وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

نمایشگاه آثار خوشنویسی بادرود در نیس فرانسه

نمایشگاه خوشنویسی و عروسک‌های بومی در نیس فرانسه، با استقبال مردم فرانسه و ایرانیان مقیم فرانسه مواجه شده است.

نمایشگاه آثار خوشنویسی بادرود در نیس فرانسه

علی مشربی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز اعلام کرد: بیش از چهل اثر خونویسی شکسته‌ نستعلیق از اشعار شعرای بزرگ ایران مانند حافظ، سعدی، مولانا، خیام و در سبک چلیپا تحریر شده و آثاری از فعالیت‌ های فرهنگی و هنری سرا موزه رهگشای بادرود در معرض دید بازدیدکنندگان این نمایشگاه در شهر نیس فرانسه قرار گرفته‌اند.

همچنین افزود: خط شکسته‌ نستعلیق توسط سعید یزدانمهر به صورت زنده در این نمایشگاه در فرانسه قابل مشاهده است. میریام گوتس همسر فرانسوی محمد رهگشای مسئول سراموزه رهگشای بادرود به‌ عنوان یکی از فعالان فرهنگی و هنری در طول برگزاری این نمایشگاه، فرهنگ و هنر ایرانی را برای بازدیدکنندگان تشریح می‌نماید.

مشربی همچنین از برپایی غرفه کاریکاتور توسط محمد علی رجبی هنرمند بادرودی در جزیره قشم خبر داد که در این غرفه علاوه بر نمایش تعدادی از آثار این هنرمند با موضوعات جنایات آل سعود آثار دیگری با موضوعات فضای مجازی، موضوع مصرف آب، سبک زندگی ایرانی و کتاب‌خوانی به‌ صورت دیتاشو در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

این نمایشگاه  در قشم از 21 الی 25 دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره قشم و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم و سازمان منطقه آزاد تجاری قشم برپا گریده است.

به "نمایشگاه آثار خوشنویسی بادرود در نیس فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه آثار خوشنویسی بادرود در نیس فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021