وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

فروش سینمای چین در سالی که گذشت

سینمای چین یکی از بزرگترین بازارهای دنیا را در اختیار دارد؛ بازاری چنان بزرگ که حالا هالیوود هم حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده است. جدا از این که سینمای چین در سال 2016 رشدی جهشی نداشت با این حال این کشور همچنان سرمایه‌گذاری گسترده‌ای بر ساخت پروژه‌های جهانی و برنامه‌هایی جدی برای تبدیل شدن به بزرگترین بازار سینمای جهان دارد.

فروش سینمای چین در سالی که گذشت

فروش کل سینمای چین در سال 2016 با رشدی 3 درصدی به 45.3 میلیارد یوان رسید. این در حالی است که بازار فیلم چین در سال 2015 رشدی خارق‌العاده معادل 49 درصد را به ثبت رسانده بود. این مسئله باعث شده بود متخصصان تخمین بزنند که میزان فروش سینمای چین طی چند سال آینده از سینمای آمریکای شمالی و هالیوود پیشی بگیرد، اما رشد ضعیف امسال معادله‌ها را به هم می‌زند.

تعداد بلیت‌های فروخته شده در سال 2016 در چین به 1.37 میلیارد بلیت رسید. به عبارتی هر شهروند چین در این سال به سینما رفته است. تعداد بلیت‌های فروخته شده در سال 2015 در چین حدود 1.26 میلیارد بلیت بود.

پرفروش‌ترین فیلم سال چین با اختلاف زیادی فیلم The Mermaid ساخته استیون چاو بود که توانست 3.39 میلیارد یوان فروش کند و بیش از 92 میلیون نفر از مردم چین هم این فیلم را در سینماها تماشا کردند. جایگاه دوم به فیلم Zootopia ساخته کمپانی دیزنی رسید که 1.53 میلیارد یوان فروخت. The Great Wall که هنوز روی پرده است، تا پایان روز سی و یکم دسامبر توانست مبلغی بسیار نزدیک به مبلغ یک میلیارد یوان فروش کند و به این ترتیب با همین چند روز فروش به عنوان دهمین فیلم پرفروش سال شناخته شود.

به "فروش سینمای چین در سالی که گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش سینمای چین در سالی که گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021