مناظر سحرانگیز دره Jiuzhaigou در چین

دره Jiuzhaigou (دره 9 دهکده) بدون شک یکی از خارق‌العاده‌ترین نقاط روی زمین است. این دره در استان شمالی سیچوان چین و در انتهای فلات تبت قرار دارد و یک منطقه حفاظت شده طبیعی و یک پارک ملی چین است. این مکان برای گردشگران خارجی تور چین به ندرت شناخته شده است.

مناظر سحرانگیز دره Jiuzhaigou در چین

از این دره برای برداشت چوب استفاده می‌شد تا این که در سال 1982 دولت چین اعلام کرد این منطقه به یک پارک ملی تبدیل شده است. از آن زمان به بعد این پارک به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های توریستی چین تبدیل شده است. تاثیر حضور توریست‌ها بر محیط زیست باعث نگرانی سازمان‌های حفاظت از محیط زیست شده است.

دریاچه‌ها و آبشارها، جذاب‌ترین مناظر این دره هستند. دریاچه‌ها به رنگ‌های مسحورکننده آبی، فیروزه‌ای و سبز در این دره وجود دارند. بعضی از آبشارهای این پارک مانند آبشار مروارید منحصر به فرد و فوق‌العاده زیبا هستند. آب در این منطقه نقش مهم و روحانی داشته و الهام‌بخش افسانه‌های محلی نیز بوده است.

این دره گنجینه‌ای غنی از گیاهان بومی چین را در خود جای داده است. در پاییز، جنگل با ترکیب رنگ‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز منظره‌ای اعجاب‌انگیز ایجاد می‌کند. بنابراین جای تعجب ندارد که پاییز محبوب‌ترین فصل در بین گردشگران تور چین برای بازدید از Jiuzhaigou است. در این پارک همچنین چند گونه نادر پرنده و پستاندار نیز وجود دارد. پانداهای غول‌پیکر و میمون‌های طلایی دماغ سر بالا، بیشترین توجه را از طرف طرفداران محیط زیست دریافت می‌کنند، چرا که این موجودات گونه‌ای در خطر انقراض هستند. این دره توسط یونسکو، اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و World Biosphere Reserve حفاظت می‌شوند.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "مناظر سحرانگیز دره Jiuzhaigou در چین"

این روزها وقتی صحبت از چین به میان می‌آید، احتمالا شهرهای فوق‌العاده شلوغ را تصور می‌کنید و به این فکر می‌کنید که تمام طبیعتی که بین این شهرها قرار گرفته به خاطر صنعتی‌سازی از بین رفته است؛ اما این واقعیت چین امروز نیست. پادشاهی میانه تنها خانه بزرگترین جمعیت زمین نیست، در چین...

هوآنگ لانگ (Huanglong) در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Huanglong در زبان چینی به معنی اژدهای زرد است. Huanglong در میان رشته کوه‌های مینشان قرار گرفته و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در میان گستره متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، استخرهای پلکانی رنگارنگ هوآنگ لانگ، شناخته‌شده‌ترین...

ژئوپارک یونتایشِن (Yuntaishan) در استان هنان (Henan) چین قرار دارد. این پارک برخی از منحصر به فردترین و زیباترین مناظر دنیا را در خود جای داده است. صخره‌ها و کوهستان‌های حیرت‌آور این منطقه، نه تنها مسافران تور چین را عاشق خود کرده‌اند، بلکه توجه دانشمندان و زمین‌شناسان را نیز به خود...

ذخیره‌گاه طبیعی یادینگ (Yading Nature Reserve)، در شهرستان Daocheng، در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Yading که در ارتفاعی بالا نسبت به سطح دریا قرار گرفته، به معنای واقعی کلمه یک پناهگاه طبیعی است. دنیای بیرون، این منطقه را تازه در اواخر دهه 1990 شناخت. یادینگ بسیار خاص بوده و زیارت‌کنندگان بودایی...

دریاچه Yamdrok یا Yamdrok Tso در تبت چین قرار دارد. این دریاچه بین پایتخت تبت یعنی لهاسا و شهر Gyantse قرار گرفته است. این دریاچه‌ی آب شیرین، یکی از دریاچه‌های مقدس تبت است. این دریاچه 72 کیلومتر طول دارد و طبیعت شگفت‌انگیز تبت آن را احاطه کرده است.

شهرستان Yuanyang در استان یوننان چین در کنار رودخانه سرخ قرار گرفته و به خاطر شالیزارهای پلکانی شگفت‌انگیزش شهرتی جهانی دارد. این منطقه در لیست میراث جهانی متعلق به کشور چین ثبت شده است. این منطقه که هنوز به خاطر صنعت توریسم دستخوش تغییرات نشده، اصالت و بکری خود را حفظ کرده است.

دیدگاه های مرتبط با مناظر سحرانگیز دره Jiuzhaigou در چین

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021