کشف مزرعه کلیک در کشور تایلند

پلیس کشور تایلند، 3 مرد چینی را به جرم ایجاد مزرعه کلیک (Clickfarm)، بازداشت کرده است. شرکت‌هایی غیرقانونی در جهان وجود دارند که برای افزایش محبوبیت جعلی یک سایت و یا یک شبکه اجتماعی از مزرعه کلیک استفاده می‌کنند.

کشف مزرعه کلیک در کشور تایلند

پلیس تایلند در طی بازرسی که از خانه 3 مرد چینی داشته توانسته 474 آیفون از مدل‌های 5S ،5C و 4S و 347 هزار و 200 سیم‌کارت متعلق به اپراتورهای موبایل تایلندی، کامپیوتر و دستگاه‌های الکترونیکی کشف نمود.

معمولا یک مزرعه کلیک باید به وسیله ربات‌ها مدیریت شود، اما هنوز هم شرکت‌هایی هستند که این کار را به صورت دستی انجام می‌دهند. این افراد با دریافت مبالغ کمی با دانلود و نصب و حذف مکرر یک نرم‌افزار، باعث افزایس آمار دانلود آن شده و یا بر تعداد لایک و فالوورهای یک صفحه می‌افزایند یا ترافیک یک سایت را بالا می‌برند.

این سه مرد چینی بازداشت شده در کشور تایلند، در اعترافات خود اظهار نمودند که تلفن‌ها را یک شرکت چینی در اختیار آن‌ها قرار داده و برای این کار ماهی 150 هزار بات پرداخت می‌کرده. آن‌ها با این کار باعث افزایش فروش آنلاین محصولات می‌شدند و به‌دلیل هزینه‌های کم استفاده از موبایل در تایلند، این کشور را برای کار خود انتخاب کرده بودند. این گروه از این تجهیزات برای راه‌اندازی روبات‌هایی هستند که از طریق وی‌چت آمار بازدید صفحات وب، تعداد لایک‌ها و به اشتراک‌گذاری‌ها را به طور جعلی افزایش می‌دهند. پلیس این کشور در حال بررسی این موضوع است که چگونه این افراد موفق شده‌اند این تعداد موبایل را وارد کشور کنند و چگونه توانسته‌اند این تعداد زیاد از سیم‌کارت‌های اپراتورهای محلی را در اختیار داشته باشند. پلیس همچنان مشغول تحقیقات بیشتری در این زمینه است.

برای بازدید از جاذبه‌های زیبای کشور تایلند و تجربه یک سفر ارزان با تور تایلند ارزان همراه شوید.

دیدگاه های مرتبط با کشف مزرعه کلیک در کشور تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021