ذخیره گاه طبیعی یادینگ چین، بهشت گمشده طبیعت دوستان

ذخیره‌گاه طبیعی یادینگ (Yading Nature Reserve)، در شهرستان Daocheng، در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Yading که در ارتفاعی بالا نسبت به سطح دریا قرار گرفته، به معنای واقعی کلمه یک پناهگاه طبیعی است. دنیای بیرون، این منطقه را تازه در اواخر دهه 1990 شناخت. یادینگ بسیار خاص بوده و زیارت‌کنندگان بودایی زیادی به این منطقه زیبا می‌آیند. سه قله در این منطقه توسط دالای لامای پنجم تقدیس شده‌اند.

ذخیره گاه طبیعی یادینگ چین، بهشت گمشده طبیعت دوستان

مسافران تور چین برای لذت بردن از طبیعت بی‌مانند این منطقه و یک کوهنوردی فراموش‌نشدنی در کوهستان‌ها به این منطقه می‌آیند. با شروع از دهکده Yading، کامل کردن مسیر دور کوهستان‌های مقدس شش روز به طول می‌انجامد. هوای این منطقه تازه، آسمان آبی و آب نهرها زلال و قابل نوشیدن است. جمعیتی زیادی به این منطقه نمی‌آیند، که باعث شده این منطقه خاص‌تر شود.

دیدن چند عکس از این منطقه، تنها شما را به سمت چمدان‌هایتان برای سفر به چین هدایت می‌کند. مناظر این منطقه به یقین نفس‌گیرند. برای کوهنوردی نیاز نیست که حرفه‌ای باشید، ولی باید وضعیت فیزیکی خوبی داشته باشید. مسیرهای کوهنوردی در مناطق کوهستانی در ارتفاع بالا قرار دارند.

Yading

بهترین زمان سفر به این منطقه همین لحظه است، بدون هیچ درنگی. اگر می‌خواهید طبیعت هنوز بکر و دست نخورده این ذخیره‌گاه طبیعی را ببینید، باید همین حالا دست به کار شوید. البته چین برنامه دارد تا این منطقه را برای توریست‌های تور چین دسترس‌پذیرتر کرده و امکانات منطقه را توسعه دهد. آب و هوا در پاییز در مطلوب‌ترین و دلپذیرترین حالتش است. رسیدن به این منطقه یک ماجراجویی حسابی است. تنها یک اتوبوس از Kangding به Daocheng می‌رود. طی این مسیر 13 ساعت طول می‌کشد.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "ذخیره گاه طبیعی یادینگ چین، بهشت گمشده طبیعت دوستان"

این روزها وقتی صحبت از چین به میان می‌آید، احتمالا شهرهای فوق‌العاده شلوغ را تصور می‌کنید و به این فکر می‌کنید که تمام طبیعتی که بین این شهرها قرار گرفته به خاطر صنعتی‌سازی از بین رفته است؛ اما این واقعیت چین امروز نیست. پادشاهی میانه تنها خانه بزرگترین جمعیت زمین نیست، در چین...

هوآنگ لانگ (Huanglong) در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Huanglong در زبان چینی به معنی اژدهای زرد است. Huanglong در میان رشته کوه‌های مینشان قرار گرفته و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در میان گستره متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، استخرهای پلکانی رنگارنگ هوآنگ لانگ، شناخته‌شده‌ترین...

ژئوپارک یونتایشِن (Yuntaishan) در استان هنان (Henan) چین قرار دارد. این پارک برخی از منحصر به فردترین و زیباترین مناظر دنیا را در خود جای داده است. صخره‌ها و کوهستان‌های حیرت‌آور این منطقه، نه تنها مسافران تور چین را عاشق خود کرده‌اند، بلکه توجه دانشمندان و زمین‌شناسان را نیز به خود...

دریاچه Yamdrok یا Yamdrok Tso در تبت چین قرار دارد. این دریاچه بین پایتخت تبت یعنی لهاسا و شهر Gyantse قرار گرفته است. این دریاچه‌ی آب شیرین، یکی از دریاچه‌های مقدس تبت است. این دریاچه 72 کیلومتر طول دارد و طبیعت شگفت‌انگیز تبت آن را احاطه کرده است.

شهرستان Yuanyang در استان یوننان چین در کنار رودخانه سرخ قرار گرفته و به خاطر شالیزارهای پلکانی شگفت‌انگیزش شهرتی جهانی دارد. این منطقه در لیست میراث جهانی متعلق به کشور چین ثبت شده است. این منطقه که هنوز به خاطر صنعت توریسم دستخوش تغییرات نشده، اصالت و بکری خود را حفظ کرده است.

زمین‌چهر دانشیا (Danxia Landform) شامل مجموعه‌ای از تپه‌های رنگارنگ است و در بخش جنوبی کشور چین قرار دارد. شاید با دیدن تصاویر این تپه‌ها به این فکر بیافتید که این‌ها تنها نقاشی‌هایی سورئال هستند؛ با این حال اشتباه نکنید، این تپه‌های خیال‌انگیز واقعی بوده و یکی از شگفتی‌های بی‌مانند...

دیدگاه های مرتبط با ذخیره گاه طبیعی یادینگ چین، بهشت گمشده طبیعت دوستان

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021