وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

چین بزرگترین پل معلق جهان را ساخت

به نظر می‌آید برای چین، محدودیت‌ها برای تحقق یک پروژه، تصورات ذهنی نیستند، بلکه تکنولوژی موجود و امکان ساخت آن سازه است. این کشور در همه چیز می‌خواهد رکورد داشته باشد. چین هم اکنون دومین برج بلند دنیا را در اختیار دارد و اکنون بلندترین پل معلق جهان را نیز ساخته است.

چین بزرگترین پل معلق جهان را ساخت

چین که پیشتر موفق شده بود مرتفع‌ترین و طولانی‌ترین پل معلق قاره آسیا را اوایل سال جاری به پایان برساند، این بار موفق به ساخت پلی شده که گفته می‌شود بزرگترین این نوع سازه‌ها در جهان است. این پل، حدود یک و نیم کیلومتر طول و 565 متر ارتفاع دارد.

اعلام شده که برای ساخت این پل سه سال وقت صرف شده و در نهایت بازدید و عبور از آن برای عموم آزاد اعلام شد. هزینه ساخت این سازه عظیم که گفته می‌شود در نوع خود بی نظیر است، 140 میلیون یورو (معادل یک میلیون یوان) است. این پل دارای چهار باند تردد خودرو است و در جنوب غرب چین و در استان یون‌نان ساخته شده است. چین امسال نیز طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان را با 430 متر طول و شش متر عرض در منطقه ژانگجیاجی در مرکز کشور ساخته بود. مرتفع‌ترین پل معلق آسیا در چین نیز اردیبهشت ماه سال جاری بر روی رودخانه لونگ جیانگ در استان یون‌نان به ارتفاع 920 متر ساخته شد.

به "چین بزرگترین پل معلق جهان را ساخت" امتیاز دهید

1 کاربر به "چین بزرگترین پل معلق جهان را ساخت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بزرگترین پل معلق جهان را ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021