20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بلندترین دیوار دنیا و بزرگترین سازه باستانی در جهان است. مناظر خارق‌العاده و شگفت‌انگیز دیوار بزرگ چین هر سال میلیون‌ها نفر از خود چین و کشورهای دیگر را به این نقطه از چین جذب می‌کنند. ولی همه کسانی که از دیوار بزرگ چین دیدن می‌کنند به یک اندازه از این تجربه لذت نمی‌برند. برای این که در تور چین خود از بازدید از دیوار بزرگ چین حتی بیشتر از حالت معمول لذت ببرید، ما بهترین توصیه‌های خود را برایتان آماده کرده‌ایم.

20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین

10 تا از بایدهای دیوار بزرگ چین

1. مناسب‌ترین قسمت‌های دیوار بزرگ چین را برای بازدید انتخاب کنید.

2. قبل از رفتن به دیوار بزرگ چین آب و هوا را حتما چک کنید. در هوای بد بالای دیوار بزرگ چین نروید.

3. برای داشتن بهترین تجربه از دیوار بزرگ چین در مدت تور چین، بهار و پاییز به این جاذبه گردشگری چین بروید. تابستان‌ها فصل پرگردشگر چین است، جمعیت زیادی برای بازدید از دیوار بزرگ چین آمده‌اند و گرما طاقت‌فرسا است. زمستان‌ها کمتر شلوغ است، ولی به شکل وحشتناکی سرد است.

4. حتما بر روی دیوار پیاده‌روی کنید تا از مناظر فوق‌العاده اطراف دیوار بزرگ چین لذت ببرید و حسی واقعی از این سازه تاریخی خارق‌العاده داشته باشید.

5. اگر قرار است مدت طولانی بر روی دیوار بزرگ چین پیاده‌روی کنید آب و غذا همراه ببرید. هیچ مغازه‌ای بر روی دیوار بزرگ چین وجود ندارد. رستوران‌ها نیز در پایین و در دره‌ها قرار دارند.

6. برای پیاده‌روی بر روی دیوار بزرگ چین به خوبی خود را مجهز کنید. همراه داشتن عصای کوهنوردی، کفش‌های کوهنوردی، بادگیر، کرم ضد آفتاب، کلاه و عینک آفتابی برای محافظت در برابر نور خورشید برای یک پیاده‌روی طولانی توصیه می‌شوند.

7. اگر در مدت تور چین خود در قسمت‌های Badaling و Mutianyu از دیوار بزرگ چین بازدید کردید، سرسره به سمت پایین دیوار را حتما تجربه کنید، مخصوصا اگر با بچه‌ها به دیوار بزرگ چین رفته‌اید.

8. اگر مشکلات حرکتی دارید در قسمت‌های Mutianyu، بادالینگ و Juyongguan از دیوار بزرگ چین دیدن کنید. این قسمت‌های دیوار بزرگ چین بیشتر از بقیه نقاط، برای کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند مناسب است. Badaling و Mutianyu تله کابین‌هایی (تقریبا مناسب) برای افراد با محدودیت‌های حرکتی برای رفتن به بالای دیوار بزرگ چین دارند.

9. حواستان به قدم‌هایتان باشد. در هنگام بازدید از دیوار بزرگ چین، مراقب بخش‌های لغزنده، چاله‌ها و پله‌ها باشد. باید حواستان به آجرها و سنگ‌های شل شده در قسمت‌های دور افتاده و بازسازی نشده دیوار بزرگ چین باشد.

10. دستمال توالت همراه داشته باشید و قبل از رفتن به بالای دیوار از سرویس‌های بهداشتی موجود در دره‌ها استفاده کنید؛ چرا که در روی دیوار بزرگ چین هیچ توالتی وجود ندارد.

10 تا از نبایدهای دیوار بزرگ چین

1. برای جلوگیری از صدمه دیدن انگشتان پایتان، برای پیاده‌روی بر روی دیوار بزرگ چین کفش‌های جلو باز نپوشید، حتی در تابستان‌های داغ.

2. بر روی دیوار بزرگ چین چادر نزنید. چرا که در شرایط نامساعد آب و هوایی این کار خطرناک و ناخوشایند است و همراه داشتن کلی بار و بندیل سنگین، تجربه پیاده‌روی و لذت بردن از مناظر اطراف را خراب می‌کند. در عین حال این کار در بسیاری از مکان‌ها نزدیک دیوار بزرگ چین نیز ممنوع است.

3. گول حقه‌هایی که برای توریست‌های تور چین ترتیب داده شده‌اند را نخورید: تورهای گروهی برای بازدید از دیوار بزرگ چین که توسط راننده‌ها یا راهنماهای تور کنار جاده‌ها پیشنهاد می‌شوند. آن‌ها ممکن است شما را به یک بازدید کوتاه و بی‌کیفیت از بخش‌هایی که شما دوست نداشتید ببینید ببرند و در یک چرخه طولانی و خسته‌کننده شما را به جاهایی ببرند که بابت آن‌ها کمیسیون دریافت می‌کنند.

