وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

حمل و نقل عمومی در بانکوک

شهر بانکوک که یکی از زیباترین شهرهای جهان است در سسال 2016 به عنوان پرگردشگرترین شهر جهان شناخته شده است. بنابراین بد نیست قبل از همراهی با تور تایلند با سیستم حمل و نقل این شهر آشنا شوید.

حمل و نقل عمومی در بانکوک

مانند هر شهر و کشوری که  به آن سفر کرده‌اید، اتوبوس‌ها کمترین هزینه حمل و نقل را دارند. در ضمن نقشه خطوط اتوبوس رانی بانکوک را می توانید از اکثر هتل‌ها و یا و کتاب فروشی‌ها دریافت کنید.

توک توک ها در تایلند

سه چرخ هایی که این روزها نماد تایلند هستند. آنها برای مسافت های کوتاه در تور تایلند بسیار محبوب هستند و کرایه آن‌ها از 30 بات آغاز می‌گردد.

توک توک سواری یکی از کارهایی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند سواری با آن‌ها را تجربه کنید. در ضمن به یاد داشته که قمت کرایه این وسیله نقلیه توافقی است و برای مسافت‌های طولانی مناسب نیست.

تاکسی ها در تایلند

تاکسی هتل ها قیمتی ثابت دارند و تاکسی های عمومی هم اغلب مجهز به کولر و راحت هستند که هزینه هر سه کیلومتر کرایه تاکسی 35 بات است.

تاکسی های موتورسیکلتی در تایلند

یکی از بهترین وسایلی که می‌توان از تله ترافیکی شهرهای بزرگی مانند بانکوک، دوری کرد انتخاب تاکسی های موتورسیکلت می‌باشد. جلیقه رنگی موتورسیکلت سوار نشانه این نوع تاکسی‎ها می‌باشد. نرخ این وسیله نقلیه به صورت توافقی در تور تایلند محاسبه می‌شود.

تاکسی رودخانه ای در تایلند

تعداد متنوعی از قایق ها در رودخانه چائوفرایا در بانکوک تردد می‌کنند. قایق‌های دم دراز سیگارت خصوصی هستند و انتخاب سریع و مناسبی برای سفر رودخانه‌ای در تور تایلند هستند. یک سفر دو ساعته با این قایق ها 500 بات برای شما هزینه خواهد داشت. یکی از ویژگی‌های بارز تاکسی‌های رودخانه‌ای از صبح تا پایان شب برای جابجایی مسافران حضور دارند.

قطار هوایی (SKY TRAIN)

دو خط عملیاتی قطار هوایی در بانکوک فعال است. خط سوخومیت و خط سیلون، قطار هوایی از ساعات 6 صبح تا نیمه شب در بازه‌های زمانی مشخص به ارائه خدمات می‌پردازند. به خصوص در زمان های شلوغ گزینه بسیار مناسبی است. هزینه قطار نسبت  به مسافت پیموده شده محاسبه شده و از 15 بات شروع می‌شود.

 خط ریلی فرودگاهی در تایلند

فرودگاه دو خط ریلی دارد که یکی از آن ها با نام اکسپرس شناخته شده است و می‌تواند در عرض 15 دقیقه مسافران را از پایانه هوایی شهر بانکوک به ایستگاه سوارانابوهامی منتقل کند. این خط از ساعت 6 صبح تا نیمه شب فعال می‌باشد. هزینه بلیت یک سر سفر 90 بات و بلیت دو سفره 150 بات است. خط دیگر با عنوان Cityline شناخته شده است که مسافران را از ایستگاه فایانی Phayathai به ایستگاه سورنابوهامی منتقل می‌کنند.

قایق های کانال در تایلند 

قایق های کانال Khlong Saen Sarp منطقه بنگلامبو به دانشگاه Ramkhanhaeng میروند. هزینه استفاده از این وسیله نقلیه به مسافت پیموده شده بستگی دارد و از ۱۰بات شروع میشود. مسافتهای کوتاهتر با 35 بات نیز امکان پذیر می‌باشد. اما در نظر داشته باشید که پیدا کردن اسکله در این مسیر کمی دشوار است.

اخبار و مقالات مرتبط با "حمل و نقل عمومی در بانکوک"

گران ترین قهوه دنیا را چگونه تهیه می‌کنند؟ این سوالی است که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد. هر کیلو از این قهوه 1100 دلار قیمت دارد که با نحوه فراوری آن هم در این مقاله آشنا خواهید شد.

اگر بخت با شما یار باشد و در زمان تور تایلند یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های تایلند برگزار می‌شود. فستیوال‌های تایلندی با شور هیجان خاصی برگزار می‌شوند که باید به در آنها شرکت کنید، تا بهتر متوجه شوید.

تایلند یکی از زیباترین کشورهای قاره آسیا برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. پارک های ملی تایلند بهترین مکان برای ماجراجویی در دل طبیعتی زیبا و رویایی هستند. این پارک ها فرصت بازدید از حیات وحش را هم به شما خواهند داد.

یکی از جاذبه‌هایی که باید در تور تایلند انجام بدهید، ماساژ تایلندی است. در هر جای کشور تایلند می‌توانید مراکزی را پیدا کنید که خدمات ماساژ تایلندی را برای ارائه دارند. در این مقاله شما را بیشتر با این مهارت دستی آشنا خواهیم کرد.

تایلند از زیباترین کشورهای جنوب شرقی آسیا است. تایلند کشوری با تفریحات آبی متنوع است که در این مقاله به معرفی شادترین آن‌ها پرداخته‌ایم. در این مقاله همچنین شما را برای انتخاب بهترین محل برای انجام بهترین تفریحات آبی آشنا خواهیم کرد.

غواصی و شنا از بهترین جاذبه‌های جزایر تایلند هستند. در تور تایلند می‌توانید گواهینامه دوره های آب‌های آزاد را دریافت کنید. بنابراین در این مقاله شما را با فصل غواصی و بهترین سایت‌های غواصی در این کشور آشنا خواهیم کرد.

دیدگاه های مرتبط با حمل و نقل عمومی در بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021