وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

مذاکرات جدید فرودگاهی ایران و آلمان

عضو هیأت‌ مدیره شرکت فرودگاه‌ها، غلامحسین باقریان در طی مذاکرات فرودگاهی که بین ایران و آلمان انجام شد، اعلام کرد: مذاکرات خوبی برای توسعه فرودگاهها و زیرساخت‌های آن، با سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی از اروپا در این نشست انجام گرفت.

مذاکرات جدید فرودگاهی ایران و آلمان

باقریان همچنین اعلام کرد: برای ساخت دو فرودگاه چابهار و اهواز، فراخوان عمومی برگزار خواهیم کرد که پیش‌بینی می‌شود شرکت‌هایی از چین و ژاپن و آلمان از اروپا به این فراخوان پاسخ مثبت بدهند. هدف از ساخت این فرودگاه‌ها، واگذاری به بخش خصوصی است.

همچین افزود: فرودگاه اهواز در حال حاضر امکان توسعه فیزیکی نداشته و باید در جای دیگری آن را دوباره بسازند. بر همین اساس شرکت فرودگاه‌ها با همکاری استانداری، زمینی را در 15 کیلومتری شهر اهواز برای ساخت فرودگاه جدید پیش‌بینی نموده‌ است.

باقریان اظهار داشت: ساخت فرودگاه چابهار از نظر اقتصادی چندان کاربرد ندارد، اما ساخت آن از لحاظ استراتژیک لازم می‌باشد.

وی درپاسخ به سوالی مبنی بر امکان وقوع سونامی در سواحل مکران در چابهار اعلام کرد: در حال حاضر مراکز مهم اقتصادی بسیاری در این شهر ساخته شده و برای ساخت فرودگاه در این منطقه هم، تمام جوانب کار در نظر گرفته شده است. 

گفتنی است در طی نشستی که روز گذشته، شرکت فرودگاه‌ها با شرکت‌های فرودگاهی اروپا مانند فرانسه، ایتالیا و آلمان داشته، تفاهم‌نامه‌هایی با فرودگاه‌های مونیخ و فرانکفورت آلمان برای سرمایه‌گذاری در ساخت فرودگاه‌های جدید چابهار و اهواز امضا نموده است.

به "مذاکرات جدید فرودگاهی ایران و آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات جدید فرودگاهی ایران و آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021