خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا

کوه Hua یا Huashan نزدیک شهر Huayin در استان Shaanxi چین قرار گرفته است. شهر شیان در فاصله 120 کیلومتری شرق این منطقه قرار دارد. بلندترین قله این کوهستان 2155 متر ارتفاع دارد. مسیرهای کوهنوردی این کوهستان از خطرناکترین مسیرهای دنیا هستند.

خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا

Hua Shan یک مکان تاریخی و همچنین مذهبی است. برای هزاران سال مردم این منطقه از چین، برنج و چای کشت کرده‌اند. همچنین صدها سال است که تائوئیست‌ها از این کوه بالا می‌روند و به خاطر این زیارت‌کنندگان تعداد زیادی معبد در این منطقه ساخته شده‌اند. امروزه بودائی‌ها نیز از مسیرهای فوق‌العاده خطرناک و پر شیب این کوهستان بالا رفته و نوارهای قرمز را برای برآورده شدن آرزوهایشان از خود به جای می‌گذارند.

Hua Shan

مسیرهای فوق‌العاده باریک این کوهستان در کنار صخره‌های با شیب تند ساخته شده‌اند و بسیاری از عاشقان هیجان و ماجراجویی را از سراسر جهان به تور چین می‌کشانند. کمربندهای ایمنی، طناب‌ها و کابل‌ها، تازه در سال 2005 در این مسیر نصب شدند. با این که تجهیزات کوهنوردی در این مسیر نصب شده با این حال این مسیر به هیچ عنوان امن نیست.

اگر تصمیم گرفتید در تور چین به این کوهستان بروید، می‌بایست خیلی مراقب خود باشید. بهترین زمان برای بازدید از Hua Shan پاییز است، چرا که تابستان‌ها و بهارهای این منطقه مرطوب و بارانی هستند.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا"

این روزها وقتی صحبت از چین به میان می‌آید، احتمالا شهرهای فوق‌العاده شلوغ را تصور می‌کنید و به این فکر می‌کنید که تمام طبیعتی که بین این شهرها قرار گرفته به خاطر صنعتی‌سازی از بین رفته است؛ اما این واقعیت چین امروز نیست. پادشاهی میانه تنها خانه بزرگترین جمعیت زمین نیست، در چین...

هوآنگ لانگ (Huanglong) در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Huanglong در زبان چینی به معنی اژدهای زرد است. Huanglong در میان رشته کوه‌های مینشان قرار گرفته و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در میان گستره متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، استخرهای پلکانی رنگارنگ هوآنگ لانگ، شناخته‌شده‌ترین...

ژئوپارک یونتایشِن (Yuntaishan) در استان هنان (Henan) چین قرار دارد. این پارک برخی از منحصر به فردترین و زیباترین مناظر دنیا را در خود جای داده است. صخره‌ها و کوهستان‌های حیرت‌آور این منطقه، نه تنها مسافران تور چین را عاشق خود کرده‌اند، بلکه توجه دانشمندان و زمین‌شناسان را نیز به خود...

ذخیره‌گاه طبیعی یادینگ (Yading Nature Reserve)، در شهرستان Daocheng، در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Yading که در ارتفاعی بالا نسبت به سطح دریا قرار گرفته، به معنای واقعی کلمه یک پناهگاه طبیعی است. دنیای بیرون، این منطقه را تازه در اواخر دهه 1990 شناخت. یادینگ بسیار خاص بوده و زیارت‌کنندگان بودایی...

دریاچه Yamdrok یا Yamdrok Tso در تبت چین قرار دارد. این دریاچه بین پایتخت تبت یعنی لهاسا و شهر Gyantse قرار گرفته است. این دریاچه‌ی آب شیرین، یکی از دریاچه‌های مقدس تبت است. این دریاچه 72 کیلومتر طول دارد و طبیعت شگفت‌انگیز تبت آن را احاطه کرده است.

شهرستان Yuanyang در استان یوننان چین در کنار رودخانه سرخ قرار گرفته و به خاطر شالیزارهای پلکانی شگفت‌انگیزش شهرتی جهانی دارد. این منطقه در لیست میراث جهانی متعلق به کشور چین ثبت شده است. این منطقه که هنوز به خاطر صنعت توریسم دستخوش تغییرات نشده، اصالت و بکری خود را حفظ کرده است.

دیدگاه های مرتبط با خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021