نکاتی جالب در مورد جشن سونگ کران تایلند

به این خاطر که آوریل گرمترین ماه سال در تایلند است، تمام مردم تایلند در جنگ آب‌بازی فستیوال سونگ‌کران که در کل کشور در جریان است مشارکت می‌کنند و فرصتی پیدا می‌کنند که در این گرمای طاقت‌فرسا کمی تفریح کنند.

نکاتی جالب در مورد جشن سونگ کران تایلند

سونگ‌کران در تایلند به عنوان یک سنت بودایی شروع شد که در آن ریختن مقدار جزئی از آب بر روی دیگران سمبلی از تطهیر کردن بود، ولی همان‌طور که جلو رفت مردم تایلند به شکل بازیگوشانه‌تری روی هم آب ریختند؛ وضعیتی که تا حالا ادامه داشته و به مرحله‌ای رسیده که در ایام جشن، کل تایلند به صحنه یک جنگ خیلی عظیم از آب‌بازی تبدیل می‌شود که توسط میلیون‌ها نفر از مردم تایلند انجام می‌شود.

اگر در نیمه‌های آوریل در تور تایلند باشید، هیچ جایی وجود ندارد که بتوانید از خیس شدن فرار کنید. تنها استثناها در این زمینه راهبان بودایی، نوزادها و افراد مسن هستند. حتی اگر بهترین لباس‌هایتان را هم بپوشید کسی در تایلند به شما رحم نخواهد کرد. بنابراین اگر از هتل‌تان بیرون می‌روید توصیه اکید می‌کنیم این کار را انجام دهید: لباس‌های شیک و مجلسی و کفش‌های چرم خود را در هتل بگذارید. در ضمن حتما مراقب تلفن همراه، دوربین عکاسی، پاسپورت و دیگر وسایل با ارزش خود باشید. آن‌ها را داخل گاوصندوق هتل قرار دهید یا اگر مجبور هستید آن‌ها را همراه داشته باشید از کیسه‌های ضد آب که همه جا در دسترس هستند استفاده کنید.

جمله‌ای که زیاد در مدت جشن در تایلند می‌شنوید، جمله Sawadee Bee Mai به معنی سال نو مبارک است. با لبخند این جمله را به مردم تایلند بگویید. این کار بهترین راه برای پیدا کردن دوست‌های جدید در تایلند است. هر استان تایلند رسم مختص خودش را در مورد این جشن دارد. شرکت در این جشن در روستاها و شهرهای کوچک تایلند نیز می‌تواند به اندازه شهرهای بزرگ تایلند جذاب باشد. به یاد داشته باشید که از شما انتظار می‌رود خیس شدن در این جشن در تایلند را با شوخ طبعی پذیرا باشید. بنابراین اگر دوست ندارید خیس شوید در هتل محل اقامت‌تان بمانید.

15 نکته برای لذت بردن از سونگ‌کران در تایلند

1. تمام ماهیت این جشن تایلند تفریح و شادی است، بنابراین عصبانی نشوید.

2. در سونگ‌کران تایلند قرار است خیس شوید. این را قبول کنید.

3. اگر می‌خواهید خیس نشوید در محل اقامت‌تان بمانید.

4. ممکن است مردم تایلند خمیری سفید-خاکستری به شما بمالند. این خمیر از پودری خوشبو و آب درست شده و ضرری ندارد. البته اگر به چشمتان برود ممکن است باعث سوزش شود.

5. گفتن sawadee bee mai (سال نو مبارک) فراموش نشود.

6. عینک‌های شنا می‌تواند از چشم‌هایتان در برابر آب و آن خمیر مخصوص مردم تایلند محافظت کند.

7. از کیسه‌های ضد آب برای محافظت از وسایل با ارزش خود استفاده کنید.

8. سعی کنید سفید نپوشید. خب چون وقتی خیس می‌شوید بدنتان دیده می‌شود!

9. راهبان بودایی احترام زیادی در تایلند دارند، بنابراین روی آن‌ها آب نپاشید.

10. حواستان به موتورسوارها باشد. ممکن است آب پاشیدن ناگهانی روی آن‌ها باعث تصادفشان شود.

11. مردمی که توک توک (سه چرخه‌های موتوری) سوار هستند، هدف‌های خیلی خوبی هستند. فرصت را از دست ندهید.

12. در زمان سونگ‌کران در تایلند از سوار شدن بر روی موتور اجتناب کنید. یا از وسایل حمل و نقل عمومی تایلند استفاده کنید یا پیاده‍‌روی کنید.

13. وسایل با ارزش خود را در هتل بگذارید و حواستان به آن‌هایی که همراه می‌برید باشد.

14. آبی که رویتان پاشیده می‌شود را غورت ندهید. نمی‌دانید که منبع آن آب از کجا است!

15. کف خیابان‌ها لغزنده می‌شوند، بنابراین مراقب قدم‌هایتان باشید.

منبع: Asia Web Direct
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی جالب در مورد جشن سونگ کران تایلند"

فستیوال لوی کراتونگ تایلند هر سال در دوازدهمین ماه کامل جشن گرفته می‌شود. این جشن معمولا در ماه نوامبر برگزار می‌شود. در این جشن شمع‌های روشنی که روی سبدهایی ساخته شده از برگ موز و چوب قرار گرفته‌اند، بر روی آب شناور می‌شوند. تجربه این جشن برای هر کسی که به تور تایلند می‌رود...

فستیوال Yi Peng در زمان ماه کامل، در نیمه دوم نوامبر و در سراسر تایلند جشن گرفته می‌شود. بودایی‌های تایلند در این جشن با به پرواز در آوردن فانوس‌ها و فرستادن آن‌ها به سمت بودا، روح خود را از شانس و اقبال بد پاک می‌کنند.

سونگ‌کران یک فستیوال سالانه در تایلند است که در سه روز از تعطیلات سال نوی سنتی تایلند از سیزدهم تا پانزدهم آوریل برگزار می‌شود. فستیوال سونگ‌کران رسما باید سه روز باشد، ولی در عمل در تایلند کل هفته جشنی بزرگ برگزار می‌شود که در آن کل مردم تایلند همه چیز را تعطیل می‌کنند و آب‌بازی...

شاد بودن و تفریح کردن بخشی از فرهنگ مردم تایلند است و تفریح کردن در سوزان‌ترین زمان سال نیز از این قضیه مستثنی نیست. وقتی در آوریل که گرمترین ماه در تایلند است، به تور تایلند بروید، خواهید دید که تمامی مردم تایلند در سراسر کشور در حال آب پاشیدن به هم دیگر و برگزاری جشن‌های خیابانی...

کم پیش می آید که در تایلند باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبت خاصی در حال برگزاری نباشد! تایلند در طول سال، شاهد برگزاری چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آن ها، جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. از آن جا که تایلندی ها علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس،...

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

دیدگاه های مرتبط با نکاتی جالب در مورد جشن سونگ کران تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021