وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

معبد په پونگ تایلند

معبد په پونگ (WAT PAH PONG)، یکی از جاذبه‌های محبوب در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد در واقع صومعه بودائی است که معماری زیبایی هم دارد.

معبد په پونگ تایلند

معبد په پونگ در شهر چیانگ مای یک معماری تلفیقی از چین، برمه و تایلند دارد. گردشگران تور تایلند با عبور از این دروازه‌های بزرگ، وارد سالنی می‌شوند که کاهنان در آنجا به عبادت و نمازگزاری مشغول می‌باشند. معبد په پونگ با جواهرات مختلفی تزئین شده و بر روی دیوارهای آن آثار هنری بسیار زیبایی به چشم می‌خورند که چشم ها را خیره خواهند کرد. کنده کاری‌ها و نقاشی و مجسمه‌های موجود در این بنا در کنار شاهکار اصلی آن، یعنی درب ورودی بسیار جذاب هستند. زمین معبد مربعی شکل و سقف آن منحنی شکل می‌باشد. پنجره‌های قوسی شکل و گرد و کنده کاری های بسیار زیبا از جاذبه‌های این معبد هستند.

این معبد در اواخر قرن 19 ساخته شده است. معبد پاه پونگ پر از مجسمه‌ها و شمایل بودایی و افسانه‌ای که جلوه‌ای خاص به آن داده و جذابیت آن را دو چندان می‌کند. این معبد مناره‌ای دارد که سه مجسمه از بودا را در خود جای داده است و سبک خاص معماری آن با دیگر مناره‌های تایلندی متفاوت است. فضای داخلی این معبد با جواهراتی زیبا و نقاشی‌های عالی تزئین شده است. این نقاشی‌ها و مجسمه‌ها و کنده‌کاری‌ها در کنار شاهکار اصلی آن یعنی درب ورودی باعث جذب توریست های زیادی با تور تایلند شده است. زمینه این معبد چهار گوشه یا مربعی و سقف آن قوس دار بوده که پنجره های منحنی و قوس دار آن باعث زیبایی هر چه بیشتر این معبد شده‌اند. هنر و زیبایی به کار گرفته شده در ساخت معبد، ساخت مجسمه ها و طاحی دکور آن به هیچ عنوان قابل انکار نیست. معبد پاه پونگ در شهری قرار دارد که سرشار از معابد مختلف می‌باشد ولی تقریبا همه گردشگرانی که وارد چیانگ مای می شوند علاقه دارند تا حتما از این معبد بازدید کنند.

ساعت کاری معبد معبد په پونگ تایلند

از لحاظ ساعت های ورود و خروجی باید به شما بگوییم که هر چند در های این معبد به صورت شبانه روزی باز هستند و تعطیلی ندارد اما ورود به آن پس از ساعت 5 بعد از ظهر کار سختی خواهد بود.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد په پونگ تایلند"

معبد پهارا سینگ (wat phra singh chiang mai)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی شهر چیانگ مای است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن بروید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا این جاذبه در بین مردم تایلند محبوبیت بالایی دارد.

معبد سوآن داک (wat suan dok)، یکی از زیباترین جاذبه‌هایی است که می‌توانید در تور تایلند در شهر زیبای چیانگ مای به بازدید آن بروید. این معبد با معماری جالبی که دارد یکی از بهترین جاذبه‌های این شهر به شمار می‌رود.

اگر به حیوانات و نگهداری از آن‌ها علاقه دارید، به شما توصیه می‌کنیم در تور تایند به سراغ کمپ فیل های Maesa بروید. کمپ فیل‌های Maesa در سی کیلومتری شهر چیانگ‌مای قرار گرفته است.

معبد چالونگ (Wat Chalong)، یکی از  زیباترین معابد کشور تایلند است که به شما توصیه می‌کنیم در تور پوکت به بازدید آن بروید، این معبد در قرن 19 ساخته شده است و یکی از شاهکارهای معماری این جزیره به شمار می‌رود. 

معبد وانسانگ وارارام پاتایا (Wat Yansangwararam)، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور پاتایا است که در فاصله 12 کیلومتری این شهر قرار گرفته است. شهر ساحلی پاتایا علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی جاذبه‌های تاریخی شاخصی مانند این معبد دارد.

رودخانه چائوپرایا بانکوک (Chao Phraya River Bangkok)، یکی از جاذبه‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن‌ بروید. در این مقاله شما را با تاریخچه این رودخانه استراتژیک در کشور تایلند آشنا خواهیم کرد.

دیدگاه های مرتبط با معبد په پونگ تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021