وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

باشگاه های چین قرارداد نجومی می بندند، دولت ناراحت است

مدتی است که یکی در میان در تیتر اخبار رسانه‌ها، پیشنهاد یک تیم فوتبال لیگ چین به بازیکنان مشهور جهان دیده می‌شود. دولت چین نسبت به خرج این پول‌ها برای بازیکن‌ها به جای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها ناراحت است. احتمال می‌رود چین محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کند.

باشگاه های چین قرارداد نجومی می بندند، دولت ناراحت است

باشگاه‌های فوتبال چین با پرداخت دستمزدهای زیاد و گاه نجومی برخی از مشهورترین بازیکن‌های دنیا را به سمت خود کشانده‌اند. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که دولت چین از این وضعیت رضایت چندانی ندارد. برای مثال کارلوس توز با دریافت 615 هزار پوند در هفته از باشگاه Shanghai Greenland Shenhua تبدیل به بازیکنی شد که بیشترین دستمزد را در دنیای فوتبال دریافت می‌کند. اسکار نیز با مبلغ 60 میلیون پوند راهی شانگهای SIPG شد. دولت چین از صرف چنین هزینه‌هایی توسط باشگاه‌های این کشور رضایت ندارد و در فکر تعیین محدودیتی در این خصوص است و مایل است تا باشگاه‌ها بیشتر در توسعه فوتبال پایه هزینه کنند.

سخنگو اداره کل ورزش چین در این خصوص گفت: وجود چنین ارقامی غیر منطقی است و ما به وجود یک سقف برای باشگاه‌ها فکر می‌کنیم. ما می‌خواهیم قانونی تنظیم کنیم که باشگاه‌ها را در پرداخت‌ها به بازیکنان خارجی محدود کند و رقم دستمزدها معقول شود.

به "باشگاه های چین قرارداد نجومی می بندند، دولت ناراحت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه های چین قرارداد نجومی می بندند، دولت ناراحت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021