برنامه های تقویت امنیت سایبری در فرانسه

با گسترش شبکه‌های اینترنتی و حضور بیشتر بخش‌های حساس کشورها در فضای مجازی، حملات و خرابکاری‌ها نیز بیشتر شده است. برخی از این حملات می‌توانند یک کشور را فلج کنند. وزیر دفاع فرانسه اعلام کرده که این کشور باید در فضای سایبری امنیت خود را تقویت کند.

برنامه های تقویت امنیت سایبری در فرانسه

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرده فرانسه باید با توجه به احتمال تهدید حملات سایبری مشابه در آمریکا، امنیت سایبری خود را تقویت کند. او گفته تهدیدی واقعی علیه زیرساخت‌های غیرنظامی همچون برق، حمل و نقل، آب و مخابرات فرانسه وجود دارد. زیرساخت‌های غیرنظامی فرانسه و اصول دموکراتیک و رسانه‌ها با خطر بزرگ حملات سایبری مواجه هستند. سرویس‌های امنیتی فرانسه در سال 2016 میلادی از حدود 24 هزار حمله خارجی جلوگیری کردند. وزیر دفاع فرانسه تاکید کرد که تعداد کارشناسان امنیت سایبری تا سال 2019 دو برابر خواهند شد و به 2 هزار و 600 کارشناس افزایش خواهد یافت.

بودجه دفاعی پیشنهادی فرانسه برای سال آتی میلادی 1.77 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور و معادل 32 میلیارد و 700 میلیون یورو است. فرانسه متعهد شده است که تا سال 2025 میلادی معادل 2 درصد تولید ناخالص داخلی خود را به بودجه نظامی اختصاص دهد.

منبع: iscanews.ir

دیدگاه های مرتبط با برنامه های تقویت امنیت سایبری در فرانسه

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021