وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

هر آن چه که باید در مورد توک توک در تایلند بدانید

اگر تا به حال با یکی از دوستان یا اقوامتان که به تایلند رفته صحبت کرده باشید، یکی از معمول‌ترین موضوعات بحث، سفرهای هیجان‌انگیزی است که آن‌ها با توک توک داشته‌اند. با این که توک‌توک‌ها را در دیگر نقاط دنیا هم می‌بینید، اما بیشتر آن‌ها در واقع در تایلند فعالیت می‌کنند. در تایلند این وسایل خیلی پر طرفدارتر از باقی کشورها هستند. اگر برای اولین بار است که به تور تایلند می‌روید چند نکته وجود دارد که نیاز است در مورد توک‌توک‌ها بدانید.

هر آن چه که باید در مورد توک توک در تایلند بدانید

توک توک چیست؟

از لحاظ تاریخی، یکی از رایج‌ترین روش‌های حمل و نقل در این منطقه از آسیا و در تایلند، ریکشاها (Rickshaw) بوده‌اند. ریکشاها با پدال زدن راننده به راه می‌افتادند، اما توک‌توک‌ها در واقع نسخه‌ای از ریکشاها هستند که از یک موتور کوچک برای به حرکت در آوردن وسیله استفاده می‌کنند. توک‌توک‌ها، موتورهای سه‌چرخه‌ای هستند که یک صندلی در جلو برای راننده و یک صندلی نیمکت شکل با فضای کافی برای نشستن دو نفر در عقب دارند. نسخه‌های جدیدتر توک‌توک‌ها، روی صندلی‌ها یک سقف دارند. کناره‌های توک توک باز است و سوار و پیاده شدن از آن بسیار راحت است.

آیا سفر با توک توک در تور تایلند گران تمام می‌شود؟

این موضوع احتمالا یکی از غافلگیرکننده‌ترین جنبه‌های سفر با توک توک در تور تایلند است؛ چرا که بیشتر مردم معمولا فکر می‌کنند توک‌توک‌ها خیلی ارزان‌تر از تاکسی‌ها هستند. واقعیت این است که وقتی قیمت‌ها را با تاکسی‌ها مقایسه می‌کنید می‌بینید که تقریبا یکی هستند. البته خیلی مهم است که قبل از سوار شدن به توک توک، بر سر قیمت با راننده به توافق برسید. نکته‌ای دیگر که باید در زمان استفاده از توک‌توک‌ها بدانید این است که در بیشتر مناطق، چندین راننده برای سوار کردن مسافر با هم رقابت می‌کنند، بنابراین چانه زدن با چند تا از آن‌ها کمک می‌کند بتوانید با قیمت پایین‌تری با آنها به توافق برسید.

آیا توک توک امن است؟

امنیت توک توک یکی از جنبه‌هایی است که موجب نگرانی بسیاری از مسافران تور تایلند است. از یک سو این وسایل در اطراف باز هستند و کمربند ایمنی هم ندارند و در نتیجه در یک تصادف احتمالی، وسایل نقلیه امنی نیستند. البته از سوی دیگر حتی در شلوغ‌ترین خیابان‌های شهرهای تایلند، تصادف‌های نسبتا کمی اتفاق می‌افتد و توک‌توک‌ها نیز با سرعت پایین حرکت می‌کنند، بنابراین بعضی از مردم در بحث امنیت نظر مثبتی در مورد این وسایل دارند.

در تور تایلند کجا می‌توانید توک‌توک‌ها را پیدا کنید؟

با این که استفاده از توک‌توک‌ها راحت است اما مخاطب اصلی آن‌ها توریست‌های تور تایلند هستند؛ بنابراین بیشتر راننده‌ها در مناطقی توقف می‌کنند که مشتریان زیادی حضور داشته باشند. در بانکوک به خصوص، شما راننده‌های بسیاری را می‌بینید که بیرون از محوطه جاذبه‌های توریستی مهم شهر، به دنبال مسافر می‌گردند. توک‌توک‌ها وسایلی هستند که عموما آن‌ها را در مناطق شهری می‌بینید و به خاطر وضعیت نه چندان استاندارد جاده‌های تایلند، مناطق روستایی این کشور برای این وسایل کوچک مناسب نیستند.

حقه‌های مربوط به توک‌توک‌ها در تایلند

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که باید در زمان جابه‌جایی با توک‌توک‌ها به یاد داشته باشید، این است که قبل از سوار شدن، بر سر کرایه با راننده به توافق برسید و اگر این کار را نکنید معمولا مجبور می‌شوید مبلغ خیلی بالاتری را بپردازید. یک حقه دیگر این است که راننده با یک قیمت خیلی مناسب، پیشنهاد یک گردش چند ساعته یا یک روزه را به شما می‌دهد؛ اما در طول سفرتان شما را به فروشگاه‌هایی می‌برد که از آنها کمیسیون دریافت می‌کند.

تاثیرات زیست محیطی توک‌توک‌ها چیست؟

یکی دیگر از جنبه‌هایی که باید برای سوار شدن به توک‌توک‌ها در تور تایلند در نظر داشته باشید، تاثیرات زیست‌محیطی است که این وسایل بر شهر و منطقه‌ای که در آن کار می‌کنند می‌گذارند. آن‌ها مشخصا تمیزترین وسایل نقلیه شهرها نیستند؛ دود غلیظی که از اگزوزها بیرون می‌آید وضعیتی نامطبوع در خیابان‌های شهرهای بزرگ ایجاد می‌کند. وقتی آن‌ها را با تاکسی‌ها مقایسه می‌کنید، می‌بینید که از نظر ویژگی‌های زیست محیطی، آن چنان وضعیت خوبی ندارند.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "هر آن چه که باید در مورد توک توک در تایلند بدانید"

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

در هر کشوری می‌توان جاذبه‌های عجیبی برای بازدید پیدا کرد که شما را به حیرت واخواهد داشت. در این مقاله شما را با دو جاذبه عجیبی که می‌توانید در تور تایلند، از دیدن آن‌ها متعجب شوید، آشنا خواهیم کرد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

شهر بانکوک که یکی از زیباترین شهرهای جهان است در سسال 2016 به عنوان پرگردشگرترین شهر جهان شناخته شده است. بنابراین بد نیست قبل از همراهی با تور تایلند با سیستم حمل و نقل این شهر آشنا شوید.

گران ترین قهوه دنیا را چگونه تهیه می‌کنند؟ این سوالی است که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد. هر کیلو از این قهوه 1100 دلار قیمت دارد که با نحوه فراوری آن هم در این مقاله آشنا خواهید شد.

دیدگاه های مرتبط با هر آن چه که باید در مورد توک توک در تایلند بدانید

1 کاربر به "هر آن چه که باید در مورد توک توک در تایلند بدانید" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021