موزه ملی کلمبو سریلانکا

این موزه که به موزه ملی سریلانکا نیز معروف است، بزرگ‌ترین موزه کشور سریلانکا و یکی از مقاصد تور سریلانکا است. این موزه در دهه 1870 در طی دوران حکمرانی بریتانیا بر این شهر ساخته شد. ساختمان مجلل سفید رنگ این موزه نشان‌دهنده سلیقه معماری استعماری و کلونیال آن زمان است.

موزه ملی کلمبو سریلانکا

امروزه مجموعه‌های فاخر سلطنتی، شامل تاج و تخت سلطنتی و جواهرات تاج پادشاهان کندی در این موزه نگهداری می‌شوند. دیگر مجموعه‌های این موزه نمایانگر تایخ رنگارنگ سریلانکای باستانی هستند. در کنار تالارهای قدیمی موزه که مربوط به 130 سال پیش می‌شوند، تالارهای جدید نیز از زمان بازگشایی این موزه تاکنون به این مجموعه اضافه شده‌اند. اما ظاهر بنا همچنان قدیمی است و همین ویژگی جالب، این موزه را به یکی از جاذبه‌های تور سریلانکا تبدیل می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که فروش بلیط ورودی تا یک ساعت پیش از تعطیلی موزه ادامه دارد.

  • آدرس: سریلانکا، کلمبو، خیابان Albert Crescend
  • وبسایت موزه: www.museum.gov.lk
منبع: Fodors
اخبار و مقالات مرتبط با "موزه ملی کلمبو سریلانکا"

چند مقصدی در آسیا وجود دارد که برای کسانی که اولین بار به این قاره سفر می‌کنند، نسبت به بقیه مکان‌ها، تجربه راحت‌تری فراهم می‌کنند. با این که تقریبا هر جایی در آسیا برای بازدید جذاب است، اما بعضی از مقصدها می‌توانند برای آن‌هایی که تجربه‌ی کمتری از این قاره دارند چالش‌برانگیزتر...

خرید همیشه جذاب است فرقی ندارد که در محل زندگیتان باشید یا در سفر، خانم باشید یا آقا، در سریلانکا هم با اینکه آن همه جذابیت مبهوتتان میکند باز به خودتان که می‌آیید علاقه به سرک کشیدن در فروشگاه ها جیبهایتان را حسابی غلقلک می‌دهد.

اگر به دنبال یک معماری ترکیبی شرقی و غربی هستید موزه تای هوآ زیباترین آن است، موزه تای هوآ واقع در خیابان کرابی (Krabi Road)، یکی از خوش‌نماترین ساختمان‌های سبک چینی و پرتغالی شهر پوکت است که هم به لحاظ ظاهری جذابیت‌های فراوانی دارد و هم تاکنون به خوبی از آن نگهداری شده است. 

در هر کشوری می‌توان جاذبه‌های عجیبی برای بازدید پیدا کرد که شما را به حیرت واخواهد داشت. در این مقاله شما را با دو جاذبه عجیبی که می‌توانید در تور تایلند، از دیدن آن‌ها متعجب شوید، آشنا خواهیم کرد.

بازدید از خانه جیم تامپسون می‌بایست در لیست بازدیدهای تمام مسافران تور تایلند باشد. مطمئن باشید بازدید از جاذبه‌های این خانه قدیمی و موزه، بعدازظهری دلپذیر را برایتان رقم خواهد زد.

بعد از این که هیجان، آماده‌سازی و برنامه‌ریزی‌های آن روز بزرگ آمد و رفت، شما به مکانی گرم، زیبا و رمانتیک نیاز خواهید داشت تا تمام آن استرسی که به شکل کنایه‌آمیزی، مراسم عروسی برایتان به وجود آورده را رفع کنید. مقاصد ماه عسل در آسیا، مناظری بسیار زیبا و تجربه‌ای به یاد ماندنی...

دیدگاه های مرتبط با موزه ملی کلمبو سریلانکا

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021