توقف ساخت 103 نیروگاه در چین

مشکل آلودگی هوا در چین در چند سال اخیر این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اعلام شده که چین قصد دارد ساخت بیش از 100 نیروگاه برق خود را که با سوخت زغال‌سنگ کار می‌کنند متوقف کند. البته اتخاذ این تصمیم به خاطر آلودگی نبوده ولی با این حال این کار تاثیر خود را خواهد داشت.

توقف ساخت 103 نیروگاه در چین

چین ساخت ۱۰۳ نیروگاه برق خود را که با زغال سنگ کار می‌کنند متوقف کرده است. اگر روند ساخت این نیروگاه ها به پایان می‌رسید، می‌توانستند ۱۲۰ گیگاوات برق مورد نیاز این کشور را تأمین کنند. این کار چین، فضا را برای حرکت این کشور به سمت استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، فراهم می‌کند. در صورت احداث این نیروگاه‌ها، برق تامین شده با استفاده از سوخت فسیلی، از میزان برنامه‌ریزی شده برای سال‌های آینده بیشتر می‌شد. این نیروگاه‌ها در ۱۳ استان کشور چین در حال احداث هستند و ارزش مالی آن‌ها هم ۶۲ میلیارد دلار است.

به هر حال طرفداران محیط زیست کشور چین، از این اقدام استقبال کرده‌اند. به طور کلی طرفداران محیط زیست از هر طرحی که باعث کاهش میزان مصرف زغال سنگ شود، استقبال می‌کنند؛ زیرا این سوخت فسیلی بیشترین آسیب را به محیط زیست وارد می‌کند. چین بیشترین سرمایه‌گذاری را در میان سایر کشورها برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده است. در سال ۲۰۱۵، چین در حدود ۴۰ درصد از انرژی مورد نیاز خود را با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کرد.

منبع: click.ir

دیدگاه های مرتبط با توقف ساخت 103 نیروگاه در چین

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021