4. از قسمت‌های دور افتاده دیوار بزرگ چین به تنهایی دیدن نکنید. برای دیدن قسمت‌های دور افتاده‌تر دیوار بزرگ چین در مدت تور چین خود، سعی کنید با دوستانتان سفر کنید و یک راهنمای حرفه‌ای پیدا کنید تا دسترسی شما به آن مناطق راحت‌تر شود و از گم شدنتان جلوگیری شود.

5. در حالت‌های نامطمئن و نا امن عکسبرداری نکنید. اگر نزدیک شیب‌های تند و آجرها و سنگ‌های شل شده ایستاده‌اید، اول جا پای خود را محکم کنید و بعد هم حرکت نکنید تا به خودتان و دوربینتان آسیبی نرسد.

6. در زمان تعطیلات ملی چین و آخر هفته‌ها از قسمت‌های پر طرفدار دیوار بزرگ چین بازدید نکنید. در این ایام قسمت‌هایی مانند Badaling می‌توانند فوق‌العاده شلوغ شوند.

7. در کوهستان‌ها و روی دیوار بزرگ چین زباله نریزید. دیوار بزرگ چین را تمیز نگه دارید تا دیگر مسافران تور چین نیز از مناظر زیبای آن لذت ببرند.

8. از پنجره‌های برج‌های مراقبت بالا نروید، مخصوصا قسمت‌های بازسازی نشده دیوار بزرگ چین، چرا که ممکن است فرو بریزند.

9. بر روی دیوار بزرگ چین ندوید و سریع راه نروید، مخصوصا هنگام پایین آمدن. بعضی از آجرها و سنگ‌های دیوار ممکن است شل شده باشند.

10. انتظار امکانات رفاهی زیادی را بر روی دیوار بزرگ چین نداشته باشید، مخصوصا در بخش‌های Jiankou و Gubeikou.

منبع: China Highlights
اخبار و مقالات مرتبط با "20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین"

دیوار بزرگ چین مناظر فوق‌العاده‌ای دارد و در تمام طول سال مسافرانی از تمام نقاط دنیا را تشویق می‌کند به تور چین بیایند. برای برنامه‌ریزی بازدید از دیوار بزرگ چین، آن طور که دوست دارید، خیلی مهم است که بدانید چه زمانی بهترین وقت برای رفتن به تور چین برای بازدید از دیوار بزرگ چین...

دیوار بزرگ چین از آن دسته جاذبه‌های گردشگری چین است که تمامی مسافران تور چین باید آن را ببینند. نام دیوار بزرگ چین به چینی چانگ‌چِنگ است که به معنی دیوار طولانی است. دیوار بزرگ چین طولانی‌ترین دیوار دنیا و بزرگترین سازه باستانی دنیا است. در طول دیوار بزرگ چین، مناظر خارق‌العاده‌ای...

چند تا از این حقایق مربوط به دیوار بزرگ چین، مطمئنا شما را غافلگیر خواهند کرد چرا که بسیاری از چیزهایی که برای سال‌ها در مورد این دیوار شنیده‌ایم کاملا صحیح نیستند. برای دیدن واقعیت باید به تور چین بروید، با دو پایتان روی دیوار بایستید و خودتان همه چیز را ببینید.

شهر باستانی ققنوس (Fenghuang) در استان هونان (Hunan) چین قرار دارد و برای طبیعت باشکوهش و مناظر شگفت‌انگیز کوهستان‌های تیانمن مشهور است. این شهر نام خود را از یک افسانه گرفته است؛ افسانه می‌گوید دو ققنوس در حال پرواز از روی این شهر بودند، ولی تصمیم گرفتند در این شهر بمانند، چرا که مسحور...

شهر زیر آبی Shi Cheng در شهرستان Chun’an، در نزدیکی هانگزو و در استان Zhejiang چین قرار گرفته است. این شهر باستانی در حدود 1300 سال قبل شکل گرفته بود و هم اکنون در عمق 26 تا 40 متری زیر آب قرار گرفته است. این شهر و این دره در سال 1959 و برای ساخت یک دریاچه مصنوعی و یک نیروگاه برق‌آبی به زیر آب برده شدند....

صومعه سونگ زانلین (Ganden Sumtseling) بزرگترین صومعه بودایی تبتی دنیا بوده و در شانگری لا در استان یون‌نان چین قرار گرفته است. این عمارت یکی از معروف‌ترین و زیباترین معبدهای کل چین است. مجموعه صومعه که در سال 1679 ساخته شده، همانند یک شهر تاریخی است. معماری، طراحی و المان‌های تبتی آن به...

دیدگاه های مرتبط با 20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021