وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

فوتبال چین: تهدید یا فرصت

همزمان که خبرهای رفتن یک بازیکن دیگر لیگ اروپا به چین شنیده می‌شود، اظهار نظرهای مختلف در مورد این نقل و انتقالات نیز از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. بعضی لیگ چین را با فوتبال کشورهای عرب خلیج فارس مقایسه می‌کنند و بعضی نسبت به این لیگ خوشبین هستند. خوب یا بد، این رفتن‌ها به چین ادامه دارد. نتیجه در آینده مشخص می‌شود.

فوتبال چین: تهدید یا فرصت

سوپرلیگ چین در نقل و ‌انتقالات زمستانی امسال نسبت به بیشتر لیگ‌های معتبر اروپایی سر و صدای بیشتری داشته است. رقم‌های گاه نجومی نقل و انتقالات فوتبالی چین توجه زیادی در جهان ایجاد کرده است. بسیاری اعتقاد دارند پول زیاد، بازیکنان مطرح را برای حضور در لیگ چین فریب می‌دهد. این داستان با انتقال 32 میلیون پوندی Jackson Martínez مهاجم کلمبیایی اتلتیکو مادرید به گوانگجو اِورگرند (Guangzhou Evergrande) شروع شد و در ادامه باشگاه جیانگسو سانینگ 20 میلیون پوند برای خرید رامیرس ستاره برزیلی چلسی پرداخت کرد. این روزها هم انتقال‌های 52 میلیون پوندی اُسکار هافبک برزیلی چلسی و 71 میلیون پوندی کارلوس توس مهاجم باتجربه آرژانتینی به باشگاه‌های شهر شانگهای خبر داغ رسانه‌های ورزشی جهان شده است.

دلیل ورود پول زیاد به فوتبال چین علاقه دولت این کشور به تبدیل کردن فوتبال چین به یک ابر قدرت در فوتبال جهان است. صاحبان 16 باشگاه سوپرلیگ چین شرکت‌های متمول چینی هستند و این روند یک راه خوب برای حمایت شدن از سوی دولت چین است.

به نظر می‌آید، بازیکنانی که راه چین را در پیش می‌گیرند در پیشرفت فوتبال‌شان جاه‌طلب نیستند. یکی از نمونه‌های بارز عدم جاه‌طلبی را در Oscar می‌توان مشاهده کرد. او در چلسی نیمکت‌نشین بود و به جای این که تلاش کند جایگاه خودش در تیم را پس بگیرد به چین رفت تا بزرگ‌ترین ستاره در یک قاره باشد. منتقدان حضور بازیکنان در چین این عقیده را هم دارند که حضور در فوتبال این کشور که هنوز هیچ چشم‌انداز مشخصی در آینده نزدیک ندارد هیچ توجیه خاصی نخواهد داشت. سوپرلیگ چین هنوز برای رسیدن به کیفیت لیگ‌های بزرگ اروپایی راه طولانی دارد و بازیکنی نمی‌تواند ادعا کند برای آینده‌ای که لیگ این کشور دارد به چین سفر کرده است.

به "فوتبال چین: تهدید یا فرصت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال چین: تهدید یا فرصت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021