خارق العاده ترین مناطق متروکه در جهان

مکان‌های خالی از سکنه در دنیا، افراد ماجراجو و کسانی که در جستجوی مقاصد‌ غیر معمول هستند را به خود جذب می‌کنند. پارک‌های متروکه، قلعه‌ها و مکان‌های دورافتاده، رازهایی در خود دارند که باعث جلب توجه افراد ماجراجو می‌شوند. لیستی از ۱۰ مکان‌ اسرار آمیز گرد آوردی کرده‌ایم. کدامشان را دوست دارید ببینید؟

خارق العاده ترین مناطق متروکه در جهان

۱۰. قبرستان ماشین شاتیلون (Chatillon)، بلژیک

تصاویر آخر الزمانی این محل، یک قبرستان ماشین را به تصویر می کشد، جایی که منبع و اصل آن بسیار اسرار آمیز است. بر اساس یک افسانه این ماشین‌ها متعلق به سربازان آمریکایی بودند که نمی‌توانستند آنها را به کشورشان انتقال دهند و مجبور شدند آن‌ها را در جنگل پنهان کنند. طبق گفته‌های مردم محلی، این جنگل پس از پایان جنگ جهانی تبدیل به مکانی برای رها کردن اتومبیل‌ها شد. متاسفانه به دلایل زیست محیطی در سال ۲۰۱۰ بقایای این اتومبیل‌ها را از جنگل پاک کردند.

۹. ساحل ناواجیو (Navagio)، جزیره‌ی زاکِنتوس (Zakynthos)، یونان

ناواجیو یکی از مشهور‌ترین ساحل‌های اروپایی بوده و در میان گردشگران تور یونان از محبوبیت زیادی برخوردار است. لاشه‌ی کشتی پاناجیوتیس که در ساحل قرار دارد، جز موارد کمتر شناخته شده‌ای است که بر هیجان این مکان می‌افزاید. این کشتی در حال قاچاق سیگار و مشروبات الکلی به وسیله‌ی مقامات تحت تعقیب قرار گرفت و در نهایت گرفتار طوفان شد و به گل نشست. می توانید از Porto Vromi به این جزیره برسید. هر ساعت قایق به آن سمت می رود و این سفر تنها 30 دقیقه زمان می برد.

۸. اسلوپ پوینت (Slope Point)، جزیره جنوبی، نیوزیلند

اسلوپ پوینت، جنوبی‌ترین نقطه‌ی کشور زیبای نیوزیلند است که به طور عمده جهت پرورش گله گوسفندان مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدت‌ها است که دیگر انسانی در این ناحیه زندگی نمی‌کند. طبیعت این ناحیه به شدت خشن و بی رحم است. باد‌هایی که با سرعتی حدود ۳۲۲۰ کیلومتر در ساعت از قطب جنوب می‌وزند، منطقه‌ی اسلوپ پوینت را به شدت در هم می‌کوبند. این بادهای بی وقفه و شدید درختان این ناحیه را نیز تحت تاثیر قرار داده و به شکل عجیبی آن‌ها را کج کرده‌اند. برای عزیمت به این ناحیه کافی‌است حدود ۲۰ دقیقه از روستای هایکاوا و روستای هالدان به طرف آن پیاده روی کنید.

۷. بنای یادبود بازولودجا (Buzludzha)، استارا پلانیا (Stara Planina)، بلغارستان

بنای یاد بود بازولودجا سال ۱۹۸۱ میلادی روی قله‌ای به همین نام با ارتفاع ۱۴۴۱ متر ساخته شد. این بنای یادبود به منظور ادای احترام به سربازان جنگ ببن بلغارستان و ترکیه ساخته شده است. از آنجا که این بنا نمادی از کمونیسم بود، خیلی مورد استفاده قرار نگرفت و مدتی بعد رها شد. این بنا شبیه یک کشتی فضایی به نظر می‌رسد و بازدیدکنندگان و ماجراجویان زیادی را به خود جذب می‌کند. این مکان حدود ۱۲ کیلومتر از گذرگاه شیپکا فاصله دارد، بنابراین می‌توانید با استفاده از اتوبوس یا خودروی شخصی به اینجا سفر کنید.

