وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

افزایش قیمت های خانه در چین

رشد سریع شهر نشینی در چین باعث شده قیمت‌های مسکن در این کشور نیز رشد سریعی داشته باشند. برخی از این شهرها جای خود را در بالای لیست شهرهای گران جهان در زمینه مسکن باز کرده‌اند. چین سعی دارد با بعضی راهکارها این افزایش قیمت را کنترل کند.

افزایش قیمت های خانه در چین

در میان 10 شهر نخست جهان از نظر رشد قیمت مسکن، در سه ماهه سوم سال 2016، هشت شهر از چین دیده می‌شوند. همچنین 10 شهر چین رکورد افزایش قیمت بیش از 20 درصدی را در بخش مسکن شکسته‌اند. قیمت‌ها در شهر نانجینگ چین که داغ‌ترین بازار املاک را در جهان دارد، در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل به صورت میانگین حدود 43 درصد افزایش داشت.

شهرنشینی و افزایش ثروت خانوارها دلایلی است که پشت افزایش قیمت مسکن در چین قرار دارند، اما وضعیت در شهرستان‌های کوچک‌تر و بازارهای روستایی فرق دارد. رشد سریع قیمت‌های خانه در شهرها باعث نشده است که سیاست‌گذاران چین از تعیین سیاست‌هایی برای سخت‌تر کردن وام مسکن، درخواست برای گذاشتن سپرده بیشتر و در برخی موارد منع خرید خانه برای افرادی غیر از ساکنان محلی غافل شوند. شواهدی هست که نشان می‌دهد نرخ رشد قیمت مسکن در برخی شهرهای مهم با کمک برخی قوانین و اثربخش شدن آنها کنترل شده است.

به جز هشت شهر چین، شهرهای ونکوور کانادا و چنای هند در فهرست شهرهایی هستند که رشد قیمت خانه در آنها بیشترین سرعت را داشته است. قشر متوسط چین از رشد اقتصادی کشورشان بیشترین بهره را بردند. ثروت این قشر از جامعه چین که جمعیت بسیار بالایی هم دارد، باعث شده کارهایی را که قبلا نمی‌توانستند انجام دهند اکنون عملی کنند. مسافرت‌های خارجی، زندگی در خانه‌های لوکس و خرید اجناس گران قیمت از جمله رفتارهای پولی است که نسل ثروتمند این روزهای چین انجام می‌دهند.

به "افزایش قیمت های خانه در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت های خانه در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021