وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

معبد وات پراکائو تایلند

معبد وات پراکائو (Wat Phra Kaew)، یکی از مشهورترین جاذبه‌های تاریخی تور تایلند برای بازدید است که شهرت خود را بیشتر به خاطر وجود مجسمه بودای زمردین بدست آورده است. جنس این مجسمه از یشم بوده و مقدس‌ترین مجسمه بودا در کشور تایلند است.

معبد وات پراکائو تایلند

تاریخ اساطیری تایلند درمورد این معبد و این مجسمه به این صورت نقل شده است: این بودا سال 43 قبل از میلاد در هند ساخته شده و پس از 300 سال برای در امان ماندن از جنگ داخلی به سریلانکا آن را منتقل کرده‌اند.

پس از آن شاه برمه، فرستاده‌ای را برای بازگرداندن آن به سیلان فرستاد اما کشتی حامل آن گرفتار طوفان شد و درکامبوج لنگر انداخت. در سال‌های بعد پس از رد شدن از لائوس، به ایالت چیانگ رای در شمال تایلند رسید. در آن زمان حکمران چیانگ رای آن را مخفی نمود اما در سال 1434 به علت برخورد صاعقه به معبد، این بودا کشف شد. سپس آن را به شهر چیانگ مای منقل کردند که تا سال 1552 در آنجا ماند.

بازدید از جاذبه‌های تاریخی این کشور یکی از لذت‌های سفر با تور تایلند است.

رامای اول، در زمان فرماندهی خود در قرن 18، بودای زمردین را به ایالت خود منتقل کرد و پس از آنکه به پادشاهی رسید، این بودا را در مراسمی با شکوه در سال 1784 به کاخ خود در بانکوک کنونی منتقل کرد.

مجسمه بودای زمردین در این معبد مهم در شهر بانکوک در حال مدیتیشن است و جنس آن از سنگ یشم سبز ساخته شده است. شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید این معبد و مجسمه زیبا درون آن بروید.

این مجسمه 45 سانتیمتر ارتفاع دارد و  3 لباس زرین مخصوص به خود دارد که بر حسب تغییر فصل توسط پادشاه تایلند طی مراسمی ویژه تعویض می‌شده و دو لباس دیگر در مجموعه کاخ به نمایش گذاشته شده اشت.

طبق رسوم کشور تایلند، همه مراجعین این معبد با شکوه باید لباس پوشیده به تن کنند. ساعت کاری این معبد Phra Kaew همه روزه از ساعت 8:30 تا 15:00 است.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد وات پراکائو تایلند"

معبد وانسانگ وارارام پاتایا (Wat Yansangwararam)، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور پاتایا است که در فاصله 12 کیلومتری این شهر قرار گرفته است. شهر ساحلی پاتایا علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی جاذبه‌های تاریخی شاخصی مانند این معبد دارد.

رودخانه چائوپرایا بانکوک (Chao Phraya River Bangkok)، یکی از جاذبه‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن‌ بروید. در این مقاله شما را با تاریخچه این رودخانه استراتژیک در کشور تایلند آشنا خواهیم کرد.

معبد تپتیدارام بانکوک (Wat Thepthidaram Bangkok)، یکی از برترین جاذبه‌های تاریخی تور بانکوک برای بازدید می‌باشد. این معبد توسط رامای سوم در سال 1836، به عنوان هدیه برای دخترش شاه دخت آپسورن ساداتیپ ساخته شد.

وقتی در تورهای آسیایی شرکت می‌کنید اغلب می‌شنوید گردشگران می‌گویند به حد کافی معبد دیده‌اند. فرقی ندارد که از معبد مشهور Wat Angkor در Siem Reap دیدن کرده باشند یا معابد کامبوج و یا معابد شمالی تایلند در چیانگ مای و چیانگ رای؛ در هر صورت پس از مدتی اکثر توریست‌های تور تایلند احساس می‌کنند...

احتمالا حدودا در اواخر صده 1700، شهر آیوتایا بزرگترین شهر جهان به حساب می‌آمده است. در واقع پیش از آن که کشور تایلند در سال 1939 به وجود بیاید، نام آن Siam بود. نامی اروپایی برای پادشاهی آیوتایا که از سال 1351 تا 1767 رونق یافت و به شکوفایی رسید. بقایای این امپراطوری باستانی هنوز در قالب خرابه‌های...

قدیمی‌ترین معبد بانکوک، حتی قبل از خود شهر ساخته شده است. این معبد در اصل در قرن هفدهم و با نام Wat Phodharam ساخته شد. قبل از ساخت معبد، در این محل مدرسه پزشکی سنتی دایر بوده است. این میراث امروزه همچنان پابرجاست و معبد Wat Pho یکی از مهم‌ترین مراکز در تایلند برای پزشکی سنتی و به خصوص ماساژ...

دیدگاه های مرتبط با معبد وات پراکائو تایلند

1 کاربر به "معبد وات پراکائو تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021