۶. کولمِنسکاپ (Kolmanskop)، نامبیا

Kolmanskop زمانی دهکده ای معدنی و ثروتمند بود و امروزه به عنوان مقصد‌ گردشگری رازآلودی شناخته می‌شود. این روستا به وسیله‌ی بیابان نامیب نابود شد. ساکنان آن در سال ۱۹۵۴ پس از بی‌استفاده شدن معدن الماس، روستا را ترک کردند و خانه‌های متروکه سرانجام زیر شن دفن شدند. می‌توانید با استفاده از ماشین از لودِرِتز و جاده B4 به این ناحیه سفر کنید.

۵. لوکیشن Tatooine از فیلم جنگ ستارگان، چات اِل دیجرد (Chott el Djerid)، ساهارا، تونس

این لوکیشن حماسی جنگ ستارگان، توسط هنرمندی به نام را دی مارتینو دوباره بازسازی شد. بعد از اتمام فیلم این لوکیشن خراب نشد، و عوامل فیلم آن را همان جا رها کردند. این مجموعه که به وسیله‌ی باد و شن فرسایش یافته، شبیه خانه‌‌ای متروکه در یک سیاره دیگر به نظر می‌رسد. امروزه این مجموعه توسط طرفداران سرسخت فیلم بازدید می‌شود. بهترین و آسان‌ترین راه دسترسی به این منطقه استخدام یک راننده‌ی بومی است.

۴. لاس پوزاس (Las Pozas)، زیلیتلا (Xilitla)، مکزیک

یک هنرمند عجیب انگلیسی به نام ادوارد جیمز، پارک سورئال لاس پوزاس را در یکی از جنگل‌های بارانی مکزیک ساخت. بناهای خیالی و سورئالی که شبیه خرابه‌های یک ساختمان به نظر می‌رسند به خوبی با طبیعت زیبای دست نخورده اطراف ترکیب شده‌اند و تصویر سرزمین عجایب متروکه را تداعی می‌کنند. برای سفر به این ناحیه می‌توانید از فرود‌گاه‌های هوستون، مکزیکوسیتی یا مونتری به سمت تامپبکو، کویرتارو یا لئون پرواز کنید، سپس از این شهر‌ها به سمت سن میگوئل حرکت کنید و از سن میگوئل به طرف زیلیتا رانندگی کنید که ۶ تا ۸ ساعت زمان می‌برد.

۳. قلعه‌ی بنِرمَن (Bannerman)، جزیره‌ی پالِپِل (Pollepel)، نیویورک

بومیان آمریکایی اعتقاد داشتند جزیره پالپل شبح‌زده است. در سراسر تاریخ، این جزیره ۵ مالک داشته که یکی از آن‌ها فرانسیس بنرمن بوده است. تاجری که یک اقامتگاه تابستانی در این جزیره ساخت و امروز این اقامتگاه مقصد گردشگری محبوبی محسوب می‌شود، اگرچه مخروبه است. تعدادی گل و درختچه که زمانی توسط بنرمن کاشته شده بود هنوز هم زنده و درحال رشد هستند. برای بازدید از این ناحیه می‌توانید شنبه‌ها و یکشنبه‌ها در ماه‌ می تا اکتبر به وسیله‌ی قایق یا کایاک (قایق پارویی اسکیموها) به اینجا سفر کنید.

۲. نارا دریملند (Dreamland)، نارا (Nara)، ژاپن

نارا دریملند پارکی است که در سال ۱۹۶۱ ساخته شد و سال ۲۰۰۶ تعطیل شد. اگر چه این پارک به قدری محبوب نبود که همواره پذیرای بازدیدکنندگان باشد، اما از زمانی که افراد کنجکاو برای دیدن این پارک تفریحی متروکه از دیوار آن بالا می‌روند مسائل امنیتی در پارک افزایش یافته است. به خاطر داشته باشید ورود به داخل این پارک غیر قانونی است و هر ساله افراد زیادی به این خاطر دستگیر می‌شوند. شما می‌توانید به راحتی به وسیله‌ی اتوبوس یا قطار از شهر‌های بزرگ به این منطقه سفر کنید.

