وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

زبان مردم تایلند

تایلند از زیباترین کشورهای قاره آسیا برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. در تور تایلند ممکن است به یادگیری زبان این مردم علاقه‌مند شوید. بنابراین در این مقاله شما را با ویژگی‌های زبان تایلندی آشنا خواهیم کرد.

زبان مردم تایلند

زبان تایی Thai  زبان رسمی مردم تایلند است و حدود نیمی از مردم تایلند ، به این زبان با هم صحبت می‌کنند. تایی، زبانی مبتنی برتمایز آهنگ کلام می‌باشد ، هر کلمه می‌تواند با پنج آهنگ مختلف تلفظ گردد. به صورت پائین ، بالا ، متوسط ، در حال صعود و نزول. هر آهنگی معنای کلمه را تغییر خواهد داد. به طور مثال Suay  با آهنگ صعودی، به معنی شگفت‌انگیز ، و با آهنگ نزولی، به معنی بخت بدی می‌باشد. تلفظ بیشتر لغات تایی، در مکان‌های متفاوت دقت نمود. ترجمه الفبا و نوشته‌های این زبان به حروف لاتین، دقیق نمی‌باشد، چرا که هیچ الگوی پذیرفته شده‌ای برای آن در نظر گرفته نشده است. چون هر کلمه ممکن است به روش‌های مختلفی نوشته بشود. به عنوان مثال کلمه خیابان در شهر بانکوک  Rajadomnern یا Ratchadamnoen  و نیز  Rjdemnoen می‌نویسند. این در حالی است که همین کلمه در شهرهای جنوبی تایلند، Petchaburi ،Petchburi  و یا Phetchaburi، می‌نویسند. از دیگر زبان‌های تایلندی می‌توان به لائو که در شمال شرقی این کشور رایج می‌باشد و مالایایی که زبان مسلمانان مالایایی نژاد جنوب کشور تایلند می‌باشد، اشاره نمود. زبان‌های چینی و ژاپنی نیز در این کشور رواج پیدا کرده است. یادگیری زبان انگلیسی در مدارس، این کشور اجباری هستند. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم لااقل کمی زبان تایلندی یاد بگیرید.

در تور تایلند با مردمی مهمان‌نواز و خونگرم روبرو خواهید شد که اگر ببینند شما علاقه دارید، زبان آن‌ها را یاد بگیرید، بیشتر به شما نزدیک می‌شوند.

اخبار و مقالات مرتبط با "زبان مردم تایلند"

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

در هر کشوری می‌توان جاذبه‌های عجیبی برای بازدید پیدا کرد که شما را به حیرت واخواهد داشت. در این مقاله شما را با دو جاذبه عجیبی که می‌توانید در تور تایلند، از دیدن آن‌ها متعجب شوید، آشنا خواهیم کرد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

شهر بانکوک که یکی از زیباترین شهرهای جهان است در سسال 2016 به عنوان پرگردشگرترین شهر جهان شناخته شده است. بنابراین بد نیست قبل از همراهی با تور تایلند با سیستم حمل و نقل این شهر آشنا شوید.

گران ترین قهوه دنیا را چگونه تهیه می‌کنند؟ این سوالی است که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد. هر کیلو از این قهوه 1100 دلار قیمت دارد که با نحوه فراوری آن هم در این مقاله آشنا خواهید شد.

دیدگاه های مرتبط با زبان مردم تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021