وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

معبد تپتیدارام بانکوک

معبد تپتیدارام بانکوک (Wat Thepthidaram Bangkok)، یکی از برترین جاذبه‌های تاریخی تور بانکوک برای بازدید می‌باشد. این معبد توسط رامای سوم در سال 1836، به عنوان هدیه برای دخترش شاه دخت آپسورن ساداتیپ ساخته شد.

معبد تپتیدارام بانکوک

که نمایان کر فرهنگ کهن مردم بانکوک می باشدو این معابد و آثار تاریخی سالانه گردشگران زیادی را  در تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند. در محوطه معبد، تندیس‌های قدیمی چینی بسیاری وجود دارد.

معبد تپتیدارام به سبک معماری تایلندی و به خصوص با چیدمان چینی بنا شده است و تزئینات داخلی آن بسیار زیبا می‌باشند. به درون معبد تپتیدارام بانکوک که وارد شوید، در تالار انتصاب، ستون‌های مستطیلی قدیمی و مجسمه‌های یادآور دوره تسلط خمرها و دوره آیوتهایا بسیار چشم‌نواز هستند. همین طور  سه گوشه‌های کنار شیروانی با تکه های سرامیک چینی تزئین شده‌اند. Wat Thepthidaram از مکان‌های تاریخی مهم و مورد احترام در میان مردم تایلند می‌باشد و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این معبد و دیگر اماکن تاریخی تایلند به این کشور دیدنی و زیبا سفر می‌کنند.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد تپتیدارام بانکوک"

معبد وانسانگ وارارام پاتایا (Wat Yansangwararam)، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور پاتایا است که در فاصله 12 کیلومتری این شهر قرار گرفته است. شهر ساحلی پاتایا علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی جاذبه‌های تاریخی شاخصی مانند این معبد دارد.

رودخانه چائوپرایا بانکوک (Chao Phraya River Bangkok)، یکی از جاذبه‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن‌ بروید. در این مقاله شما را با تاریخچه این رودخانه استراتژیک در کشور تایلند آشنا خواهیم کرد.

معبد وات پراکائو (Wat Phra Kaew)، یکی از مشهورترین جاذبه‌های تاریخی تور تایلند برای بازدید است که شهرت خود را بیشتر به خاطر وجود مجسمه بودای زمردین بدست آورده است. جنس این مجسمه از یشم بوده و مقدس‌ترین مجسمه بودا در کشور تایلند است.

وقتی در تورهای آسیایی شرکت می‌کنید اغلب می‌شنوید گردشگران می‌گویند به حد کافی معبد دیده‌اند. فرقی ندارد که از معبد مشهور Wat Angkor در Siem Reap دیدن کرده باشند یا معابد کامبوج و یا معابد شمالی تایلند در چیانگ مای و چیانگ رای؛ در هر صورت پس از مدتی اکثر توریست‌های تور تایلند احساس می‌کنند...

احتمالا حدودا در اواخر صده 1700، شهر آیوتایا بزرگترین شهر جهان به حساب می‌آمده است. در واقع پیش از آن که کشور تایلند در سال 1939 به وجود بیاید، نام آن Siam بود. نامی اروپایی برای پادشاهی آیوتایا که از سال 1351 تا 1767 رونق یافت و به شکوفایی رسید. بقایای این امپراطوری باستانی هنوز در قالب خرابه‌های...

قدیمی‌ترین معبد بانکوک، حتی قبل از خود شهر ساخته شده است. این معبد در اصل در قرن هفدهم و با نام Wat Phodharam ساخته شد. قبل از ساخت معبد، در این محل مدرسه پزشکی سنتی دایر بوده است. این میراث امروزه همچنان پابرجاست و معبد Wat Pho یکی از مهم‌ترین مراکز در تایلند برای پزشکی سنتی و به خصوص ماساژ...

دیدگاه های مرتبط با معبد تپتیدارام بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021