۱. شتو میراندا (Chateau Miranda)، سِلس، بلژیک

باز هم مکان متروکه‌ای از کشور بلژیک. شتو میراندا در قرن ۱۹ میلادی توسط اشراف فرانسوی که از انقلاب فرار کرده بودند ساخته شد. پس از آن قلعه توسط دولت بلژیک به منظور استفاده برای یتیم‌خانه مصادره شد. این ساختمان در سال ۱۹۸۰ بسته شد اما خانواده‌های اشرافی حاضر نشدند که آن را به دولت واگذار کنند تا از آن مراقبت کند. امروزه این ساختمان افراد ماجراجو و شکارچیان ارواح را به خود جذب می‌کند. شما می‌توانید در روستای سلس به وسیله قطار به این منطقه سفر کنید. فقط به خاطر داشته باشید در صورت ورود به ساختمان جریمه خواهید شد.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "خارق العاده ترین مناطق متروکه در جهان"

زمستان و پاییز که از راه می‌رسند، ناخودآگاه به یاد مناطق ساحلی گرم می‌افتیم. اگر به مناطق ساحلی بروید و غذاهای دریایی را امتحان نکنید، سفرتان تکمیل نخواهد شد. پس برای مدتی سیب‌زمینی‌های سرخ شده و هات‌داگ‌ها را کنار بگذارید و بهترین غذاهای دریایی آن مکانی که در آن هستید را امتحان...

زمانی که صحبت از تعطیلات می‌شود، بعضی از ما ترجیح می‌دهیم که شهرهای بزرگ را به عنوان مقصد انتخاب کنیم و در لوکس‌ترین مکان‌ها اقامت داشته باشیم، در حالی که بعضی‌ها ترجیح می‌دهند دل به جاده بزنند و محیطهایی طبیعی‌ را تجربه کنند‌. هیچ کدام از دو گروه نمی‌توانند کتمان کنند که...

مکان‌های مقدس واقعا شگفت‌انگیز هستند. معمولا صومعه‌ها، حرم‌ها و معابد در طبیعتی بکر واقع شده‌اند و زیبایی‌شان جلا دهنده روح است. همچنین برخی مکان‌ها به حدی دست نخورده هستند که مقدس محسوب می‌شوند و در میان مردم هر منطقه‌ای از احترام خاصی برخوردار هستند. در ادامه با ما همراه...

سیاره ما جاذبه‌های طبیعی زیبای بسیاری دارد. بعضی از آن‌ها جلوی چشمان ما قرار دارند، در حالی که تعدادی از آن‌ها زیر زمین پنهان شده‌اند و از دید ما دور هستند. با ما همراه باشید و با چند تا از گنجینه‌های زیرزمینی دنیا آشنا شوید، مکان‌هایی که تجربه‌هایی فراموش نشدنی برایتان به...

آیا شما هم از سرمای زمستان و برف و باران شدید فراری هستید، از آن‌هایی که ترجیح می‌دهند در روزهای سرد و برفی به جای تفریحات زمستانی مثل اسکی به مناطق گرمسیری رفته، والیبال ساحلی بازی کرده و آفتاب بگیرند. اگر پاسختان مثبت است، با ما همراه باشید تا 11 مکان عالی برای داشتن تعطیلاتی...

یکی از بهترین جنبه‌های گردشگری برای کسانی که عاشق خوردن هستند، امتحان کردن غذاهای محلی مناطق مختلف دنیا و آشنا شدن با طعم‌های متفاوت و جدید است. در دنیا، شهرهای زیادی هستند که در کنار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود، با ارائه‌ی غذاهای لذیذ و منحصربه‌فرد دوستداران غذا را از همه‌جای...

دیدگاه های مرتبط با خارق العاده ترین مناطق متروکه در جهان

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021