنی در همان ابتدا با انتقادات سختی مواجه شد، با این حال برج ایفل به اصلی‌ترین نماد و جاذبه پاریس تبدیل شده و شناخته‌شده‌ترین ساختمان روی زمین است. برج ایفل همچنین یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری...

باسیلیکای قلب مقدس پاریس فرانسه، یکی از زیباترین کلیساهای دنیا بوده و وقف قلب مقدس مسیح شده است. این باسیلیکا که در سال 1914 ساخته شده، در بالای تپه Montmartre قرار گرفته و شاخص‌ترین جاذبه این منطقه نمادین پاریس است.

اگرچه لغت Chateau در انگلیسی عمدتاً قلعه ترجمه شده است، اما در زبان فرانسوی غالباً به معنای کاخ یا عمارتی اشرافی است. به عنوان مثال Chateau de Versailles هیچ شباهتی به قلعه ندارد و به همین دلیل در زبان انگلیسی با عنوان کاخ ورسای شناخته می‌شود. اما زمانی این مسأله پیچیده می‌گردد که در می‌یابیم...

معبد چالونگ (Wat Chalong)، یکی از  زیباترین معابد کشور تایلند است که به شما توصیه می‌کنیم در تور پوکت به بازدید آن بروید، این معبد در قرن 19 ساخته شده است و یکی از شاهکارهای معماری این جزیره به شمار می‌رود. 

معبد په پونگ (WAT PAH PONG)، یکی از جاذبه‌های محبوب در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد در واقع صومعه بودائی است که معماری زیبایی هم دارد.

دیدگاه های مرتبط با کلیسای سن چاپل در پاریس

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021