راهنمای سفر به ماکائو

رفتن به ماکائو از هنگ کنگ بسیار راحت است. این دو شهر که هر دو مناطق ویژه اداری چین هستند، با قایق تنها یک ساعت با هم فاصله دارند. بازدید از ماکائو در تور چین ارزش امتحان کردن را دارد. چه بخواهید میان ساختمان‌های مدرن شهر گشت و گذار کنید یا از ساختمان‌های دیدنی با معماری پرتغالی و ثبت شده در میراث یونسکو دیدن کنید، ماکائو مقصدی اعجاب‌انگیز برای یک سفر یک روزه است.

راهنمای سفر به ماکائو

چگونه می‌توان از هنگ کنگ به ماکائو رسید؟

قایق‌های مسافربری این کار را به راحتی برای شما انجام می‌دهند. قایق از هنگ کنگ به ماکائو، 24 ساعت روز وجود دارد و در ساعت‌های شلوغی هر 15 دقیقه یک بار حرکت دارند. این سفر دریایی حدود 60 تا 70 دقیقه زمان می‌برد و کمتر از 200 دلار هنگ کنگ هزینه دارد. بیشتر قایق‌هایی که به سمت ماکائو حرکت می‌کنند سر از مرکز شهر در می‌آورند.

چقدر باید در ماکائو اقامت داشت؟

ماکائو جاذبه‌های دیدنی زیادی دارد، حداقل به اندازه کافی برای پر کردن یک آخر هفته. البته گزینه‌های اقامتی غیر از هتل‌های لوکس محدود هستند. اگر یک هتل خوب با قیمتی خوب پیدا کردید، یک شب را در این شهر بمانید. اگر نتوانستید نیز می‌توانید بهترین‌های شهر را در یک روز ببینید.

آیا ورود به این شهر به ویزای ماکائو نیاز دارید؟

بسیاری از ملیت‌ها می‌توانند بدون دریافت ویزای ماکائو در این شهر اقامت کنند. شهروندان کشورهایی مانند ایالت متحده اجازه دارند بدون ویزا 30 روز در ماکائو اقامت کنند. شهروندان اروپایی و ژاپنی اجازه اقامت 90 روزه بدون ویزا را دارند، این مدت برای بریتانیایی‌ها 6 ماه است. شهروندان ایران در هنگام ورود و با پرداخت هزینه می‌توانند ویزای ماکائو را دریافت کنند. صف‌های بررسی پاسپورت کوتاه هستند و مامورین مهاجرت به انگلیسی صحبت می‌کنند.

واحد پول ماکائو چیست؟

پول رسمی ماکائو پاتاکا (Pataca) است. این پول را می‌توان با یک نرخ ثابت رسمی به دلار هنگ کنگ تبدیل کرد. نرخ رسمی تبدیل بین این دو ارز، آن‌ها را تقریبا برابر می‌کند بنابراین در زمان حضور در ماکائو اگر از دلار هنگ کنگ استفاده کنید مبلغ زیادی از دست نخواهید داد. به یاد داشته باشید که فروشگاه‌های کوچک و رستوران‌ها، دلار هنگ کنگ را قبول می‌کنند اما بقیه پول را به پاتاکا پس می‌دهند. اگر در پایان اقامت‌تان در ماکائو پاتاکا برایتان مانده بود، آن را در ماکائو تبدیل کنید، چرا که تبدیل پول این شهر در هنگ کنگ سخت خواهد بود.

در ماکائو به چه زبانی صحبت می‌شود؟

چینی کانتونی و پرتغالی دو زبان رسمی ماکائو هستند و بیشتر تابلوها و علائم به هر دوی این زبان‌ها نوشته شده‌اند. در واقعیت هیچکس دیگر به پرتغالی صحبت نمی‌کند. انگلیسی به شکل گسترده‌ای صحبت می‌شود اما به اندازه هنگ کنگ گسترده نیست. با این که کانتونی لهجه غالب است اما کارکنان هتل‌ها می‌توانند ماندارین صحبت کنند.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای سفر به ماکائو"

جواب کوتاه این است: بله. ماکائو بخشی از چین است. داستان کاملش البته کمی پیچیده‌تر و حساس‌تر است.

شاید تمام آنچه مردم درباره پاتایا، این شهر ساحلی محبوب و پرطرفدار، می دانند شب های زنده و پرهیاهو و سواحل وسیع شنی است. اما در اینجا شما را با 7 نکته جالب درباره تور تایلند و تور پاتایا آشنا خواهیم کرد که تنها معدودی از آنها اطلاع دارند. دانستن این نکات می تواند باعث جذابتر شدن تور...

با وجود اینکه تور تایلند در ردیف پرطرفدارترین تورهای گردشگری سراسر دنیا است اما حقایق جالبی درباره این کشور وجود دارد که پیش از سفر به این کشور خارق العاده بهتر است با آن ها آشنا شوید. هر ساله بیش از 12 میلیون گردشگر تایلند را انتخاب کرده و به این کشور سفر می کنند. علاوه بر این، اماکن...

مرتکب شدن اشتباهی در یک موقعیت اجتماعی در سفر به کشورهای آسیای جنوبی خیلی محتمل است. اگر قصد انتخاب تور تایلند و سفر به این کشور را دارید بهتر است با این نکات و اتیکت های اخلاقی آشنا شوید.

رفتن از چیانگ مای به چیانگ رای در تور تایلند نسبتا سریع و آسان است. اتوبوس‌ها این مسیر 183 کیلومتری در جاده‌های کوهستانی در امتداد بزرگراه شماره یک را در مدت 3 تا 4 ساعت طی می‌کنند. اگر اتوبوس‌ها را زیاد دوست ندارید می‌توانید یک ماشین کرایه کنید یا از پروازهای خیلی کوتاه بین این...

اجاره کردن ماشین در تور تایلند، راهی عالی و مناسب برای گشت و گذار در این کشور است. با این که زمان لازم است به رانندگی در یک  کشور خارجی عادت کنید، اما به محض این که چرخ ماشینتان را از بانکوک بیرون گذاشتید، تایلند به مکانی واقعا دلپذیر برای رانندگی تبدیل می‌شود. بزرگراه‌ها به خوبی...

دیدگاه های مرتبط با راهنمای سفر به ماکائو

2 کاربر به "راهنمای سفر به ماکائو" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021