وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

رانندگی با ماشین اجاره ای در تایلند

اجاره کردن ماشین در تور تایلند، راهی عالی و مناسب برای گشت و گذار در این کشور است. با این که زمان لازم است به رانندگی در یک  کشور خارجی عادت کنید، اما به محض این که چرخ ماشینتان را از بانکوک بیرون گذاشتید، تایلند به مکانی واقعا دلپذیر برای رانندگی تبدیل می‌شود. بزرگراه‌ها به خوبی نگهداری می‌شوند و بیشتر نقاط کشور را پوشش می‌دهند. یاد گرفتن آداب و رسوم رانندگی در تایلند آنچنان سخت نیست. در شهرهای بزرگ مانند بانکوک حسابی مراقب باشید، چرا که ترافیک می‌تواند بسیار بد باشد.

رانندگی با ماشین اجاره ای در تایلند

شرکت‌های Budget و Avis هر دو در تایلند فعالیت می‌کنند و در فرودگاه‌ها، بانکوک و بیشتر نقاط توریستی محبوب، دفتر دارند. آژانس‌های محلی اجاره‌ی ماشین نیز در تایلند فعالیت می‌کنند. برای رانندگی در تایلند به گواهینامه ویژه‌ای نیاز ندارید. اگر کمتر از 6 ماه در این کشور هستید، می‌توانید با گواهینامه کشور خودتان رانندگی کنید. اگر برای بیشتر از 6 ماه در تایلند می‌مانید، باید گواهینامه بین‌المللی یا گواهینامه رانندگی تایلندی داشته باشید.

در تایلند شما سمت چپ جاده رانندگی می‌کنید و صندلی راننده راست اتومبیل قرار گرفته است. در این زمینه کسانی که از انگلیس به این کشور می‌آیند مشکل خاصی نخواهند داشت. اگر در کشورتان سمت راست رانندگی می‌کنید، رانندگی در تایلند در ابتدا برایتان خیلی عجیب خواهد بود. روی جاده، رانندگی تفاوت‌هایی با آداب رانندگی در بیشتر نقاط دنیا دارد. شما باید قبل از این که در تور تایلند پشت رول بنشینید آن‌ها را بدانید. نزدیک شدن بیش از حد ماشین‌ها به همدیگر، معمول و به نظر قابل قبول است. پیچیدن جلوی همدیگر نیز در تایلند معمول است. در حالی که در بعضی از کشورها این کارها ناسزا نصیب راننده می‌کند اما در تایلند مردم این رفتارها را پذیرفته‌اند.

در تایلند بیشتر فروشگاه‌ها، مال‌ها، رستوران‌ها، جاذبه‌های دیدنی و هتل‌ها، فضای پارکینگ در اختیار مسافران قرار می‌دهند. این پارکینگ‌ها اگر رایگان نباشند، خیلی گران هم نخواهند بود. در مکان‌های بسیار شلوغ مانند میدان سیام در بانکوک، راننده‌ها باید اتومبیل‌ها را در حالت خلاص رها کنند تا اگر نیاز بود بتوان آن‌ها را هل داد. نگه داشتن سپر بی خط و خش در این شرایط فوق‌العاده مشکل خواهد بود.

صحبت کردن با تلفن همراه بدون هدست در حال رانندگی در تایلند غیر قانونی است. احتمالا افراد زیادی را ببینید که این قانون را زیر پا می‌گذارند اما اگر این کار را انجام دهید شانس جریمه شدن خودتان را بالا برده‌اید. اگر پلیس شما را متوقف کرد، گواهینامه و مدارک اجاره ماشین را به او نشان دهید. پلیس ممکن است پاسپورت شما را هم درخواست کند. اگر جریمه شوید، گواهینامه‌تان ضبط شده و شما باید شخصا به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس مراجعه کرده، جریمه را پرداخت کنید و آن را پس بگیرید.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "رانندگی با ماشین اجاره ای در تایلند"

با وجود اینکه تور تایلند در ردیف پرطرفدارترین تورهای گردشگری سراسر دنیا است اما حقایق جالبی درباره این کشور وجود دارد که پیش از سفر به این کشور خارق العاده بهتر است با آن ها آشنا شوید. هر ساله بیش از 12 میلیون گردشگر تایلند را انتخاب کرده و به این کشور سفر می کنند. علاوه بر این، اماکن...

مرتکب شدن اشتباهی در یک موقعیت اجتماعی در سفر به کشورهای آسیای جنوبی خیلی محتمل است. اگر قصد انتخاب تور تایلند و سفر به این کشور را دارید بهتر است با این نکات و اتیکت های اخلاقی آشنا شوید.

انتخاب زمستان برای رفتن به تور تایلند، انتخابی عالی است؛ در این زمان باران‌های موسمی رفته‌اند و هوای مطبوع و خشک برگشته است. واضح است که این هوای خوب، جمعیت انبوه گردشگران را هم با خود می‌آورد. فصل پرگردشگر برای تایلند کل زمستان را پوشش داده و تا زمانی که دمای هوا در بهار، تقریبا...

در ادامه موضوع دانستن بهتر از ندانستن است، به سراغ بررسی مختصری از دیگر جنبه های کشور تایلند رفته ایم. در این بخش کمی در مورد فرهنگ تایلندی ها، مذهب و زبان آن ها گفته ایم. اگر شما هم قصد رفتن به تور تایلند را دارید، این مطلب را بخوانید.

مهم ترین کار قبل از رفتن به سفر کسب اطلاعات از مقصد است. برخی اوقات دانستن (یا خیلی بدتر ندانستن) جزئی ترین اطلاعات از یک محل، ممکن است کل سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این سلسله مطالب ما نگاهی (هر چند مختصر) انداخته ایم به کشور تایلند. کشوری که بسیاری آن را در لیست سفرهای خود قرار...

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

دیدگاه های مرتبط با رانندگی با ماشین اجاره ای در تایلند

1 کاربر به "رانندگی با ماشین اجاره ای در تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 3 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021