توصیه هایی مهم برای بستن چمدان

در ادامه مطلب 20 نکته در مورد بستن چمدان و آماده شدن برای رفتن به سفر را با شما در میان گذاشته ایم. توصیه هایی از حرفه ای های سفر برای شما تا در تور مسافرتی خود خیال آسوده تری داشته باشید.

توصیه هایی مهم برای بستن چمدان

محدودیت های مربوط به اسباب سفر را بدانید

 • به تعداد کیف هایی که می توانید همراه داشته باشید توجه کنید. در بیشتر موارد این عدد 1 یا 2 تکه به ازای هر نفر است. در بعضی خطوط هوایی می توانید تا 3 چمدان همراه داشته باشید اما توجه کنید که محدودیت وزنی نیز وجود دارد.
 • محدودیت وزن برای چمدان ها برای هر خط هواپیمایی متفاوت است، اما معمولا بین 20 تا 25 کیلوگرم است. از این حد فراتر بروید، باید هزینه اضافی پرداخت کنید.
 • پول با ارزشتان را با انتخاب یک چمدان خیلی سبک ذخیره کنید. با کم شدن وزن چمدان وسایل بیشتری می توانید همراه داشته باشید، و مهمتر وسایل بیشتری برگردانید.
 • اگر شک دارید که وزن کیفتان در موقع برگشت از حد مجاز فراتر می رود، قبل از رفتن به فرودگاه آن را وزن کنید. داشتن یک ترازوی دستی (که معمولا قیمت قابل توجهی نیز ندارد) آن چنان بی‌فایده نیست.
 • می توانید با بیشتر از یک کیف دستی از بازرسی فرودگاه عبور کنید، اما توجه کنید که در بیشتر جاها محدودیت ها باقی هستند: برای مثال در فرودگاههای بریتانیا کیف همراهتان نمی تواند بیشتر از 56cmx45cmx25cm باشد.

کیف درست را بخرید

 • عمر یک چمدان حدودا 10 سال است و یک چمدان خوب برای خرابی قطعات مانند زیپ ها، چرخ ها و دسته ها گارانتی دارد. مانند همه چیز دیگر، به اندازه ای که پول می دهید آش می خورید. مدل های گرانتر به طور عمومی بهتر طراحی شده اند و قطعاتی با کیفیت بهتری دارند. متاسفانه، آن ها هم به یک اندازه شانس گم شدن در ترانزیت را دارند.
 • اندازه بسیار تعیین کننده است: اگر کیف خیلی بزرگ باشد، در صندوق عقب تاکسی یا ماشین اجاره‌ای جای نخواهد گرفت. و اگر خیلی کوچک باشد آن وقت مجبور می‌شوید با فشار آن را ببندید که قاعدتا عمرش را کم خواهد کرد.
 • 2 چرخ یا 4 چرخ؟ چهار چرخ، حرکت دادن کیف های بزرگ را راحت‌تر می‌کند، خصوصا اگر هر چرخ به جای این که در جایش ثابت باشد، بتواند روی محورش بگردد. روی چرخ حرکت دادن همیشه ممکن نیست، بنابراین مطمئن شوید که می‌توانید چمدانتان را بلند کنید و از تعداد زیادی پله بالا بروید.
 • دسته ها باید به اندازه کافی بلند باشند تا بتوانید چمدان را به راحتی دنبال خود بکشید. چمدان های بنددار را فراموش کنید: در آخر می بینید که در حال کشیدن چمدانتان بر روی زمین از کناره‌هایش هستید.
 • 70 درصد کیف ها در هر شکلی سیاه هستند. یک نوار رنگی دور کیف یا یک روبان گره زده شده به دسته، باعث می شود کیف سیاه شما راحت تر قابل شناسایی باشد.

چگونه ببندیم و باز کنیم

 • تا کردن، لوله کردن یا جدا جدا دسته بندی کردن؟ هر روشی که انتخاب می کنید، کلید اصلی زیاد پر نکردن چمدان است: لباس های زورچپونی شده لباس های چروک شده هستند. برای لباس هایی که خیلی شل و ول جمع شده باشند هم این قضیه صادق است.
 • می توانید چروک لباس ها را با آویزان کرد آنها در یک حمام مرطوب کم کنید. وقتی که لباس ها کمی نم گرفتند چند تکان محکم به آن ها بدهید و آن ها را بکشید تا چروک ها برطرف شوند.
 • یا، یک اتوی مسافرتی بگیرید. اتو همچنین تعداد دفعاتی که می‌توانید از لباسی که واقعا کثیف نیست استفاده کنید را افزایش می‌دهد.
 • هدایای کادو پیچ شده را در کیف‌های همراهتان نداشته باشید. اگر کیفتان برای بازرسی باز شود ممکن است کادوپیچ هدیه‌تان باز شود.
 • وسایل سنگین مانند کفش‌ها را بالای چرخ‌ها قرار دهید.

