وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

افزایش صاردات گاز روسیه به اروپا

شرکت گاز پروم روسیه در طی انتشار بیانه‌ای با اشاره به افزایش بی سابقه صادرات گاز به آلمان در سال 2016، تاکید نمود صادرات گاز به کشورهای دیگر اروپا‌، از ابتدای سال 2017 افزایش خواهد داشت.

افزایش صاردات گاز روسیه به اروپا

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، این شرکت در سال 2016 ، 49 میلیون و 800 هزار متر مکعب گاز به آلمان صادر نموده که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که 45 میلیون و 300 هزار متر مکعب گاز بود، بیشتر است. 

وابستگی کشورهای اروپا به گاز روسیه نگرانی‌هایی را به وجود آورده است زیرا این شرکت یک سوم گاز مورد نیاز اروپا را تامین ‌می‌کند.این نگرانی‌ها با توجه به اقدام روسیه در مارس سال 2014 در الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود و بروز اختلاف‌ها بین مسکو و کیف درباره بهای گاز که منجر توقف صادرات شد، به وجود آمده است.

این شرکت چند روز پیش اعلام کرد که صادرات گاز به کشورهای خارج از اتحاد جماهیر شوروی سابق از ابتدای سال 2017 و به سبب برودت هوا در اروپا به رقم بالایی رسیده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد، صادرات گاز به اروپا و ترکیه در نیمه اول ماه ژانویه سال 2017 در مقایسه با همین دوره در سال گذشته با 25/5 درصد افزایش روبرو بوده که این رقم برای کشور آلمان 21 درصد می‌باشد زیرا آلمان بزرگترین بازار خارجی شرکت دولتی گاز پروم روسیه به حساب می‌آید.

به "افزایش صاردات گاز روسیه به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش صاردات گاز روسیه به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021