وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

همکاری های موزه ایران و لوور فرانسه

بزرگترین موزه در جهان، موزه لوور در فرانسه می باشد که بیش از 2500 اثر باستانی ایران در بخش ایران این موزه نگهداری می‌گردد. آثار تاریخی منحصر به فردی در این موزه نگهداری می‌شود که معروفترین اثر این موزه، تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی است. در طی سفر رئیس موزه لوور پاریس به ایران همکاری موزه‌ای بین ایران و فرانسه آغاز گردید.

همکاری های موزه ایران و لوور فرانسه

سفیر فرانسه سنمو در طی ملاقاتی که در تهران با زهرا احمدی رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری داشت از همکاری‌های بین موزه‌ای دو کشور خبر داد. این تفاهم‌ آغازی برای رویدادهای مهم موزه‌ای بین دو کشور به حساب می آید و به‌ زودی نمایشگاهی از آثار موزه لوور در موزه ملی ایران برپا خواهد شد. همچنین نمایشگاهی در ایران در بهار سال 2018 در فرانسه برگزار می‌گردد که هنر پرتره عصر قاجار در این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد.

کشور  فرانسه با 80 میلیون گردشگری که دارد، در لیست گردشگران تور فرانسه، از نقاط مختلف جهان می‌باشد. رشد سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، آموزش افراد در این صنعت و ارتقای سطح کیفی خدمات به گردشگران باعث پیشرفت صنعت گردشگری در فرانسه شده و گردشگری یک مسئله‌ی حیاتی از نظر اقتصادی برای هر کشوری به حساب می‌آید.

رایزن اقتصادی فرانسه که مسئول امور گردشگری فرانسه در ایران می‌باشد اعلام نمود: برای دستیابی به راهکارهای افزایش همکاری‌ بین دو کشور در حوزه، باید جلساتی با حضور کارشناسان سازمان میراث فرهنگی ایران و رایزن اقتصادی فرانسه برگزار گردد تا مراحل این همکاری مورد بررسی قرار بگیرد.

به "همکاری های موزه ایران و لوور فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های موزه ایران و لوور فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021