وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

آینده چین و آمریکا در زمان ترامپ

رئیس جمهور آینده آمریکا تاکنون حرف‌های بحث‌برانگیزی زده است و به نظر می‌آید این نوع سخنان او به آن دسته از سریال‌هایی تبدیل شده که کسی قسمت پایانی برای آن متصور نیست. کارشناسان نگران هستند سیاست‌های او در قبال چین به یک دوئل همه جانبه تبدیل شود.

آینده چین و آمریکا در زمان ترامپ

ترامپ، منتقد قدیمی چین، پیتر ناوارو را به عنوان رئیس یک ارگان تجاری جدید ملی، یعنی شورای تجارت ملی کاخ سفید منصوب کرد. از آقای ناوارو، کتاب‌هایی مانند جنگ‌های چینی آینده و مرگ به دست چین منتشر شده است. در مقدمه یکی از کتاب‌های او نوشته شده، به دفاع از آمریکا و محافظت از خانواده خود کمک کنید؛ محصولات ساخته شده در چین را نخرید.

سرمایه گذاری‌های چین در ایالات متحده آمریکا امسال به بیشترین مقدار خود رسید و نسبت به سال گذشته 359 درصد افزایش داشت. اما انتظار نمی‌رود که چنین امری در سال 2017 نیز مجددا رخ دهد. سیاست آمریکا برای ایجاد محدودیت و کنترل سرمایه چین موجب شده است تا سرازیر شدن سرمایه از این کشور به آمریکا کاهش یابد.

از ماه فوریه، بیش از 150 عضو جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره به وزارت خزانه‌داری آمریکا نامه نوشته‌اند و طی آن خواستار تغییر برای تقویت اقتدار کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده، که به CFIUS معروف است، شده‌اند. دفتر پاسخگویی دولت در ماه اکتبر اعلام کرد که درحال بررسی کردن این مسئله است که آیا CFIUS اقتدار کافی را برای دنبال کردن و بررسی افزایش معاملات خریداران روسی و چینی دارد یا خیر. علاوه بر این، کمیسیون بررسی امنیت اقتصادی ایالات متحده و چین، در گزارش سالانه خود به کنگره، توصیه کرد تا ایالات متحده معامله بنگاه‌های اقتصادی متعلق به دولت چین با شرکت‌های آمریکایی را ممنوع کند.

شعارهای ضد چینی دونالد ترامپ نیز می‌تواند بر سرمایه‌گذاری چین تأثیر بگذارد. دونالد ترامپ چین را متهم به دستکاری کردن و پایین نگه داشتن عمدی نرخ ارز کرده است و تهدید کرده که تعرفه‌های تجاری را بر روی محصولات چینی افزایش خواهد داد.

به "آینده چین و آمریکا در زمان ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده چین و آمریکا در زمان ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021