رستوران های پکن

پکن نیز مانند دیگر شهرهای آسیایی مملو از دیدنی و البته خوردنی‌های متنوع است. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در مدت تور چین انجام دهید، امتحان غذاهای چین است. در ادامه با چند تا از بهترین رستوران‌های پکن آشنا خواهیم شد.

رستوران های پکن

رستوران Duck de Chine پکن

اسم نامتعارفش به کنار، مردم پکن حسابی اوقاتشان تلخ شد وقتی فهمیدند یک رستوران‌دار از هنگ کنگ به پکن آمده و جرات کرده در مورد معروف‌ترین غذای پکن یعنی اردک پکنی با آن‌ها رقابت کند. ولی بعدا معلوم شد که رستوران Duck de Chine نه تنها یکی از بهترین‌ها در تهیه این غذا است بلکه این کار را آن قدر خوب انجام می‌دهد که رفتن به این رستوران را برای هر گردشگر تور چین واجب کرده است.

 • آدرس: چین، پکن، Gongti Bei Lu
 • ساعات کاری: روزانه 11.30 تا 2.30 بعد از ظهر و 6 عصر تا 10.30 شب
 • رزرو: ضروری

رستوران King’s Joy پکن

سرآشپز اصلی این رستوران شیک گیاه‌خواری، قرار گرفته روبروی معبد Lama، در صومعه بودایی Donglin در استان Jiangxi شاگرد بوده است. ولی غذا در رستورانش به سبک ریاضت‌کشی راهبان نیست و قیمت‌هایش هم آنچنان پایین نیست. خوشبختانه گوشت‌خوارترین افراد نیز از بشقاب‌های غذای این رستوران لذت خواهند برد. King’s Joy از آن رستوران‌هایی است که شما می‌توانید یقین داشته باشید با بهترین و تازه‌ترین مواد ارگانیک کار می‌کند.

 • آدرس: چین، پکن، منطقه Dongcheng، خیابان Yonghegong
 • ساعات کاری: روزانه 10 صبح تا 10 شب
 • رزرو: ضروری برای شام

رستوران Mosto پکن

اگر از غذای چینی خسته شدید، Mosto یکی از دوستانه‌ترین، خوش‌قیمت‌ترین و جذاب‌ترین رستوران‌های غربی پکن است. این رستوران، محل مخصوص بازی برای بچه‌ها دارد، بنابراین می‌توانید در آرامش کامل غذایتان را بخورید. غذا عالی است، سرویس بسیار خوب است و مکانش در Nali Patio در قلب Sanlitun خیالی راحت در دسترس است. این رستوران خوب پکن، گزینه خیلی بهتری نسبت به خوردن غذای غربی در رستوران هتلتان است.

 • آدرس: چین، پکن، منطقه Chaoyang، خیابان هشتاد و یکم Sanlitun Lu، مجتمع Nali Patio
 • رزرو: توصیه می‌شود

رستوران Capital M پکن

در جنوب میدان تیانانمن، با ایوانی رو به دروازه باشکوه Qianmen یکی از کاریزماتیک‌ترین رستوران‌های پکن قرار دارد. Capital M مطمئنا شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. خوردن عصرانه در روی ایوان رستوران با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. منوی رستوران را می‌توان استرالیایی مدرن توصیف کرد، ولی در حقیقت مزه‌های آسیایی، خاورمیانه‌ای و یونانی نیز در منو وجود دارد.

 • آدرس: چین، پکن، Dongcheng، خیابان دوم Qianmen
 • ساعات کاری: روزانه 11.30 صبح تا 2.30 بعد از ظهر، 6 بعد از ظهر تا 10.30 شب
 • رزرو: توصیه می‌شود

رستوران Haidilao پکن

مردم چین عاشق کاسه جوشان هستند. کاسه جوشان غذایی است که در آن افراد مواد گوشت، ماهی یا سبزیجات خام را در ظرفی که آب درون آن در حال جوشیدن است می‌ریزند و صبر می‌کنند که غذا پخته شود. Haidilao محبوب‌ترین رستوران زنجیره‌ای کاسه جوشان است. خود را برای یک صف طولانی آماده کنید. البته در زمان انتظار می‌توانید ماساژ یا مانیکور مجانی دریافت کنید. کارکنان رستوران فوق‌العاده مشتاق هستند، غذا کیفیت خیلی خوبی دارد و خوردن غذا به این سبک تجربه فرح بخشی است. سفارش نودل‌های دست‌ساز فراموشتان نشود، نودل‌هایی که با حرکات آکروباتیک درست می‌شوند.

 • آدرس: چین، پکن، یک شعبه در منطقه Chaoyang و یک شعبه در منطقه Dongcheng
 • ساعات کاری: 24 ساعت شبانه روز

رستوران Chuan Ban پکن

از آن جا که پکن پایتخت چین هست، هر استان دفتر و ساختمان مخصوص خود را در پکن دارد. بیشتر این ساختمان‌ها غذاخوری و رستوران دارند. در ساختمان اداری استان سیچوان (Sichuan) غذاخوری برای استفاده عموم باز است و بعضی از بهترین غذاهای سیچوان در دنیا را به مشتریانش ارائه می‌دهد. همیشه شلوغ است و خود رستوران آن قدر فضای دلچسبی ندارد، ولی غذا آن قدر عالی است که می‌تواند دلتنگی کارکنان دفترهای این ساختمان برای خانه‌شان را کمی تسکین دهد. مراقب باشید: غذای سیچوان برای افراد کم جرات مناسب نیست، غذاهای سیچوان آتشین و "لب بی حس کن" هستند.

