بازدید از لامپانگ در تور تایلند

نام منطقه لامپانگ در لیست گردشگری تور تایلند در میان دیگر مناطق معروف شمال تایلند، کمی ناشناخته است و شاید دلیل آن موقعیت جغرافیایی لامپانگ است زیرا این منطقه برخلاف پای (Pai)، چیانگ رای (Chaing Rai) و مای هونگ سون (Mae Hong Son) در جنوب شهر چیانگ مای (90 دقیقه فاصله) قرار دارد.

بازدید از لامپانگ در تور تایلند

اما با این حال لامپانگ اصلا خسته‌کننده و سوت و کور نیست. این شهر سومین شهر بزرگ شمال تایلند است. اتوبوس‌ها و قطارهای شبانه بین بانکوک و چیانگ مای اغلب در لامپانگ توقف دارند زیرا دقیقا در مسیر قرار دارد.

یکی از چیزهایی که شهر لامپانگ را متفاوت می‌کند این است که در این شهر خبری از ازدحام خیابان‌ها با توک توک ها نیست. این شهر تنها مکان واقعی تایلند است که در آن گاری‌ها و کالسکه‌ها همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در معرض نابودی هستند. شاید همین امر دلیلی بر جذابیت بازدید از این شهر در تور تایلند باشد. استفاده از ناوگان songthaew (وانت‌های مسافرکشی) یکی از راه‌های تردد در سطح شهر محسوب می‌شود.

بهترین زمان برای بازدید از لامپانگ روزهای شنبه و یکشنبه است زیرا بازار بزرگی در این روزها برپا می‌شود. سرامیک‌های این منطقه یکی از اقلام محبوبی است که خرید و فروش می‌شود. کاغذی که از کود فیل ساخته می‌شود هم یکی از سوغاتی‌های بی‌نظیر تور تایلند برای دوستان نازک نارنجیتان است.

بسیاری از گردشگران چه تایلندی و چه از سایر کشورها، تنها به دلیل وجود کمپ و مرکز دولتی حفاظت از فیل‌های تایلند به لامپانگ می‌آیند. مرکز حفاظت فیل تایلندی از سال 1993 در این منطقه شروع به فعالیت کرد و این شهر محل زندگی بیش از 50 راس فیل است و دارای مرکز مراقبت از فیل‌ها و یک بیمارستان مخصوص آن‌ها می‌باشد.

نکته: اگرچه مرکز محافظت از فیل‌ها توسط دولت اداره می‌شود، اما با این حال برای اجبار فیل‌ها برای اجرای نمایش و سواری دادن همواره مورد نقد قرار می‌گیرد. زیرا این اعمال در بسیاری از مراکز خصوصی منع شده‌اند.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "بازدید از لامپانگ در تور تایلند"

شهر چیانگ دائو که در شمال شهر چیانگ مای قرار دارد حدود 90 دقیقه با آن فاصله دارد. این شهر محلی برای بازدید از صخره‌ها و پرتگاه‌های سنگی زیبا و خوش منظره در تور تایلند است و کوهستان Doi Chaing Dao، سومین کوهستان مرتفع تایلند، با ارتفاعی بالغ بر 7135 فوت در این منطقه قرار دارد. اگرچه این کوهستان...

اگرچه برای رفتن به مای هونگ سون باید بیش از 1000 پیچ و بریدگی جاده را در طول 6 ساعت رانندگی از شهر چیانگ مای تحمل کنید، اما بی شک این منطقه یکی از بهترین‌های شمال تایلند است. این شهر کوچک با 7000 نفر جمعیت به حدی به میانمار نزدیک است که می‌توانید به راحتی از آنجا به میانمار بروید. تاثیرات...

شهر چیانگ رای درمیان شهرها و اماکن شمال تایلند یک تافته جدا بافته به حساب می‌آید. این شهر با جمعیت حدود 75000 نفر، به مراتب کوچک‌تر از چیانگ مای است. اما این شهر علیرغم کوچکی سرشار از بازرگانی و تجارت، دانشگاه‌های مختلف و روح زندگی و زندگی روزمره است که البته باعث شده این شهر ترافیک...

باوجود زیاد بودن راه‌ها و جاده‌های چیانگ مای، گاهی ترافیک سنگینی حوالی ورودی‌های این شهر وجود دارد. در این مواقع شاید بهترین مکان شهر پای باشد.

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

دیدگاه های مرتبط با بازدید از لامپانگ در تور تایلند

1 کاربر به "بازدید از لامپانگ در تور تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021