امنیت

 • هیچ وقت چیزی را که اصلا دوست ندارید گم شود را داخل چمدانی که تحویل می دهید نگذارید.
 • برچسب روی چمدان می تواند به راحتی از روی آن کنده شود. همیشه اطلاعات کامل پرواز و مقصد خود را داخل کیف قرار دهید.
 • اگر چند نفری سفر می کنید وسایل ضروری خودتان را در کیف های مختلف پخش کنید تا اگر کیفی گم شد، چند تکه لباس برای پوشیدن داشته باشید.
 • سعی کنید دیر چمدان های خود را تحویل ندهید: اگر خودتان به پرواز برسید ممکن است چمدان هایتان نرسند.
 • همیشه چمدان هایی که تحویل می دهید را قفل کنید. یک کیف قفل نشده بیمه اش را نامعتبر می کند.

شما چی؟ مانند یک حرفه‌ای بار می‌ببندید یا از آن‌هایی هستید که مسواکشان را هم فراموش می‌کنند؟

توصیه‌های خودتان در مورد بستن اسباب سفر را با ما در تلگرام و اینستاگرام در میان بگذارید.

منبع: The Telegraph
اخبار و مقالات مرتبط با "توصیه هایی مهم برای بستن چمدان"

شاید تمام آنچه مردم درباره پاتایا، این شهر ساحلی محبوب و پرطرفدار، می دانند شب های زنده و پرهیاهو و سواحل وسیع شنی است. اما در اینجا شما را با 7 نکته جالب درباره تور تایلند و تور پاتایا آشنا خواهیم کرد که تنها معدودی از آنها اطلاع دارند. دانستن این نکات می تواند باعث جذابتر شدن تور...

با وجود اینکه تور تایلند در ردیف پرطرفدارترین تورهای گردشگری سراسر دنیا است اما حقایق جالبی درباره این کشور وجود دارد که پیش از سفر به این کشور خارق العاده بهتر است با آن ها آشنا شوید. هر ساله بیش از 12 میلیون گردشگر تایلند را انتخاب کرده و به این کشور سفر می کنند. علاوه بر این، اماکن...

مرتکب شدن اشتباهی در یک موقعیت اجتماعی در سفر به کشورهای آسیای جنوبی خیلی محتمل است. اگر قصد انتخاب تور تایلند و سفر به این کشور را دارید بهتر است با این نکات و اتیکت های اخلاقی آشنا شوید.

رفتن از چیانگ مای به چیانگ رای در تور تایلند نسبتا سریع و آسان است. اتوبوس‌ها این مسیر 183 کیلومتری در جاده‌های کوهستانی در امتداد بزرگراه شماره یک را در مدت 3 تا 4 ساعت طی می‌کنند. اگر اتوبوس‌ها را زیاد دوست ندارید می‌توانید یک ماشین کرایه کنید یا از پروازهای خیلی کوتاه بین این...

اجاره کردن ماشین در تور تایلند، راهی عالی و مناسب برای گشت و گذار در این کشور است. با این که زمان لازم است به رانندگی در یک  کشور خارجی عادت کنید، اما به محض این که چرخ ماشینتان را از بانکوک بیرون گذاشتید، تایلند به مکانی واقعا دلپذیر برای رانندگی تبدیل می‌شود. بزرگراه‌ها به خوبی...

انتخاب زمستان برای رفتن به تور تایلند، انتخابی عالی است؛ در این زمان باران‌های موسمی رفته‌اند و هوای مطبوع و خشک برگشته است. واضح است که این هوای خوب، جمعیت انبوه گردشگران را هم با خود می‌آورد. فصل پرگردشگر برای تایلند کل زمستان را پوشش داده و تا زمانی که دمای هوا در بهار، تقریبا...

دیدگاه های مرتبط با توصیه هایی مهم برای بستن چمدان

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021