شی چنگ، شهر باستانی زیر آب چین

شهر زیر آبی Shi Cheng در شهرستان Chun’an، در نزدیکی هانگزو و در استان Zhejiang چین قرار گرفته است. این شهر باستانی در حدود 1300 سال قبل شکل گرفته بود و هم اکنون در عمق 26 تا 40 متری زیر آب قرار گرفته است. این شهر و این دره در سال 1959 و برای ساخت یک دریاچه مصنوعی و یک نیروگاه برق‌آبی به زیر آب برده شدند. حالا این منطقه از چین به بهشتی منحصر به فرد برای عاشقان غواصی تبدیل شده است.

شی چنگ، شهر باستانی زیر آب چین

به شکل غافل‌گیرکننده‌ای، شهر آن چنان دچار فرسایش نشده و ساختمان‌ها، دیوارها و حتی جزئیات چوبی بناها تقریبا سالم باقی مانده‌اند. در حال حاضر به یک گروه فیلمبرداری ماموریت داده شده تا از این شهر باستانی فیلم و ویدئو تهیه کنند. باستان‌شناسان از این که این شهر به این خوبی حفظ شده، بسیار مسرور هستند. متاسفانه در حال حاضر امکاناتی برای توریست‌ها برای غواصی در این منطقه مهیا نشده است؛ اما امید هست که در آینده بازدید از این شهر شگفت‌انگیز برای تمام مسافران تور چین امکان‌پذیر شود.

Shi Cheng

اگر امکان دیدن این شهر زیر آبی هنوز وجود ندارد با این حال این منطقه با جاذبه‌های طبیعی و زیبایش همچنان مکانی عالی برای گشت و گذار است. دریاچه مصنوعی Qiandao که با نام دریاچه هزاران جزیره نیز شناخته می‌شود، یک جاذبه مهم توریستی این استان چین است. این دریاچه به مکانی تفریحی و پر طرفدار در بین مسافران تور چین تبدیل شده است. مناظر کوهستان‌های اطراف نیز حقیقتا زیبا بوده و ارزش بازدید را دارند.

Qiandao

بازدید از این منطقه در تمام طول سال ممکن است. این استان چین در منطقه آب و هوایی نیمه گرمسیری قرار می‌گیرد و منطقه‌ای چهار فصل است. پاییز شاید بهترین زمان سال برای رفتن به این منطقه باشد. پاییزها گرم، خشک، آفتابی و رنگارنگ هستند. اتوبوس‌ها به طور مداوم از شهرهای هانگزو، هوآنگ‌شان و Anhui به سمت دریاچه حرکت می‌کنند.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "شی چنگ، شهر باستانی زیر آب چین"

چند تا از این حقایق مربوط به دیوار بزرگ چین، مطمئنا شما را غافلگیر خواهند کرد چرا که بسیاری از چیزهایی که برای سال‌ها در مورد این دیوار شنیده‌ایم کاملا صحیح نیستند. برای دیدن واقعیت باید به تور چین بروید، با دو پایتان روی دیوار بایستید و خودتان همه چیز را ببینید.

شهر باستانی ققنوس (Fenghuang) در استان هونان (Hunan) چین قرار دارد و برای طبیعت باشکوهش و مناظر شگفت‌انگیز کوهستان‌های تیانمن مشهور است. این شهر نام خود را از یک افسانه گرفته است؛ افسانه می‌گوید دو ققنوس در حال پرواز از روی این شهر بودند، ولی تصمیم گرفتند در این شهر بمانند، چرا که مسحور...

صومعه سونگ زانلین (Ganden Sumtseling) بزرگترین صومعه بودایی تبتی دنیا بوده و در شانگری لا در استان یون‌نان چین قرار گرفته است. این عمارت یکی از معروف‌ترین و زیباترین معبدهای کل چین است. مجموعه صومعه که در سال 1679 ساخته شده، همانند یک شهر تاریخی است. معماری، طراحی و المان‌های تبتی آن به...

چین کشور بسیار بزرگی است و پر است از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و چشم‌اندازهای زیبای طبیعی. امروزه بسیاری از مکانهای توریستی چین توسط فاکتورهای انسانی و طبیعی تهدید می‌شوند. در این میان، مکان‌های تاریخی شامل دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، غارهای موگائو، غارهای لانگمن، بودای بزرگ...

چین تاریخی چند هزار ساله دارد که همین موضوع باعث می‌شود چین پر از مکانهای تاریخی باشد. در این جا ما چند تا از برجسته‌ترین مکانهای تاریخی چین که همگی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم.

دیوار بزرگ چین بلندترین دیوار دنیا و بزرگترین سازه باستانی در جهان است. مناظر خارق‌العاده و شگفت‌انگیز دیوار بزرگ چین هر سال میلیون‌ها نفر از خود چین و کشورهای دیگر را به این نقطه از چین جذب می‌کنند. ولی همه کسانی که از دیوار بزرگ چین دیدن می‌کنند به یک اندازه از این تجربه لذت...

دیدگاه های مرتبط با شی چنگ، شهر باستانی زیر آب چین

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021