توالت های جدید در شیان چین

شیان (Xi’an) یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری چین است. مسئولان شهری شیان حالا دست به کار شده‌اند تا تجربه این شهرها برای گردشگران تور چین را بیش از پیش خوشایند کنند. در همین رابطه قرار شده تا توالت‌های عمومی شهر تمیز شده و تعداد زیادی توالت مدرن در نقاط مختلف شهر راه‌اندازی شوند.

توالت های جدید در شیان چین

شیان یک از شهرهای توریستی بزرگ چین است. در سال گذشته بیش از ۱۳۰ میلیون گردشگر راهی دیدن این شهر و ارتش سفالی (مهمترین جاذبه گردشگری این شهر) شدند. شمار زیاد گردشگران خارجی موجب فشار به بخش خدمات عمومی شیان و کثیفی توالت‌های عمومی آن شده است. مسئولان شهر شیان چین اعلام کرده‌اند ماموران بیشتری را برای تمیز کردن توالت‌های عمومی شهر به کار خواهند گرفت. تمیز نبودن توالت‌های عمومی مشکلی جدی در صنعت گردشگری چین است. مسئولان چین اعلام کرده‌اند که ۱۰۰ هزار توالت مدرن در این کشور می‌سازند.

دولت چین پیش‌تر اعلام کرده بوده که بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶ قصد دارد تا ۲۹۰ میلیارد دلار در صنعت گردشگریش سرمایه‌گذاری کند. چین با اعلام انقلاب توالتی به دنبال این است تا گردشگران خارجی تور چین بیشتری را به این کشور جذب کند. به این ترتیب دولت چین که پیش از این علیه آلودگی هوا و فساد اعلام جنگ کرده بود، جبهه جدیدی را علیه توالت‌های عمومی کثیف این کشور نیز گشوده است.

منبع: iana.ir

دیدگاه های مرتبط با توالت های جدید در شیان چین

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021