وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

تلاش برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران

شرکت هواپیمایی ایران ایر در هفته گذشته اولین هواپیمای ایرباس خود را  از مجموع 100 هواپیمای خریداری شده از این شرکت اروپایی، را دریافت نمود. حال حذب جمهوری‌خواه آمریکا تلاش می‌کند قرارداد بوئینگ با ایران را لغو کند.

تلاش برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران

در طی قراردادی که با بوئینگ برای 80 فروند هواپیما بسته شده، قرار است اولین هواپیما در سال 2018 به ایران ارسال شود. همزمانی لغو تحریم‌ها علیه ایران و نیاز خطوط هوایی به نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی، یک فرصت عالی را برای شرکت‌های بزرگ هواپیمایی ایجاد کرد تا بتوانند حجم گسترده‌ای از هواپیماهای تجاری خود را به تهران به فروش برسانند، که شرکت ایرباس فرانسه در تور اروپا نیز در بین آنها بوده است.

در این بین تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا که بیشتر جمهوری‌خواه هستند، یک لایحه جدید تهیه نمودند که تلاشی بر لغو توافق صورت گرفته میان شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایران بوده که در ادامه خواستار تحت فشار قرار دادن شرکت اروپایی ایرباس هستند.

نماینده جمهوری‌خواه از ایالت ایلی‌نوی و عضو مجلس نمایندگان آمریکا پیتر روسکام، در مورد لایحه جدید ارائه شده به کنگره، اعلام کرد: در این لایحه از دولت ترامپ درخواست شده تا با کمک آژانس اطلاعات ملی آمریکا بازرسی دقیقی را در پیش گرفته و تمام فعالیت‌های شرکت ایران ایر و دیگر ایرلاین‌های این کشور را تحت نظارت قرار دهد.

باوجود این بوئینگ هنوز اظهار نظری درباره تلاش جدید کنگره ارائه نکرده و انتظار می‌رود درصورت سنگ‌اندازی جمهوری‌خواهان بوئینگ از آن پیروی نماید.

به "تلاش برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021