حقایقی درباره گردشگری و تور تایلند

با وجود اینکه تور تایلند در ردیف پرطرفدارترین تورهای گردشگری سراسر دنیا است اما حقایق جالبی درباره این کشور وجود دارد که پیش از سفر به این کشور خارق العاده بهتر است با آن ها آشنا شوید. هر ساله بیش از 12 میلیون گردشگر تایلند را انتخاب کرده و به این کشور سفر می کنند. علاوه بر این، اماکن تاریخی خاص و منحصر به فردی در کشور تایلند وجود دارد که نظیر آن در دیگر مناطق دنیا یافت نمی شود. به همین دلیل و دلایل زیاد دیگری شاهد این امر هستید که تایلند گزینه های گردشگری متنوع و زیادی را ارائه می دهد که هیچ کشور آسیایی دیگری امکان فراهم آوردن آنها را ندارد. در اینجا شما را با حقایق و نکات دیگری درباره فرهنگ، مردم، سلطنت و غذاهای خوبی که در تور تایلند باید امتحان کنید، آشنا خواهیم کرد.

حقایقی درباره گردشگری و تور تایلند

فرهنگ تایلند

فرهنگ در تایلند از دو نیروی بسیار تاثیرگذار سرچشمه می‌گیرد که این کشور زیبا را احاطه کرده‌اند. یکی از آن‌ها چین است و دیگری هندوستان. در تور تایلند به خوبی متوجه این امر خواهید شد که به جز جدایی طلب‌ها که اکثرا مسلمان هستند و در جنوب تایلند سکونت دارند، بقیه کشور دارای جمعیتی یکدست و وفادار به پادشاهی است که در طی دهه‌ها به همین صورت بوده‌اند. بیش از 90% از جمعیت تایلند بودائی هستند و همین امر باعث شده تا مردم این کشور یکی از بزرگترین جمعیت‌های واحدی باشند که همگی به گروه مذهبی و عقیدتی خاصی تعلق دارند.

مردم تایلند

تایلند کشوری است که به سرزمین لبخندها شهرت دارد و دلیل آن هم کاملا واضح است. وقتی در تور تایلند شرکت کرده و به این کشور سفر کنید متوجه خواهید شد که بسیاری از مردم با لبخند و گشاده‌رویی با یکدیگر و با بیگانگان و توریست‌ها برخورد و احوالپرسی می‌کنند. و این عادتی است که از دیرباز میان این مردم وجود داشته است و دلیل آن اجتناب آگاهانه از پذیرش تاثیرات خارجی است. با وجود اینکه تایلند در همسایگی کشورهایی مثل کامبوج، لائوس و میانمار قرار دارد اما این امر در این کشور زیبا تاثیری نداشته و همانطور مانند گذشته باقی مانده است.

سلطنت تایلند

از قرن 13 تاکنون کشور تایلند توسط سیستم پادشاهی و سلطنتی اداره میشود. بومیپول، حاکم پیشین تایلند، بیش از 60 سال بر این کشور حکمرانی کرد. باید بدانید که تمامی حاکمان پیشین در ساختمان پارلمان ایالتی بر تمام کشور حمکرانی می‌کردند. بسیاری از بقایای پادشاهی‌های پیشین را هنوز هم می توان در مکان‌هایی نظر بانکوک، Thonburi، آیوتا و Sokhothai پیدا کرد. اگر چه در سال 1932 سلطنت مطلقه لغو و منسوخ شد، اما این کشور هنوز هم دارای یک حاکم واحد است. با این تفاوت که در حال حاضر در تایلند قانون اساسی وجود دارد که در آن اهداف و جهت‌گیری‌های کشور مشخص می‌شود.

غذا در تور تایلند

با وجود اینکه کشور تایلند دارای میراثی عظیم و پیشینه مذهبی و فرهنگی غنی است اما آنچه بیش از هر چیز باعث شهرت این کشور در جهان شده، غذاهای تایلندی است. فرقی نمی‌کند که در یک رستوران شیک و مجلل غذا بخورید یا غذاهای خیابانی را امتحان کنید، در هر صورت متوجه می‌شوید که غذاهایی که در تور تایلند می‌خورید جزو بهترین غذاهایی است که تا به حال چشیده‌اید.

نکات و حقایقی که باید در تور تایلند درباره این کشور بدانید بسیار زیاد است و موارد یاد شده تنها بخشی از آن‌ها می‌باشد. مطمئن باشید کسب اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ، مردمان، سلطنت و غذاهای فوق‌العاده‌ای که در تایلند فرصت امتحان آ‌ها را به دست خواهید آورد، همواره به شما کمک می‌کند تا از زیبایی‌های این کشور لذت ببرید.

منبع: Tourism Thailand
اخبار و مقالات مرتبط با "حقایقی درباره گردشگری و تور تایلند"

مرتکب شدن اشتباهی در یک موقعیت اجتماعی در سفر به کشورهای آسیای جنوبی خیلی محتمل است. اگر قصد انتخاب تور تایلند و سفر به این کشور را دارید بهتر است با این نکات و اتیکت های اخلاقی آشنا شوید.

اجاره کردن ماشین در تور تایلند، راهی عالی و مناسب برای گشت و گذار در این کشور است. با این که زمان لازم است به رانندگی در یک  کشور خارجی عادت کنید، اما به محض این که چرخ ماشینتان را از بانکوک بیرون گذاشتید، تایلند به مکانی واقعا دلپذیر برای رانندگی تبدیل می‌شود. بزرگراه‌ها به خوبی...

انتخاب زمستان برای رفتن به تور تایلند، انتخابی عالی است؛ در این زمان باران‌های موسمی رفته‌اند و هوای مطبوع و خشک برگشته است. واضح است که این هوای خوب، جمعیت انبوه گردشگران را هم با خود می‌آورد. فصل پرگردشگر برای تایلند کل زمستان را پوشش داده و تا زمانی که دمای هوا در بهار، تقریبا...

توصیه‌های پایه‌ای را که می‌دانید: با غریبه‌ها صحبت نکنید و موقع رد شدن از خیابان دو طرف را نگاه کنید. ما ده توصیه دیگر برایتان آماده کرده‌ایم که اختصاصا به بانکوک و تایلند مربوط هستند. توصیه‌هایی که باید به آن‌ها عمل کنید تا سفری امن و راحت به یکی از جذاب‌ترین شهرهای دنیا یعنی...

تایلند در جنوب شرقی آسیا، یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد تورهای گردشگری در تمام دنیا است. جاذبه‌های تایلند تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی مسحور کننده آن نیست، بلکه اخلاق مردم تایلند نیز می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌های تایلند محسوب گردد. اگر قصد رفتن به تور...

هر وقت بحث گردشگری به میان می‌آید، ناخودآگاه ذهن به سمت تایلند و آن طبیعت فوق‌العاده‌اش می‌رود. تایلند، به طبیعت بکر، مردمان شاد و خوش برخورد و غذاهای بسیار لذیذ معروف است. بنابراین اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم تایلند بهترین کشور دنیا است.

دیدگاه های مرتبط با حقایقی درباره گردشگری و تور تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021