 • آدرس: چین، پکن، منطقه Dongcheng، خیابان Jianguomennei Dajie
 • رزرو: لازم نیست ولی ممکن است صفی کوچک وجود داشته باشد

رستوران Middle 8 پکن

امپراتوری Middle 8 با یک فرمول ساده، بزرگ و بزرگتر شده است، غذاهای مبتکرانه Yunnan و خدمات مشتری عالی. Yunnan در جنوب غربی چین قرار دارد و برای گیاهان دارویی غیر متعارف و خوشمزه و قارچهای وحشیش معروف است. غذاهای این رستوران مانند هیچ کدام از غذاهای چینی که بیرون از چین خورده‌اید نیست. می‌توانید مزه‌های تایلندی، برمه‌ای و ویتنامی را در غذاهای این منطقه پیدا کنید؛ مزه‌هایی که از مرزهای جنوبی Yunnan به چین وارد شده‌اند.

 • آدرس: چین، پکن، Dong Sanlitun
 • ساعات کاری: 11 صبح تا 11 شب، هر روز
 • رزرو: لازم نیست ولی ممکن است صفی کوچک وجود داشته باشد

رستوران Baoyuan Jiaozi Wu پکن

در پکن، کوفته خورده می‌شود تا شکم را سیر کند. Baoyuan ولی کوفته‌ها را به شکلی هنری درست می‌کند، با تنوعی زیاد از شکل‌ها و مواد پر شده در آن‌ها. بهترینشان guo bao است، کوفته‌ای با روکش بنفش پر شده با برنج ترد. غذاهای جانبی نیز عالی هستند، مخصوصا wan dou. در ساعات اوج، خیلی شلوغ می‌شود، ولی منوی انگلیسی وجود دارد تا به شما کمک کند راحت‌تر و سریع‌تر غذای خود را سفارش دهید.

 • آدرس: چین، پکن، منطقه Chaoyang
 • ساعات کاری: روزانه 11 صبح تا 10 شب
 • رزرو: نیازی نیست

رستوران Dali Courtyard پکن

Dali Courtyard یک رستوران دیگر با غذاهای استان Yunnan است که در خانه‌ای حیاطدار نزدیک Drum Tower تاسیس شده است. چهره واقعی این رستوران را باید در تابستان‌ها ببینید، وقتی که می‌توانید در محوطه بیرونی رستوران و در فضایی با بوی خوش غذا بخورید. انتخاب در این رستوران وجود ندارد، تنها غذاهایی پخته شده از تازه‌ترین موادی که آن روز سرآشپز در بازار پیدا کرده است سرو می‌شوند. ولی همیشه یک مقدار ماهی دریافت خواهید کرد، کمی گوشت و مجموعه‌ای خوشمزه از سبزیجات. پیدا کردن این رستوران کمی سخت است. مستقیم به سمت پایین دره و فانوس قرمز سمت چپتان بروید.

 • آدرس: چین، پکن، منطقه Dongcheng
 • ساعات کاری: روزانه 10 صبح تا 9.30 شب
 • رزرو: ضروری
منبع: The Telegraph UK
اخبار و مقالات مرتبط با "رستوران های پکن"

چایخانه‌های پکن تنها محلی برای نوشیدن چای نیستند، آنها محل خوبی هستند برای جذب فرهنگ محلی و سنتی چین. در این چایخانه‌ها معمولا نمایش‌هایی مانند اپرای پکن، حرکات آکروباتیک، تر دستی و نمایش‌های فکاهی برگزار می‌شوند. در بعضی از چایخانه‌های پکن ممکن است غذا و خوراکی نیز سرو شود....

بعد از یک روز پر مشغله و بعد از بازدید از جاذبه‌های گردشگری پکن، یا حتی در میانه بازدیدها، هیچ کاری بهتر از استراحت دادن به پاهای خسته و گرم شدن با یک فنجان قهوه و چای داغ نیست. برای این کمک کنیم در مدت تور چین روزهای شما با آسایش بیشتری به پیش رود، چند تا از بهترین و در دسترس‌ترین...

رستوران زنجیره‌ای اردک برشته شده Quanjude در پکن، در سال 1864 افتتاح شد. این رستوران معروف پکن، 149 سال تاریخ دارد. به عنوان رستورانی قدیمی و مشهور، رستوران Quanjude پکن، مترادف با اردک پکنی شده است.

قصر تابستانی مجموعه‌ای باشکوه در پکن پایتخت چین است. این قصر برای معابد و آثار هنریش و البته باغ‌های عجیب و غریب و پر از رنگش مشهور است. این مکان فوق‌العاده محبوب توریستی در پکن، به عنوان شاهکاری از طراحی باغ به سبک آسیایی به شکل گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفته است. یک چیز باقی...

جزیره پوکت یکی از زیباترین جزایر کشور تایلند با جاذبه‌هایی زیبا در سواحل، مراکز خرید مدرن و معابد است. در این مقاله شما را با بهترین مراکز خرید جزیره پوکت آشنا خواهیم کرد.

همه ما در هنگام سفر، عاشق خرید خوراکی‌ها و اسنک‌های خوشمزه برای خانواده و دوستان خود هستیم. در تور تایلند از این نظر گزینه‌های زیادی وجود دارد اما 18 خوراکی معروفی که در ادامه معرفی می‌شوند را حتما باید در تور بانکوک امتحان کرد. البته توجه به طعم این خوراکی‌ها قبل از خرید بسیار...

دیدگاه های مرتبط با رستوران های پکن

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021