وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

قوانین عجیب تایلند

قبل از  سفر به هر کشوری با قوانین عجیب و خارج از عرف آن آشنا شوید. در این مقاله شما را با قوانین عجیبی که در کشور تایلند وضع شده است، آشنا خواهیم کرد. با رعایت نکردن این قوانین که ممکن است در ایران جرم نباشد، یک جرم مرتکب شده‌اید.

قوانین عجیب تایلند

پرتاب کردن آدامس

براساس قانون رسمی کشور تایلند فردی که آدامس در دهان خود را به زمین پرتاب کند، باید جریمه 600 دلار ی بپردازد. اگر نتوانید این مقدار پول را پرداخت نمایید، خوب به زندان می‌روید. پس یادتان باشد اگر در تور تایلند در حال قدم زدن و جویدن آدامس بودید و از این کار خسته شدید، به فکر پرتاپ کردن آن در اماکن عمومی نباشید.

پا گذاشتن بر روی پول تایلند

مردم این کور اعتقاد راسخی به پادشاه خود دارند و در تمامی اسکناس‌های بات (bath)، عکس پادشاه وجود دارد، پس نباید در تور تایلند حتی به صورت لفظی به پادشاه تایلند بی‌احترامی کنید. تایلندی‌ها به شدت به اصالت‌ و سرزمین‌شان اهمیت می‌دهند و این قانون هم درواقع ناشی از آن مورد است. در این کشور مخصوصا شهر بانکوک اگر حتی به طور تصادفی پای‌ خود را بر روی پول تایلندی بگذارید، مجازات خواهید شد.

انداختن آشغال در خیابان های تایلند

در این کشور توریستی از انداختن آشغال در خیابان خودداری کنید، چرا که مجازات خواهید شد. پلیس‌های بانکوک که با نام BMA در شهر حضور دارند، به‌شدت به این مورد دقت کرده و شما را دستگیر می‌کنند. مجازات افرادی که در خیابان‌ها آشغال بریزند به صورت نقدی می‌باشد.

البته این کشور قوانین عجیب بیشتری دارد که در لیست زیر می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید:

  • راندن یک وسیله نقلیه موتوری مستلزم پوشیده بودن بالاتنه می‌باشد.
  • خروج از خانه بدون پوشیدن لباس زیر ممنوع می‌باشد.
  • پرتاب میوه درخت دوریان به‌عنوان سلاح ممنوع است و جریمه آن براساس تعداد تیغ‌هایی که در بدن فرد فرو رفته است، محاسبه خواهد شد.
اخبار و مقالات مرتبط با "قوانین عجیب تایلند"

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

در هر کشوری می‌توان جاذبه‌های عجیبی برای بازدید پیدا کرد که شما را به حیرت واخواهد داشت. در این مقاله شما را با دو جاذبه عجیبی که می‌توانید در تور تایلند، از دیدن آن‌ها متعجب شوید، آشنا خواهیم کرد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

شهر بانکوک که یکی از زیباترین شهرهای جهان است در سسال 2016 به عنوان پرگردشگرترین شهر جهان شناخته شده است. بنابراین بد نیست قبل از همراهی با تور تایلند با سیستم حمل و نقل این شهر آشنا شوید.

گران ترین قهوه دنیا را چگونه تهیه می‌کنند؟ این سوالی است که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد. هر کیلو از این قهوه 1100 دلار قیمت دارد که با نحوه فراوری آن هم در این مقاله آشنا خواهید شد.

دیدگاه های مرتبط با قوانین عجیب تایلند

2 کاربر به "قوانین عجیب تایلند" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021