وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

رودخانه چائوپرایا بانکوک

رودخانه چائوپرایا بانکوک (Chao Phraya River Bangkok)، یکی از جاذبه‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن‌ بروید. در این مقاله شما را با تاریخچه این رودخانه استراتژیک در کشور تایلند آشنا خواهیم کرد.

رودخانه چائوپرایا بانکوک

مهاجران خارجی در گذشته به خاطر این که اطراف رودخانه چائو پرایا محلی با خاک حاصلخیز و ماهی فراوان بود، سکنی گزیدند. پس از سقوط سلسله آیوتایا در تایلند به دست پادشاهان برمه در 1767، كرانه غربی رود چائوفریا را پایتخت خود انتخاب کردند، که ان مکان بعدها به نام تونبوری نام گرفت. با پایان حكومت تاكسین در 1782، پادشاه بودا یودفا چولالوكه پایتخت خود را بر كرانه شرقی رود چائوفرایا و بانكوک امروزی قرار دارد و بدان نام تشریفاتی كرونگ تپ ماها ناخون به معنی شهر فرشتگان داده‌اند. به دستور او در 21 آوریل 1782 بانكوك به صورت رسمی به عنوان پایتخت کشور تایلند انتخاب شد.

این رودخانه یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند است که در  قلب بانکوک قرار گرفته است. کشتی‌های باری، محموله‌های خود را از این طریق جابجا می‌کنند و کودکان در آبهای سرد آن به بازی و می‌پردازند. آلاچیق‌های چوبی نیز در اطراف آن به چشم می‌خورند.

فضای مدرن و در عین حال سنتی، مذهبی و مدرن و خارجی، سفر شما به چائو پرایا را  در تور تایلند خاطره ساز کرده است.

در این رودخانه 5 اسکله در این رودخانه وجود دارد که قایق‌های آن، همگی توسط شرکت قایقرانی چائوپرایا تهیه شده است،‌ که هر روز از ساعت 6:00 تا 19:30 ،آماده خدمت رسانی به مسافران هستند. جاده پرا آرتیت به موازات رودخانه چائو پرایا قرار گرفته و در مسیر آن فروشگاه ها و مغازه‌های متنوع و رستوران‌ها و کافه‌های دنج با موزیک زنده قرار دارد.

اخبار و مقالات مرتبط با "رودخانه چائوپرایا بانکوک"

معبد وانسانگ وارارام پاتایا (Wat Yansangwararam)، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور پاتایا است که در فاصله 12 کیلومتری این شهر قرار گرفته است. شهر ساحلی پاتایا علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی جاذبه‌های تاریخی شاخصی مانند این معبد دارد.

معبد وات پراکائو (Wat Phra Kaew)، یکی از مشهورترین جاذبه‌های تاریخی تور تایلند برای بازدید است که شهرت خود را بیشتر به خاطر وجود مجسمه بودای زمردین بدست آورده است. جنس این مجسمه از یشم بوده و مقدس‌ترین مجسمه بودا در کشور تایلند است.

معبد تپتیدارام بانکوک (Wat Thepthidaram Bangkok)، یکی از برترین جاذبه‌های تاریخی تور بانکوک برای بازدید می‌باشد. این معبد توسط رامای سوم در سال 1836، به عنوان هدیه برای دخترش شاه دخت آپسورن ساداتیپ ساخته شد.

وقتی در تورهای آسیایی شرکت می‌کنید اغلب می‌شنوید گردشگران می‌گویند به حد کافی معبد دیده‌اند. فرقی ندارد که از معبد مشهور Wat Angkor در Siem Reap دیدن کرده باشند یا معابد کامبوج و یا معابد شمالی تایلند در چیانگ مای و چیانگ رای؛ در هر صورت پس از مدتی اکثر توریست‌های تور تایلند احساس می‌کنند...

احتمالا حدودا در اواخر صده 1700، شهر آیوتایا بزرگترین شهر جهان به حساب می‌آمده است. در واقع پیش از آن که کشور تایلند در سال 1939 به وجود بیاید، نام آن Siam بود. نامی اروپایی برای پادشاهی آیوتایا که از سال 1351 تا 1767 رونق یافت و به شکوفایی رسید. بقایای این امپراطوری باستانی هنوز در قالب خرابه‌های...

قدیمی‌ترین معبد بانکوک، حتی قبل از خود شهر ساخته شده است. این معبد در اصل در قرن هفدهم و با نام Wat Phodharam ساخته شد. قبل از ساخت معبد، در این محل مدرسه پزشکی سنتی دایر بوده است. این میراث امروزه همچنان پابرجاست و معبد Wat Pho یکی از مهم‌ترین مراکز در تایلند برای پزشکی سنتی و به خصوص ماساژ...

دیدگاه های مرتبط با رودخانه چائوپرایا بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021